ROMAN MUŽÍK O SVÉM ZDRAVOTNÍM STAVU

5.10.2017 - Aktuálně: Zdravotní problémy přimněly Romana Mužíka přerušit kariéru!

 

Zajisté žádnému z fanoušků SK Jankov neunikl fakt, že se z fotbalových trávníků vytratil Roman Mužík, třiadvacetiletý ofenzivní hráč divizního Jankova! Bohužel Roman musel ze zdravotních důvodů přerušit svoji nadějnou kariéru. Psalo se sedmadvacátého března 2016, kdy utrpěl v utkání se Soběslaví dvojitou zlomeninu nohy. I přes vážné obavy o konci jeho kariéry "Mužda" tvrdě makal a na hřiště se vrátil. Jenže zdravotní problémy nekončily a donutily Romana k vážnému a těžko smiřitelnému rozhodnutí. O tom se pro náš web rozpovídal sám.

 

   

Vysvětli prosím fanouškům, proč jsi se vytratil z trávníků.

"Z trávníků jsem zmizel z poměrně vážných zdravotních důvodů. Po zlomenině lýtkové a holení kosti na pravé noze jsem se chtěl vrátit na hřiště co nejrychleji, hlava byla připravená, ale noha ne, což jsem já neakceptoval a naskočil do záchrany divize. Hned od začátku mě trápilo koleno, kudy mi byl zaveden do zlomené nohy 30-ti centimetrový hřeb. Ze začátku jsem v euforii z návratu bolest kousal snadno, ale pak se to stupňovalo, naštěstí přišla záchrana a konec sezony a pro mě důležitý odpočinek a víra ve zlepšení. Dost jsem makal a posiloval, aby jsem se dal zdravotně do pořádku na novou sezonu. V nové sezoně už v přípravě jsem začal mít problémy opětovné a přidalo se k tomu i druhé koleno, které jsem si pro mě neznámým způsobem také poranil a už se to se mnou vezlo. V podstatě každý trénink jsem absolvoval v bolestech. To mi fotbal začalo pomalu otravovat. A vrcholem bylo, když mě bolest limitovala každý den v běžném životě. To už jsem si i já tvrdohlavá palice řekl, že je čas na doktora. Navštívil jsem přímo specializovaného doktora, který se věnuje ortopedii a hlavně sportovcům. A ten mi po testech oznámil, že mám poškození předních zkřížených vazů na obou kolenech a v pravém koleni artrózu, která je na můj věk poměrně velká, a že musím nasadit léčbu. Tak jsem se musel znovu od fotbalu odloučit."

Jak aktuálně vypadá tvůj zdravotní stav?

"Můj stav je momentálně celkem stabilizovaný, už jsem se srovnal, můžu už i chodit do schodů. :) Jinak léčba pokračuje tak, že mám nasazený doplňky stravy, které jsem si sehnal od známého, který je veterinář a předepisuje to závodním koním (každopádně mě to pomohlo), dobral jsem prášky na prokrvování, správnou funkci tkání a tlumení bolesti. Jinak jsem v individuálním léčebném procesu."

Znamená tvůj odchod definitivní konec kariéry nebo je šance, že se ještě v budoucnu vrátíš?

"Na tuto otázku nedokážu úplně odpovědět. Ale doufám, že ano. Nechci skončit zraněním, to by mě mrzelo."

Co momentálně děláš, čemu se věnuješ?

"Fotbal mi chyběl tak, že jsem se rozhodl se mu věnovat alespoň tím, že jsem začal chodit vypomáhat trénovat přípravku v Netolicích a zatím jsem mile překvapen, jaký mají někteří kluci talent a snahu pracovat."

Předpokládám, že nadále sleduješ dění v SK Jankov. Co říkáš dosavadnímu průběhu sezóny?

"Sleduji všechno. Vím, jak kluci šlapou dobře, ta divize je fakt specifická soutěž, tvrdá a kvalitní, což mi naprosto vyhovovalo, každý zápas je jiný. Hlavně aby drželo to zdraví, už se to zase jako v minulé sezoně dostavuje, nemoci a různé zdravotní problémy. Musí se jít zápas od zápasu, hlavně nějaké ty góly přidat. Klucí mají kvality dost, jen jí přetavit v góly. Teď se přivezou tři body z Dobříše a bude zase o trochu veseleji. Z minulé sezony jim dlužíme. Dobře si to pamatuji."

Chtěl bys fanouškům něco vzkázat?

"Fanouškům přeji hodně zážitků z fotbalu, ať jsou i nadále tak skvělí, jako doposud byli. To opravdu nemá nikdo takové fanoušky a doufám, že se s vámi budu moc brzy zaradovat, až budeme společně slavit další vítězství. Jinak Venglošovi a celému vedení a všem, co se kolem Jankova točí držím palce, protože právě vy těm klukům ukazujete a neustále připomínáte, která je ta správná cesta."

 

 Romanovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu co nejméně zdravotních problémů. Brzy opět na hřišti, v dresu SK Jankov.

 

 

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

16.09. - 6.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

3:2 (1:2)

TJ OSEK

 

---------------------------------------

1509 - 6.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

1:3 (1:2)

SK ZLIV

DALŠÍ ZÁPAS "A"

7.kolo Krajského přeboru:

So 22.09.2018 - 10:30 hod.

SK RUDOLFOV

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov
 11:2 16
 2. Olešník
 19.6 15
 3. Lom u Tábora
 17:9 13
 4. Hluboká
 8:6 12
 5. Katovice
 14:7 10
 6. Třeboň
 11:7 10
 7. Dražice
 9:9 10
 8. SK Jankov
 14:11  8
 9. Milevsko
 7:14  8
10. Osek
 8:14  7
11. Protivín
 7:6  5
12. Roudné
 10:15  4
13. Rudolfov
 6:11  4
14. Blatná
 4:9  4
15. Želeč
 2:7  4
16. Čimelice
 4:18  4

DALŠÍ ZÁPAS "B"

7.kolo Okresního přeboru:

So 22.09.2018 - 16:30 hod.

TJ SOKOL NEPLACHOV

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

20. Září

David Tetteh Mensah (22 let)