SK JANKOV "B" - TJ NETOLICE 2:2 (0:1)

V dalším utkání přivítala „Benfika“ v derby Netolice. Velké problémy se sestavou tentokrát vyřešil až příchod opor A-týmu Bohoňka a Sedlice, kteří předtím odehráli celé utkání Krajského přeboru. Za jejich ochotu pomoci jim patří velké poděkování. Dalšími pendly v sestavě pak byli Hrubý a Petr Klíma. V úvodní pětačtyřicetiminutovce byli lepší netoličtí a po zásluze vedli. V druhé půli jsme skóre otočili, ale hostující Netolice ještě při závěrečném tlaku dokázaly vyrovnat a oba týmy si tak připsaly po bodu za remízu 2:2.

Do utkání jsme vstupovali se stejným cílem jako v Horní Plané. Vyvarovat se chybám v obraně a čekat na chyby soupeře. To se bohužel zcela nepodařilo a brzy jsme inkasovali. Naštěstí se nám, na jaře již potřetí, podařilo zvrátit nepříznivý stav utkání. Ale pěkně popořádku. Ve třetí minutě zatáhl míč středem hřiště Maxa, posunul ještě vedle sebe na Ruta, ale jeho střela zamířila vysoko nad branku. V 5. minutě vybojoval Hejda míč, Šindelář vyhrál souboj a nebezpečně vystřelil, ale střela byla sražená na roh. V 9. minutě jsme nedokázali pokrýt hráče hostů před vápnem. Míč tak doputoval až k Michalcovi, jehož přízemní střela zapadla přesně k tyči – 0:1. Po vstřelené brance hráli jankovští zakřiknutě a aktivnější byli hosté z Netolic. Šance však nepřicházely. Až v 17. minutě našel Hrubý dlouhým výkopem Maxu, jehož únik však zastavil rozhodčí, který odpískal útočný faul. Po dvaceti minutách vybojoval roh Šindelář. Netoličtí dostali míč na polovinu hřiště, nezachytili však další náběh Klímy, kterého našel krásným pasem Rut. Klíma se ocitl ve velmi dobré pozici, prováhal však vhodný okamžik ke střele a hosté ho o míč obrali! Ve 24. minutě se dral do úniku Vlášek. Jeho první pokus zablokoval ve skluzu Honner, míč se odrazil zpět k netolickému kapitánovi, ale tentokrát skvěle zasáhl Hrubý! O deset minut později se do dalšího úniku řítil Vlášek, kterého však společnými silami zastavili Honner s Hálou. Bohužel se při tomto souboji zranil Honner a musel střídat. Na stopera se tak netradičně posunul Petr Klíma. Poločas se pak už dohrál vcelku v klidu a skončil vedením Netolic 1:0.

Druhý poločas začal tlakem hostů z Netolic. Ve 48. minutě zasáhl Hrubý proti střele Michalce. O minutu později se Hrubý opět vyznamenal, tentokrát proti zakončení Vláška. Když své šance neproměnili hosté, přišel trest. Ve středu hřiště se skvěle uvolnil Sedlic, v pravou chvíli našel Maxu a ten poslal míč za záda brankáře Šandy – 1:1. V 59. minutě vysílal Formánek do šance opět Maxu. Ten byl faulován, ale Sedlic poslal následný přímý kop do zdi. Další přímý volný kop si vzal na starost brankář David Hrubý, ale ani on neprostřelil zeď, byl však hned vzápětí faulován a troufl si i na druhý pokus. Ten namířil sice na branku, ale Šanda si s ním poradil. Jankovští byli o něco aktivnější, ale nedokázali se prosadit do zakončení. Na svou šanci si však trpělivě počkali. V 80. minutě zakombinovali ve středu hřiště pendlové Sedlic s Bohoňkem, druhý jmenovaný našel na pravém křídle nabíhajícího Samce, jeho centr tečoval Hejda do brankáře, míč se však odrazil ještě k Maxovi a ten přidal svůj druhý gól v utkání – 2:1! V posledních deseti minutách měli míč na noze logicky netoličtí, kteří se tlačili k brance. Jankovští však bránili solidně a o nebezpečné zakončení se většinou připravili hosté vlastní netrpělivostí. Když už to vypadalo na výhru domácích, přišlo vyrovnání. Po závaru v pokutovém území domácích propadl míč až k Formánkovi, který ve snaze odpálit míč do bezpečí trefil střídajícího Mügla tak nešťastně, že se od něj míč odrazil do branky – 2:2. To netolické ještě nakoplo a v závěrečném tlaku nebyli daleko od vítězství, ale další branka už nakonec nepadla a utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.

SK Jankov "B" - TJ Netolice  2:2 (0:1)

Branky: 52´a 80´V.Maxa - 5´Michalec, 88´Mügl

ŽK 1:3 (Bohoněk - Šulc, Srbený, Michalec)