SK JANKOV - SK KLATOVY 2:0 (0:0)

27.8.2017 - 3.kolo Divize, sk.A: Prokletí Klatovy zlomeno!

Bláznivá neděle s tříbodovým závěrem. Tak by se dal charakterizovat sedmadvacátý srpen v podání jankovských fotbalistů. Ti do utkání s Klatovy vstupovali s nelichotivou bilancí ze vzájemných soubojů. V osmi předchozích duelech jednou vyhráli, jednou remízovali a hned šestkrát byli poraženi. V paměti máme ještě dva lońské výprasky. Nicméně tentokrát zůstaly body v Precis aréně.

Nescházelo mnoho a duel 3.kola Diviza A se málem neuskutečnil. Před utkáním se přes Jankov prohnal silný liják a rozhodčí uvažovali o odložení zápasu. Nakonec se hrálo, tedy spíše bojovalo, a radost z toho měli po výsledku 2:0 po skončení zápasu Jihočeši!

Byli to právě jankovští, kteří se lépe sžili s podmáčeným terénem a v 6.minutě nebyli daleko od úvodního gólu. Ghanský útočník Solomon Armah, jenž poprvé nastoupil v základní sestavě se krásně uvolnil a následnou tvrdou střelou orazítkoval tyč klatovské branky. Domácí byli lehce aktivnější, ale šanci měli i Západočeši. V 11.minutě dostal dlouhý balón Lukáš Bezděk, pokusil se přelobovat Aleše Pavelce v domácí brance, ale ten se zaskočit nenechal. Vodní válka mnoho šancí logicky nepřinášela, střela Szedmáka z 32.minuty branku Jankova hodně minula. Domácí výběr byl blizoučko úspěchu v 37.minutě, kdy si na Kollárův centr naskočil Jakub Zajíc, avšak jeho pěknou hlavičku skvělým zákrokem vyrazil Jaroslav Rojík.

Co se nepovedlo v poločase prvním, to vyšlo domácímu celku na začátku toho druhého. V 49.minutě vyslal pas ze své poloviny hřiště Marek Kroneisl, Solomon Armah využil menší chybičky stopera Mészárose a klasickým bodlem kolem Rojíka poslal balón do sítě - 1:0. První gól dvacetiletého ghaňana v dresu SK Jankov byl na světě, proto není divu, že radost v Precis aréně z toho byla nesmírná! Náladu Jihočechů mohl schladit v 63.minutě Milan Mészáros, který se po rohu dostal k nebezpečné hlavičce, po níž se míč lehce otřel o tyč Pavelcovy branky. Hosté neuspěli, a tak si slovo vzali opět hráči v bílozeleném. Martin Kollár si v pokutovém území pohrál s Michalem Lukešem, který jankovského technického středopolaře poslal k zemi. Nařízený pokutový kop poslal nechytatelně do branky Jakub Zajíc a Jankov vedl 2:0. Klatovy nic nevzdaly a do konce duelu se snažily alespoň o zdramatizování výsledku. V 78.minutě střílel hezky z voleje Andrii Stetsenko, nýbrž nějaké tři metry nad domácí branku. Závěr zápasu byl zbytečně vyhecovaný a vyhrocený. Na hřišti došlo k nejedné strkanici a slovních názorů, které jinak slušně hrané utkání mírně pokazilo. Ale ani to, ani Lukešův přímý kop letící vysoko nad v 89.minutě se skóre už nepohl, a tak Jankov zdolal Klatovy 2:0!

SK Jankov - SK Klatovy 2:0 (0:0)

Branky: 49. Armah, 69. Zajíc z pen.

ŽK 2:2 (Armah, Pavelec - Lukeš, Janda)

Střely na branku: 5:3

Střely mimo: 3:5