ARMAH A MENSAH OPUSTILI SK JANKOV

1.11.2017 - Aktuálně: Jankov se v závěru podzimu musí obejít bez ghanských posil!


Nedělní vítězné derby s Českým Krumlovem bylo poslední, ve kterém se v jankovských zelenobílých barvách představili afričtí fotbalisté Solomon Armah a David Tetteh Mensah. K jedenatřicátému říjnu jim totiž skončilo povolení k pobytu v České republice a oba mladí a talentovaní fotbalisté se tak museli vrátit do rodné vlasti. Po úvodních testech se do Jankova vrátili začátkem srpna a od té doby byli právoplatnými členy našeho klubu. Do týmu zapadli skvěle. Nejen, že oživili svou přítomností celou soutěž, ale svým chováním si získali srdce všech fanoušků. Jak dokázali, velice platnými byli i na samotném hřišti. David i Solomon se dokázali dvakrát prosadit také gólově, ale přínos měli i pro samotný styl hry.

 

Především David se v poslední době dostal do dobré formy a trenérské duo Ivo Čech - Petr Maxa bylo s jeho výkony spokojeno. Bohužel jejich čas vypršel. Není divu, že jejich loučení po nedělním utkání jak se spoluhráči, tak s fanoušky bylo emotivní a nejedno oko bylo zalito slzami. V posledních třech podzimních duelech se tak tým bude muset obejít bez služeb těchto dvou sympatických mladíků.

Zda-li se v budoucnu do Jankova ještě vrátí, je aktuálně ve hvězdách. Nicméně obě strany byly ze vzájemné spolupráce nadšeny, a tak jak samotní kluci, tak i managment klubu udělá vše pro to, aby se David a Saly do Jankova znovu vrátili!

Docílit stavu, aby se oba kluci mohli v České republice usadit na delší čas, není vůbec nic jednoduchého. Každopádně ze strany klubu dojde ke snaze toho docílit. Pro tým samotný jsou důležitou částí. "Oba kluci předvedli své kvality, které je opravňují být součástí našeho divizního kádru. Každý má své přednosti. Saly je takový štírek. Rychlý, důrazný a s dobrou střelou. David není díky jeho postavě žádný sprinter, na druhou stranu je výborný na balónu, dokáže spousty míčů udržet a silný je i v šestnáctce při standardkách", říká na adresu ghaňanů asistent trenéra Petr Maxa. "Ne vždy to bylo optimální, velkou překážkou v naší spolupráci byla jazyková bariéra. Čego se sice hodně snažil mluvit anglicky, ale logicky jim nejde vysvětlit vše tak dokonale, jako českým hráčům v našem jazyce. S překladem pomáhali i ostatní kluci, Popi, Aleš Pavelec, ale největší kus práce v tomto ohledu odváděl Lukáš Voráček. Už u nás nehraje, přesto s námi trénuje a o kluky se staral jako o vlastní. Vyřizoval jim spousty věcí a za to bych mu chtěl jménem klubu poděkovat", dodává závěrem Petr Maxa.

Hodně těžce nesli odloučení od týmu ovšem samotní hráči. Dle jejich slov se jim v Jankově moc líbilo a samozřejmě by se chtěli zase vrátit a usadit se na delší dobu. Budeme si přát, aby se tak stalo. Davida a Solomona jsme po nedělním utkání požádali o pár slov na rozloučenou. "Děkujeme Bohu za dnešní vítězství! Byl to náš poslední zápas s týmem, jsme velmi šťastni za tři body", reagují na derby s Krumlovem. Poté přišla slova díků. "Děkujeme panu Maxovi (šéf klubu) a Lucasovi (Lukáš Voráček) za to, že nás přivedli zpátky do SK Jankov. Bylo to obtížné, ale nevzdali to. Děkujeme trenérovi Ivo Čechovi a asistentovi Petru Maxovi za to, že nám poskytli příležitost a prostor ukázat naše schopnosti a talent. Děkujeme celému managmentu za jejich podporu. Děkujeme též spoluhráčům za lásku a podporu. Hodně jsme se od nich naučili a velmi rádi s nimi hrajeme". Logicky přišla řeč i na jankovské fanoušky, kteří jsou v celé divizi jasně nejlepší. "Děkujeme našim krásným a fantastickým fanouškům za jejich podporu a čas, který s námi tráví na každém zápase. Svými hlasivkami nás dělají šťastnými, podporují nás jak v dobrých, tak i zlých časech".  Závěrem dodávají, že se tu cítili jako doma a týmu přejí hodně štěstí. "SK Jankov byl vždycky naším domovem. Byli jsme tu velmi rádi, náš pobyt zde byl nádherný. Přejeme týmu úspěch a hodně štěstí ve zbytku zápasů. Doufáme, že se příští rok znovu připojíme k SK Jankov".

Poděkování putuje taktéž opačným směrem. SK Jankov děkuje Davidu a Solomonovi za jejich odvedené služby a přeje jim spoustu nejen sportovních úspěchů. Pevně věříme, že svůj fotbalový talent budou zase moci ukázat v barvách našeho klubu!

 


 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)