IVO ČECH HODNOTÍ PODZIM 2017

24.11.2017 - Rozhovor: "Doma se nám celkem dařilo!"

 

Déváté místo v divizní tabulce, dvacet bodů na kontě, skóre 20:22. To je bilance SK Jankov v polovině fotbalové sezóny 2017/2018. Kalendářní rok 2017 musíme zase hodnotit velmi kladně. S dvanácti body jsme vstupovali do jara s malými šancemi na záchranu, přesto se to podařilo! Po letním odchodu několika hráčů bylo otázkou, jak že si ve čtvrté nejvyšší soutěži nadále povedeme. A vedli jsme si dobře. Boj o záchranu se nás sice bude týkat i na jaře 2018, nicméně v extrémně vyrovnané tabulce je dvacetibodový zisk slušným základním kamenem. Tradičního hodnocení se ujal tradičně muž nejpovolanější, hlavní trenér našeho "A"-týmu Ivo Čech.

   

 

Jak bys v globálu ohodnotil podzimní část v divizi?

"Z našeho pohledu po letních odchodech několika hráčů ne úplně jednoduchá podzimní část, ale nakonec se slušným bodovým ziskem."

Oproti loňsku jsme získali o osm bodů více. Čím to?

"Těžko říct, dařilo se nám celkem doma, tam jsme navázali na povedené jaro a to byl největší rozdíl oproti loňskému podzimu, kdy se nám naopak před domácími fanoušky nedařilo a scházely i zkušenosti."

Máme čtvrtou nejlepší obranu v soutěži. Je to činnost, která tento tým nejvíce zdobí?

"Asi ano, dozadu jsme byli celkem zodpovědní, už na jaře jsme se vyvarovali většího množství chyb, za které jsme byli loni nekompromisně trestáni. V této soutěži je to podle mého názoru základní předpoklad případného úspěšného výsledku."

Na druhou stranu máme zase čtvrtou nejhorší ofenzivu. Je to důsledek nepřítomnosti klasického útočníka?

"Útočníci jsou obecně nedostatkové zboží, my jsme na tento post počítali hlavně se Smékalem, který ale bohužel odešel za lepším do Bavorovic a podobný typ hráče jsme v kádru neměli. Ofenzíva ale není jen práce útočníků, stejně jako na kvalitní defenzívě se na ní musí podílet všichni hráči."

Nově tvoří gólmanské duo Pavelec s Komárkem. Jaká panuje spokojenost s touto dvojicí?

"Myslím, že oba ukázali svou kvalitu."

Novým členem týmu je i klasický trenér brankářů Pavel Kučera. To je pozice, kterou jsme potřebovali. Je „Kůča“ tou správnou osobou?

"Určitě ano."

Pojďme k samotnému kádru. Na začátku sezóny to vypadalo, že je poměrně široký. Poté odešel Pořádek, skončil Mužík, v závěru museli odjet kluci z Ghany, k tomu přišla zranění a červené karty, a rázem jsi málem obouval kopačky i ty. Co říci na toto téma?

"Mně se nezdál kádr široký ani na začátku sezóny."

Co říci k exotickým posilám Davidovi a Solomonovi? Našli uplatnění a jaká s nimi byla komunikace?

"Myslím, že by se uplatnili, bylo to i vidět. Přijeli poměrně pozdě, krátce před začátkem soutěže, mluví anglicky, takže i komunikace mezi námi byla trochu složitější, ale fotbalové věci chápou dobře a i v tomto ohledu jsme určitě udělali kus práce. Zpočátku vypadal Solomon lépe, ale Davidovi jsem nakonec našel místo na hrotu a byť to není žádný střelec, tak svým způsobem hry nám byl velmi platný a na úspěšných říjnových výsledcích se podílel výraznou měrou."

V závěru vypomáhali kluci z dorostu. Vidíš v nich naději pro budoucnost jankovského fotbalu?

"Musím se přiznat, že je znám velmi málo. Důležité je, aby neztratili chuť na sobě pracovat a byli trpěliví, v Jankově ten rozdíl mezi A týmem a soutěžemi hrající další týmy je přece jen dost výrazný."

Bude klub přes zimu shánět nějakého šutéra, který by nám vystřílel záchranu?

"Kádr by doplnit potřeboval, jak jsem ale řekl výše, střelci obecně nejsou a pokud jsou, tak je to také o ekonomické stránce, uvidíme."

Předpokládám tedy, že záchrana je jednoznačným cílem týmu?

"To byla i před sezónou."

Vloni jsi porovnání neměl, nyní už ano. Je nějaký rozdíl v úrovni soutěže oproti loňské sezóně? Někteří lidé tvrdí, že po přesunutí Motorletu a Admiry do jiných skupin „áčková“ skupina ztratila na kvalitě.

"To je i můj názor, byť mají trochu kolísavé výsledky. Připadaly mi fotbalovější, než např. Březová, ale může to být i jen odlišným stylem hry, pražské týmy bývají takové techničtější."

Celkem suverénně vedou tabulku Karlovy Vary, ostatní, zdá se, musí myslet spíše na záchranu. Koho vidíš jako ty nešťastníky, na které zbydou sestupující příčky?

"To si vůbec netroufám odhadnout."

Předpokládáme, že zimní příprava bude probíhat v duchu těch minulých. Na co se můžeme těšit?

"Asi to tak opravdu bude, některé věci nejsou ještě dotažené, ale změny nějaké také budou."

Těšíš se, že si nyní od fotbalu na chvilku odpočineš?

"Pravda, je to kolotoč, týden co týden, "odpočinek" se vždycky hodí."

Něco závěrem? 

"Závěrem bych chtěl poděkovat určitě našim úžasným fanouškům, protože to co předvádí se jen tak nevidí a to nejen na této úrovni, pro hráče to musí být nádhera. Popřát všem příznivcům Jankova a nejen jim do nového roku hlavně pevné zdraví a kopu úspěchů v osobním i pracovním životě a SK Jankov, aby i následující fotbalový rok byl alespoň tak úspěšný jako ten letošní."

 

 

Děkujeme trenérovi za jeho čas, za krásné zážitky, které jsme s ním a jeho celým týmem mohli prožívat a přejeme mu pohodovou zimní přestávku!

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

19.10.- 11.kolo Krajského přeboru:

FC MAS TÁBORSKO "B"

1:1 (1:0)

SK JANKOV

 

---------------------------------------

20.10. - 11.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

3:2 (2:1)

TJ BOROVANY

DALŠÍ ZÁPAS "A"

12.kolo Krajského přeboru:

Ne 27.10.2019 - 14:30 hod.

SK JANKOV

vs.

FK LAŽIŠTĚ

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 32:13 27
 2. Protivín
 30:11 26
 3. Český Krumlov
 30:8 23
 4. Sokol Lom
 29:14 20
 5. Čimelice
 25:18 18
 6. Milevsko
 17:12 18
 7. SK Jankov
 13:8 17
 8. Táborsko B
 17:22 16
 9. Lažiště
 25:24 15
10. Osek
 25:22 14
11. Dražice
 19:26 13
12. Rudolfov
 11:17 10
13. Třeboň
 19:28  9
14. Junior Strakonice
 6:23  8
15. Blatná
 9:32  8
16. Sezimovo Ústí
 7:36  3

DALŠÍ ZÁPAS "B"

12.kolo Okresního přeboru:

So 26.10.2019 - 14:30 hod.

TJ SLAVOJ SRUBEC

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

23. Října

Michal Hučík (20 let)