JAN ŠVÁB - MASÉR SK JANKOV

28.11.2017 - Rozhovor: "Možná pod vedením Vengloše vykopeme ČFL!"

 

Druhý rok ve funkci maséra u "A" - týmu SK Jankov má za sebou Jan Šváb. Sedmapadesátiletý člen realizačního týmu, který našemu klubu odvádí neskutečné penzum práce. Práce, která není možná na první pohled vidět, o to více je důležitější. Stará se o samotné pohodlí hráčů a jejich těla připravuje na zátěž, která ve čtvrté tuzemské soutěži není zanedbatelná. Přestože se "Hans" umí rozčílit, v drtivé většině případů působí pozitivně a všem v SK Jankov dodává sebedůvěru. Jeho zlaté ručičky si hráči nemůžou vynachválit, a rozhodně i jeho přičiněním je Jankov aktuálně tam, kde je. Honzu jsme poprosili, aby nám o těch dvou letech u týmu něco málo řekl.

   

 

Máš za sebou dva roky u týmu. Jak bys je zhodnotil?

"Byly to dva roky prožité mezi super lidma, ať v kabině či mimo. Až na začátek mého působení (zlomeniny Romana Mužíka a Hejni) si myslím, že mohu ty dva roky strávené u mančaftu hodnotit kladně. Snad se mi povedlo klukům dostat do hlav něco o tom, jak mohou sami předcházet hlavně svalovým zraněním. Tím myslím mladší ročníky:-)). Ti starší vědí sami, co jim vyhovuje, a ostatním by měly být příkladem."

Hned v prvním půlroce jsi byl součástí postupu do Divize. Jak vzpomínáš na tuto památnou sezónu?

"Postup do divize byl nezapomenutelný zážitek. Nikdo nemohl pochybovat o postupujícím. Při vší úctě k soupeřům, byli jsme opravdu nejlepší. Co jsem pochopil, tak se mužstvo cíleně budovalo už několik sezón před postupem a divize byla taková sladká třešinka na dortu."

Mohl bys porovnat svýma očima rozdíl mezi KP a Divizí?

"Rozdíl je jednoznačně v agresivitě a rychlosti řešení fotbalových situací."

 

Coby masér máš k týmu a hráčům samotným hodně blízko. Jak se ti líbí jejich přístup k fotbalu?

"U některých hráčů vidím, že si neuvědomují, jakou hrají soutěž. Je to čtvrtá nejvyšší soutěž v Čechách a podle toho by se měli chovat i mimo tréninkové jednotky. Tím mám na mysli různá protahování, cvičení atd. Jde o jednotlivce a oni sami musí chtít. 80% kluků toto vše dělá a také se jim zranění z větší části vyhýbají."

Kterého z hráčů máš nejčastěji na masérském stole? :-)))

"Nejvíce chodí Sayid, Vojta (Fajtl, Bürger - pozn.redakce)."

Na rozdíl od trenéra se ty díváš v tabulce spíše nahoru :-)). Tak kam to letos dotáhneme?

"Letos věřím, že skončíme do 8 místa. Jsem velký optimista!!!"

Jak ty vůbec vnímáš to, co se v Jankově podařilo? Vesnice s dvěma sty obyvatel hraje čtvrtou nejvyšší soutěž, přestože zde hrají hráči převážně „pro žízeň“.

"Jde především o lidi, kteří se v Jankově okolo fotbalu pohybují. Už roky to funguje na takové rodinné bázi a to si myslím, že je první předpoklad úspěchu. Jak už jsem se zmínil výše, mužstvo se nějaký rok budovalo s důrazem na fotbalovost i charakterové vlastnosti jednotlivých hráčů a lidí okolo. Kde je dnes Jankov, je zásluha všech lidiček, kteří do fotbalu jakýmkoliv způsobem "fušují". Na Vengloše a Čega řada přijde. Dále musím zmínit Nehodu, neskutečný pracant jak na hřišti, tak i v kotli fanoušků:))). Další člověk je Kulís, hospodský jak má být:-))). Jarda Návara, neskutečný parťák u piva a jedinečný vedoucí mužstva:-))). Káčko, super jako člověk i jako asistent tréni:-))). Bery st, manažér a člověk na úrovni:-))). Zvláštní kapitolou jsou fanoušci!! A co se týká kabiny? Kluci jako mančaft táhnou za jeden provaz a tak to má být!!!"

Hlavním strůjcem úspěchu je rozhodně prezident Václav Maxa. Co říci na adresu našeho šéfa?

"Co říci o Vaškovi? Nejprve rozdával radost jako fotbalista a teď už několik let jako prezident. Je to člověk na svým místě, bez něj by to nešlo. Doufám, že bude prezidentovat ještě hodně a hodně dlouho. Možná pod jeho vedením vykopeme ČFL :-)))))"

Dalším velkým strůjcem úspěchů z posledních let je trenér Ivo Čech. Jak hodnotíš jeho práci?

"Čégo je dle mého názoru trenér, jakých moc není. Fotbalem a hlavně tím Jankovským plně žije a je to vidět na výsledcích. Už několik let vede mančaft k nějakému cíli a teď díky jeho poctivému a důslednému přístupu k tréninkům jsme tam, kde jsme. Jen tak dál..."

Zapomenout nesmíme ani na fanoušky. Zažil jsi někdy něco podobného?

"Fanoušci Jankova jsou vždy dvanáctým hráčem našeho mančaftu, jsou neskuteční. Lepší fanoušky jsem nezažil. Fans - díky!!!"

Blíží se konec roku, tak co bys SK Jankov popřál do toho následujícího?

"Co popřát? Hlavně ať jsou všichni zdravotně v pořádku, ostatní přijde při poctivém přístupu k životu samo!!!"

"Hansovi" děkujeme za čas a ochotu a přejeme mu mnoho elánu do další práce v SK Jankov!

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)