SK JANKOV "B" - SK MLADÉ 4:0 (2:0)

K předposlednímu domácímu utkání B – týmu přijel do Jankova tým SK Mladé, soupeř se stejným počtem bodů. Z posil z A – týmu se v sestavě objevili David Štěcha s Petrem Klímou a na lavičce ještě David Hrubý. Po těžkém otřesu mozku už byl také připraven Filip Černý. Utkání jsme zvládli velmi dobře a hosty téměř k ničemu nepustili. Pomohl k tomu dobrý start do utkání, kdy se nejprve parádně prosadil Klíma a následně připravil gól i pro Šindeláře. Po deseti minutách jsme tak vedli 2:0. V druhém poločase jsme přidali další dvě branky a získali tak všechny tři body.

Zatímco jsme většinou úvody utkání nezvládali a brzy jsme inkasovali, tentokrát se karta obrátila. Hned v 6. minutě se Petr Klíma parádně proháčkoval středem hřiště a následně z 25-ti metrů vymetl šibenici Brůžkovy branky – 1:0! V 9. minutě prověřil Brůžka Formánek, ale brankář hostů si s jeho střelou poradil. Jenže hned o minutu později se Klíma prosadil na levé straně, postupoval podél brankové čáry, následně „namazal“ proti noze Janu Šindelářovi a ten zvýšil na 2:0.Následně se hra trochu uklidnila. Domácí byli s výsledkem spokojeni a nikam se nehnali, naopak hosté se zdáli opařeni, a ač měli míč více na svých kopačkách, tak se do šancí také nedostávali. Na další šanci se tak čekalo až do 25. minuty, ale stálo to za to! Před vápnem krásně zakombinovali Bürger, Hrubý a Šindelář. Posledně jmenovaný se ocitl sám na penaltovém puntíku, ale napálil pouze brankáře! Míč se poté dostal zpět k Hrubému, ale ani on neuspěl. Ve 33. minutě vyslal Bürger dlouhým pasem do úniku Hejdu, ten postupoval podél brankové čáry, zkusil překvapit brankáře, ale neuspěl! Ve 36. minutě vymysleli Bürger s Formánkem fintu á la Ruda Otepka, kdy Bürger rozehrál roh šlápnutím na míč a Formánek si navedl míč na střelu. Bohužel překvapené hosty nepotrestal, protože nastřelil pouze tyč! Následně hosté zatlačili jankovské po rohovém kopu, ale domácí spolehlivá obrana je ke střele nepustila. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:0.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a domácím chvíli trvalo, než se po pauze probrali. V 51. minutě střílel z 22-ti metrů Tondr, ale zamířil nad branku. V 54. minutě vytáhl Lerchův volný přímý kop Šturma na roh. Ten jankovští ubránili, Klíma poté našel dlouhým nákopem Rosťu Hejdu, který dokázal v osobním souboji přetlačit Szojku, prosadil se i rychlostně a sám před brankářem Brůžkem se nemýlil – 3:0! Zpět do zápasu mohl hosty vrátit kapitán Tondr, jeho přímý volný kop však zastavilo břevno Šturmovy branky. Následovalo několik rohových kopů pro jankovské. Po jednom z nich se k míči dostal Štěcha, jeho sražená střela se odrazila k osamocenému Hejdovi, ten byl však nastalou situací nejspíš překvapen a vystřelil slabě a navíc do brankáře. Největší šanci si hosté schovali do 72. minuty. Jindřich Princ se dostal ve vápně k míči, ale ve vyložené šanci podržel Jankov brankář Šturma, kterého hostující záložník nedokázal prostřelit! Naopak se opět prosadili domácí fotbalisté. Rut našel krásnou kolmicí čerstvě nastoupivšího Petra Interholce a ten dostal míč za záda Brůžka počtvrté – 4:0! Následovala série rohových kopů pro domácí, ale z žádného se nepodařilo zakončit. Poslední šanci utkání tak měli hosté. Centr Klestila našel hlavu Schustera, ale jeho hlavička skončila kousek vedle tyče. Utkání tak skončilo vítězstvím jankovské rezervy 4:0, čímž si připsala nejen nejvyšší vítězství v sezoně, ale zároveň posunula možnost sestupu pouze do oblasti teorie.

SK Jankov "B" - SK Mladé  4:0 (2:0)

Branky: 6´ P. Klíma, 10´ Šindelář, 55´ Hejda, 74´ Interholc

ŽK 2:2 (T. Hála, P. Klíma –Tondr, Klestil)

Nejlepší hráči: Klíma – Tondr