ONDŘEJ MAXA HODNOTÍ PODZIM OP 2017

7.11.2017 - Rozhovor: "Celý tým dokáže být jeden velký tahoun!"

 

Pro jankovsko-dubenskou "Benfiku" již fotbalový rok skončil. Sobotní výhrou nad Úsilným zakončil tým vedený Zdeňkem Bürgerem celkem povedenou podzimní část okresního přeboru. S bilancí 7 3 3 a skóre 23:17 mu patří šestá příčka v tabulce. Po zdravotních problémech se do týmu vrátil střelec Michal Ježek, jenž sedmi góly potvrdil svůj velký um. Dalším navrátilcem je gólman Bohuslav Šturma, který, jak prozradil Ondřej Maxa, ze svých kvalit neztratil vůbec nic. Právě kapitána týmu, Ondru Maxu, jsme poprosili o menší zhodnocení podzimu 2017.

   

 

Jak bys zhodnotil podzim v okresním přeboru z celkového pohledu?

"Pro Benfiku byla podzimní část sezony z pohledu bodů jistě dobrá. Úroveň soutěže je velice vyrovnaná, tudíž na přední příčky tabulky může pomýšlet většina týmů. Na výkony rozhodčích, vlivem vetace některých, si nemůžeme vůbec na nic stěžovat, jelikož zápasy, které pro nás nedopadly vítězně, jsme si prohráli sami."

Uhráli jste 24 bodů. Odpovídá to kvalitě kádru?

"Můj názor je, že pokud by se zlepšila účast na trénincích, což vzhledem k zaměstnání některých hráčů asi úplně není možné, zlepšil se přístup k jednotlivým zápasům a netrápila nás tolik marodka hráčů, bylo by možné pomýšlet i na více bodů. Tým by na to jistě kvalitu měl."

Složení kádru je kapitola sama pro sebe. Před sezónou bylo asi dvacet hráčů, ale v závěru podzimu si to bez pomoci dorostu nešlo představit. Čím to?

"Je tomu tak a na vině je více faktorů. Zranění, dovolené a přístup."

Koho bys vypíchl, jako největšího tahouna na hřišti?

"V tomto těžko říct, ale myslím, že když se zrovna na hřišti nehádáme, trenérem počínaje, a podporujeme se, tak dokáže celý tým být jeden velký tahoun, čehož jsme třeba na Hluboké byli svědky."

A mimo hřiště? :-)))

"Mimo hřiště je tahounů spousty :-))). Nechci jmenovat, ale dokonce někteří patří i do úplně jiného týmu (Sedlec)."

Který zápas se vám nejvíce povedl a na který by jste naopak nejrychleji zapomněli?

"Myslím, že proti kvalitním týmům, jako je např. Temelín, Hluboká a Srubec nám zápas sedl na výbornou, kdežto proti Zlivi se nám nedařilo vůbec. Koneckonců zase nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali :-)))."

Po asi dvou letech se vrátil do týmu gólman Bohuslav Šturma. Je tým klidnější, když má svou gólmanskou jedničku v zádech?

"Určitě jsme rádi, že se k nám „Bobas“ zase vrátil, protože ze svých kvalit nic neztratil a náš tým v některých situacích podržel. Každopádně bych rád i vyzdvihl záskok (Petr Maxa), který jsme za „Bohouše“ měli a který nám svými zákroky úspěšně kryl záda v důležitých zápasech."

V tabulce uzavíráte první šestku, která zbytku pole bodově odskočila. Jaké cíle si dáváte do jara?

"Cíle jsou vždy ty nejvyšší, ale jak to dopadne, tak na to si musíme počkat do jara."

Nechybíš skoro na žádném domácím utkání A-týmu. Co říkáš jeho prozatimnímu diviznímu působení?

"Osobně sem moc rád, jak se klukům v A-týmu daří, protože jsou v divizi rovnocenným soupeřem. Upřímně jsem po odchodu některých hráčů v minulé sezoně ani nedoufal, že se v divizi udrží, nicméně jsem mile překvapen."

O víkendu jste měli dokopnou, prozraď nám nějaké pikantnosti :-)))

"No comment:-)))."

Na závěr téma, o kterém si mluví již delší dobu. Nové kabiny na hřišti v Dubném. Ty stávající mají, slušně řečeno, nejlepší léta za sebou. Jak to tedy vypadá se stavbou nových, modernějších kabin?

"Na tuto otázku nedokáži odpovědět, jelikož výstavba nových kabin jde zcela mimo mě. Mohu snad jen říct to, že projekt je již konečně hotový a čeká se na finance."

 


Děkujeme Ondrovi za jeho čas, celému týmu přejeme klidnou zimu a neméně povedené jaro!


 

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)