SK JANKOV - TJ PŘEŠTICE 1:0 (0:0)

13.8.2017 - 1.kolo Divize, sk.A: Jankov si na úvod poradil s nováčkem z Přeštic!

Fotbaloví fanoušci na jihu Čech se konečně dočkali. Odstartovala krajská nejvyšší soutěž, čtyři jihočeští zástupci zahájili souboje v divizi, čtvrté nejvyšší tuzemské soutěže. Tři z nich cestovali v sobotu na hřiště soupeřů, před vlastními fanoušky se prezentoval pouze Jankov. A prezentoval se dobře. Dorážkou Patrika Sedlice udolal nováčka z Přeštic 1:0 a vkročil do nové sezóny třibodovým ziskem!

Chuť po fotbale v Jankově byla velká, o čemž svědčí pěkná divácká návštěva. Do Precis arény si našlo cestu přes tři stovky fotbalových příznivců. Ti viděli celý zápas převahu domácích fotbalistů, která ovšem dlouhou dobu nenesla ovoce v podání větších gólových příležitostí.

Procento držení míče hrálo v jasný prospěch Jankova, avšak první zakončení domácích borců přišlo až v 26.minutě z levačky Jakuba Zajíce, Ondřej Kašpar v brance Přeštic byl však připraven. V 34.minutě měl dobrou palebnou pozici Martin Kollár, vypálil tvrdě, leč míč letěl nad hostující branku. Nadějný byl i pokus Romana Mužíka z přímého kopu v 36.minutě, ale i tady se Kašpar nenechal zaskočit a střelu jankovského ofenzivního hráče nadvakrát zpacifikoval. I přes územní převahu si žádnou velkou gólovou příležitost Jankov nevytvořil, proto s poločasovým bezbrankovým skóre spokojenost u trenérského štábu nepanovala.

Po změně stran přišlo zlepšení. V 57.minutě se pokoušel Jan Šebelka přelobovat vyběhnutého Kašpara, míč skončil zhruba metr nad brankou. Rozhodující moment přišel v 65.minutě. Bürger vysunul Šebelku, ten v sólovém úniku naháněn dvěma obránci udělal kliku Kašparovi a poslal míč směrem do sítě. Obětavě se vracející Zdeněk Štěpán ve skluzu a s pomocí tyče míči v cestě do branky zabránil, avšak dobíhající Patrik Sedlic už měl lehkou pozici a k radosti Precis arény poslal zelenobílé do vedení - 1:0. Přeštice, respektive Zdeněk Štěpán se pokusil o vyrovnání v 76.minutě střelou z přímého kopu, která skončila nad brankou stráženou Alešem Pavelcem. V 78.minutě měl na druhé straně velkou příležitost Patrik Sedlic, druhou branku v zápase ale nepřidal. Hosté za celý zápas trefili prostor domácí branky pouze jedenkrát. V 82.minutě střílel z hranice vápna nepříjemně nejlepší hráč hostí Štěpán, Aleš Pavelec se zaskočit nenechal a Jihočechy podržel. Definitivní rozhodnutí měl po Sedlicově přihrávce na kopačce Honza Šebelka, který ke smůle domácích v 87.minutě orazítkoval tyč Kašparovy branky. V síti neskončila ani o minutu později akce Rytíře se Šebelkou. Nicméně Jankov tři body získal a do nového divizního ročníku vstoupil kýženou výhrou!

SK Jankov - TJ Přeštice 1:0 (0:0)

Branka: 65.Sedlic

ŽK 2:2 (Maršán, Popelka - Bešta P., Štěpán)

Střely na branku: 5:1

Střely mimo: 7:4