SK JANKOV - FK JINDŘICHŮV HRADEC 2:3 (2:2)

Domácí fotbalisté po dvou porážkách v řadě bez vstřelené branky chtěli v tomto duelu bodovat, pokud možno za tři body. Ovšem v cestě jim stál rozjetý Jindřichův Hradec, kterému se v posledních zápasech velice dařilo. Celé jaro hradeckým zatím vychází na výbornou a patří mezi nejlepší týmy v soutěži. Jankov vstoupil do utkání na jedničku a hned v první minutě skóroval. Ale jak všechno dobře začalo, konec byl pro všechny domácí hráče a příznivce velice trpký. David Frühauf totiž v páté minutě nastavení z trestného kopu rozhodl o těsné výhře Jindřichova Hradce.

Již poněkolikáté musela trenérská dvojice Jankova Ivo Čech - Zdeněk Bürger řešit problémy se sestavou. Z různých důvodů nemohli počítat s Pavlem Beránkem, Petrem Maxou a Martinem Řezníčkem. Naopak se do základní sestavy vrátil nejlepší střelec týmu Petr Holba, v brance zase dostal přednost před Davidem Hrubým uzdravený Petr Wolek. Několik absencí dovolilo premiéru patnáctiletému Rostislavu Hejdovi k jeho prvním minutám na hřišti za A tým Jankova v krajském přeboru! Domácím se podařil vstup do utkání jako z partesu. Hned v první minutě centroval z pravé strany míč do šestnáctky hostů Pepa Bohoněk, na ten si nejlépe naběhl Vojtěch Bürger a hlavou rozradostněl domácí fanoušky - 1:0. Jenže vedení Jankovu dlouho nevydrželo. V 7.minutě se střelou z vápna trefil Jan Beneš a ačkoliv si Petr Wolek sáhl na míč, v cestě do brány mu zabránit nedokázal - 1:1. V 18.minutě centroval hostující Frühauf, nebezpečná hlavička Císaře šla těsně vedle. V Precis aréně bylo znovu veselo za další čtyři minuty. To se pěknou kombinací prezentovali Patrik Sedlic s Lukášem Voráčkem, aby v samém závěru celé akce propagoval klikou gólmanovi a zakončením do prázdné brány Michal Nedvěd - 2:1. O dvě minuty později to byl znovu Nedvěd, kdo se dostal do gólové příležitosti po přihrávce Holby, tentokrát však na Jakuba Hulíka nevyzrál. Domácí byli v této fázi zápasu lepším a nebezpečnějším mužstvem. To dokazovala další šance po centru Kadlece a hlavičce Bürgera, kdy skončil míč o pár centimetrů vedle Hulíkovi branky. Ve 30.minutě se připomněli také hosté. David Frühauf se skvostným sólem dostal až před Wolka, ten ho však vychytal. Frühauf si ještě svůj velký moment chystal na samý závěr. Zvýšit jankovské vedení mohl ve 33.minutě Lukáš Voráček, bohužel míč z jeho kopačky skončil pouze na tyči. Jankov hru kontroloval, ovšem dopustil se další chyby, kdy na jaře již poněkolikáté nedokázal ubránit rohový kop. Ten zahrával Petr Hejl ve 42.minutě, Václav Císař přehlavičkoval Radima Kuneše a vyrovnal na poločasových 2:2.

I první minuta druhé půle přinesla velký vzruch. Po akci Sedlice s Nedvědem zakončoval Petr Holba, jenže v pádu orazítkoval jen břevno. V 53.minutě pálil těsně nad břevno Patrik Sedlic. V 67.minutě se předvedl hradecký gólman Jakub Hulík. Nejprve si poradil s krásným zakončemí Josefa Bohoňka, aby následně zlikvidoval i dorážku Lukáše Voráčka. Domácí hráči se nechtěli smířit se ziskem jednoho bodu a i nadále tlačili na pedál. Jenže do vyložených šancí se probíjeli hodně ztěžka, hostující obrana pracovala znamenitě. Rozhodnutí na kopačce měl až v 85.minutě Petr Holba, který se blýskl krásným sólem přes čtveřici hradeckých hráčů, dostal se až před Hulíka, bohužel tváří v tvář hradeckému brankáři vypálil mimo tři tyče. Na poslední minuty naskočil ke své premiéře za jankovské áčko teprve patnáctiletý Rosťa Hejda, který si o nominaci řekl parádními výkony v rezervním týmu Jankova. V 92.minutě to byl právě on, kdo obral bránícího hráče o míč, vypálil, ale Hulík byl opět na svém místě. Když už se vše schylovalo k remíze, fauloval před vlastní šestnáctkou Bürger a hosté dostali poslední šanci, jak ukořistit všechny tři body pro sebe. Samotné exekuce se ujal David Frühauf a parádní střelou přes zeď do šibenice vystřelil jindřichohradeckým hodně šťastné vítězství - 2:3. Na tuto ránu domácí už reagovat nemohli, jelikož hned vzápětí rozhodčí Jiří Hanzal utkání ukončil. Jankov předvedl dobrý výkon, byl lepší, měl více šancí, nastřelil tyč i břevno, ovšem fotbal se hraje na góly, kterých dal Jindřichův Hradec více a tak mu nezbývá než sportovně pogratulovat k zisku tří bodů. Jankov prohrál potřetí v řadě. Nejen, že se mu vzdaluje pátá příčka v tabulce, ale bodově se na něj nedělní soupeř dotáhl a nedaleko jsou i na jaře silné Vodňany.

SK Jankov - FK Jindřichův Hradec 1910  2:3 (2:2)

Branky: 1´Bürger, 22´Nedvěd - 7´Beneš, 42´Císař, 95´Frühauf

ŽK 1:1 (Bürger - Šenkýř)