TJ MALŠE ROUDNÉ - SK JANKOV 1:0 (0:0)

4.11.2017 - 13.kolo Divize, sk.A: Okresní derby rozhodla nesmyslná penalta!

 

Třinácté divizní kolo nabídlo třaskavé okresní derby mezi TJ Malše Roudné a Jankovem. Přestože byl hostující tým v tabulce aktuálně před Malšany, byl to právě domácí výběr trenéra Rudolfa Otepky, kdo byl před zápasem favoritem. Hosté sice tahali šňůru tří výher v řadě, ovšem v Roudném se jim většinou nedaří a navíc rozpoložení týmu mělo díky zdravotnímu stavu hráčů do ideálu míle daleko.

   

Trenér Ivo Čech nemohl počítat se službami obou Ghaňanů, mimo byli i stopeři Lošek s Popelkou, a přestože do utkání nastoupili, zdravotně v pořádku nebyli ani Beránek, Jirkovský, Maršán, Fajtl a Rytíř. Také podlo toho vypadala taktika Jankova.

Hosté chtěli hrát ze zabezpečené obrany a spoléhat na nějaké breaky, potažmo standardní situace. Podle očekávání drželi balón na svých kopačkách více domácí fotbalisté, jenže v drtivé většině daleko od pokutového území Aleše Pavelce. A tak na dlouhou dobu byly jedinými střeleckými pokusy v utkání střely hostujícího Beránka a Fajtla, které zase pro změnu z klidného režimu nevyvedly strážce roudenské branky Hřebejka. Po půl hodině hry byl zraněn Patrik Sedlic, což jen hostujícímu realizačnímu týmu přidělalo další vrásky na čele. Opravdu první a zároveň jedinná vážnější příležitost prvního poločasu přišla v 34.minutě. Z dobré pozice pálil z přímého kopu Ondřej Otepka, avšak hostující branku zhruba o dva metry minul.

Druhé dějství bylo, co se gólových příležitostí týče, mnohem zajímavější. Jako první se ale neúspěšně pokusil změnit stav na ukazateli skóre David Růžička, jenže jeho pokus mířil mimo. Tentýž hráč o tři minuty později po rohu Otepky hlavičkoval mnohem přesněji, Pavelec tygřím skokem svůj tým podržel. V 59.minutě vystrčili růžky také hosté. Bürger v pokutovém území přihrál Jirkovskému, který střelou na vzdálenější tyč minul. Největší gólovku si Malše vypracovala v 63.minutě po pěkné akci, kterou nedokázal vyšperkovat gólovým úspěchem z malého vápna zakončující Bartoš. Dvacetiletý záložník Roudného branku Jankova přestřelil. Gólem neskončila ani Píšova hlavička po Vávrově rohu v 68.minutě, kterou dalším dobrým zákrokem vytáhl Aleš Pavelec. Nejzajímavější pasáž zápasu ukončil svým verdiktem hlavní rozhodčí v 72.minutě, když po standardce domácího celku odpískal nesmyslný pokutový kop po údajném Kroneislovo sražení jednoho z hráčů Roudného. Nabídnutou výhodu zužitkoval z penaltového puntíku Ondřej Otepka rozhodující trefou tohoto derby - 1:0. Poškádlení hosté poté více zaměřili své myšlenky na ofenzivu, ovšem k ničemu zásadnímu to nevedlo. Derby rozhodla kontroverzní penalta, díky níž v utkání lepší Roudné zvítězilo 1:0.

 

TJ Malše Roudné - SK Jankov 1:0 (0:0)

 

Branka: 72. O.Otepka z pen.

ŽK 5:3 (Růžička, Tušer, Kössl, Vávra, Hřebejk - Pavelec, Kroneisl, Bürger)

Střely na branku: 4:1

Střely mimo: 4:3

Rohy: 5:5

Diváci: 250

Rozhodčí: Kastl Jan - Cihlář František, Simbartl Václav, delegát Hamouz Robert

Nejlepší hráči: O.Otepka - Pavelec

 

Sestavy: 

TJ Malše Roudné: Hřebejk - Kössl, Otepka M., Holub, Maršík - Vávra (88. Samek), Otepka O., Tušer, Bartoš (83. Svoboda) - Píša, Růžička (62. Markytán)

SK Jankov: Pavelec - Jirkovský, Kroneisl, Maršán, Zajíc - Bürger, Fajtl, Kollár, Beránek (84. Maurer) - Sedlic (34. Rytíř), Šebelka

 

 

 

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)