SMRČINA HORNÍ PLANÁ - SK JANKOV "B" 1:0 (0:0)

Jednadvacáté kolo I.B třídy zavedlo náš B-tým na hřiště nejvzdálenějšího soupeře – Smrčiny Horní Planá. Domácí se v jarní části soutěže chytli a kráčí od vítězství k vítězství, takže nás nečekalo nic lehkého. Opět se před utkáním řešily problémy se sestavou, a tak trenér Řezníček opět využil služeb zkušených matadorů – Petra Interholce, Jindry Klímy a Vlasty Borovky. V utkání byli, dle očekávání, domácí aktivnějším týmem a vypracovali si množství šancí po standardních situacích. Ve druhém poločase dokázali jednu z šancí proměnit a získali tak všechny tři body.

Utkání začalo z obou stran opatrně. V 5. minutě se volný přímý kop domácích snesl na hlavu Miroslava Schönkypla, ale ten zamířil nad branku. V 7. minutě jsme se osmělili i my. Na levé straně si vyměnili míč Kadlec s Formánkem, který vysílal dopředu Hejdu, ten však přes přesilu obránců neprošel. Hornoplánští dále hrozili po rohových kopech. První zakončoval Rada nad branku, druhý skončil velkým závarem na malém vápně, kdy na poslední chvíli odkopával Bernát! Dále přišly dva volné přímé kopy. První rozehrával Gmela vysoko nad Wolkovu branku. Ten druhý posadil Petr Schönkypl na hlavu Gmely, který hlavičkoval těsně vedle. Když při standardních situacích neuspěli domácí, mohli jít po půl hodině do vedení jankovští. Rut posunul míč na Samce, ten z první vysunul Bürgera, který poslal do vápna střílený centr. Na ten si počkal Interholc, který sice prostřelil brankáře Beránka, ale toho zastoupil na brakové čáře domácí obránce. Skrz obránce a brankáře pak míč do branky neprotlačil ani dorážející Hejda! První šanci ze hry si hornoplánští vypracovali ve 35. minutě. Z malého vápna hlavičkoval vedle Klik. Další velkou šanci měli jankovští pět minut před pauzou. Wolek dlouhým výkopem našel Hejdu, jeho zakončení vytáhl konečky prstů gólman Beránek tak, že míč minul tyč domácí branky jen o milimetry! Domácí pak ještě zatlačili hosty k vápnu. Miroslav Schönkypl zakončoval těsně vedle, míč ještě ve skluzu málem posunul do branky Klik! I přes velké množství šancí se tak šlo do kabiny za stavu 0:0.

Jestliže se v prvním poločase hrálo poměrně slušné utkání, druhý poločas byl v tomto směru slabší, k čemuž, bohužel výrazně přispěl i mladý rozhodčí Voldřich. V 52. minutě prošel po straně Švábirt, nacentroval do vápna na Petra Schönkypla, jehož hlavičku ale v pohodě chytil Wolek. V 60. minutě zahrávali domácí opět rohový kop, na jehož konci se pokusil Švábirt o efektní nůžky, bohužel však místo míče trefil přímo do obličeje Černého, který se z nechtěného knokautu chvíli sbíral, ale poté se rozhodl dál pokračovat ve hře. O pár minut později domácí zahrozili, jak jinak než z volného přímého kopu. Ten zahrál P. Schönkypl a Rada zakončoval hlavou vedle. V 63. minutě chybovala domácí obrana. Její rozehrávku vystihl Jindra Klíma, předložil míč Hejdovi, ten ale z první zakončoval asi metr nad branku. Gól tedy padl na druhé straně. Po předchozí akci rozehrával Beránek od své branky dlouhý balon. Jankovská obrana na mokrém terénu neodhadla odraz míče, ke kterému se dostal Švábirt a tísněný dvěma obránci nadvakrát překonal Wolka – 1:0! V 70. minutě centroval do vápna Černý, ale Bernátova hlavička skončila těsně nad břevnem. Vyrovnáno bylo v 75. minutě. Rosťa Hejda vybojoval zdánlivě ztracený míč ve vápně soupeře, předložil míč proti noze Bernátovi a ten napálil míč pod břevno. Bohužel rozhodčí někde uviděl faul, a tak branku neuznal. V závěru utkání už jankovští hodně riskovali a domácí tak mohli několikrát postupovat do otevřené obrany. Po jednom z protiútoků zakončoval nad P. Schönkypl a po jednom z dalších rohů zakončoval těsně vedle Bárta. Jankovští zahrozili hlavičkou Formánka, ale ani ona si cestu do sítě nenašla. V 80. minutě přišla nepříjemná chvíle, kdy se po odhlavičkování míče zhroutil Filip Černý a musela pro něj přijet záchranka. Po pěti minutách se pokračovalo ve hře, i když se ve zbývajícím čase spíše více uráželo, nadávalo, zdržovalo a dokonce fackovalo. Rozhodčí Voldřich situaci nezvládal už vůbec, a tak raději utkání ukončil, aniž nastavil jedinou minutu. Hornoplánští si tak do tabulky připsali asi zasloužené tři body, jankovští odjížděli domů s prázdnou.

Smrčina Horní Planá - SK Jankov "B" 1:0 (0:0)

Branky: 64´ Švábirt

ŽK:3:4 (Švábirt, P. Schönkypl, M. Schönkypl – Formánek, Jílek, Rut, Wolek)

Nejlepší hráči: Gmela, P. Schönkypl – Wolek, Hejda