SK JANKOV - FC SLAVIA KARLOVY VARY 0:2 (0:1)

17.9.2017 - 6.kolo Divize, sk.A: Karlovarská Slavia v Jankově nezaváhala!

Gól inkasovaný v úvodních vteřinách zápasu fotbalistům Jankova notně ztížil už tak náročný úkol, kterým bylo obrat o body vedoucí tým tabulky divizní skupiny A. Slavia Karlovy Vary přicestovala do Precis arény znovu po třech měsících, a na rozdíl od poslední návštěvy si po výhře 2:0 odvezla zasloužené tři body.

Podpořit svůj tým přijelo i několik věrných fanoušků, kteří společně s domácím kotlem vytvořili zápasu více než slušnou fotbalovou kulisu. A náladu měli hostující fanoušci výbornou hned od úvodu, jelikož se z první branky mohli radovat hned po pár vteřinách hry.

Sotva hráči Slavie rozehráli po úvodním hvizdu sudího, přišel dlouhý nákop k šestnáctce Jankova, se kterým si nedokázal poradit Fajtl a rozběhnutý Jan Kalina potvrdil dobrou střeleckou formu rychlým gólem, svým již pátým v sezóně - 0:1. Jankovu chvíli trvalo, než se z tohoto úderu jeho hráči oklepali, ale zhruba od desáté minuty zápasu hráli s favoritem celé soutěže vyrovnanou partii. K prvnímu zakončení se však dostali až v 22.minutě, kdy pálil z otočky Jan Šebelka, jenže hostující branku těsně minul. Blízko, ale zároveň daleko byli ke vstřelení druhé branky hosté. V 26.minutě po přetaženém centru Mestla pálil z úhlu Hudec do tyče. Jelikož střela mladého hbitého záložníka byla z nulového úhlu, v brance mohla skončit jen ztěží. Více se toho na trávníku neudálo, proto brzkým gólem vedly Vary v poločase 1:0.

Druhá půle začala krásnou střelou Pavla Maňáka a neméně hezkým zákrokem Jana Komárka v domácí brance. Akcie Jihočechů na úspěšný výsledek velmi klesly po hodině hry, kdy unikajícího Hudce stáhl Popelka a od rozhodčího Košana uviděl rovnou červenou kartu. Následný přímý kop Maňák do prostoru jankovské branky nevměstnal. Střelou ze střední vzdálenosti neuspěl ani Kořistka, ovšem chvilku po něm, přesněji v 65.minutě se už hosté dočkali. Od Loška se míč nešťastně odrazil přímo proti noze Pavla Maňáka a ten tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Zřejmě jedinou velkou příležitost měl Jankov v 69.minutě po centru Šebelky a střele střídajícího Armaha z malého vápna nad branku Cháry. Slavia hrála co potřebovala, a přestože se domácím snaha upřít nedala, gólové radosti se tentokrát jankovští příznivci nedočkali.

SK Jankov - FC Slavia Karlovy Vary 0:2 (0:1)

Branky: 1. Kalina, 65. Maňák

ŽK 3:1 (Maršán, Bürger, Armah - Geňo)

ČK 1:0 (59. Popelka)

Střely na branku: 0:4

Střely mimo: 3:6