SK JANKOV S NOVÝM TRENÉREM ZAHÁJIL PŘÍPRAVU

9.1.2018 - Aktuálně: Novinky z divizního celku Jankova!

 

Divizní "A" - tým SK Jankov se v pondělí 8. ledna sešel k prvnímu tréninku zimní přípravy, která bude o něco jiná, než ty předcházející. Ani ne tak z důvodu samotného tréninkového procesu, ale z důvodu změny hlavního kouče. Velitelského postu se po odchodu trenéra Čecha ujal Petr Kadlec. Ten se prvního tréninku sice účastnil, avšak prozatím jako pozorovatel. První dvě tréninkové jednotky totiž absolvuje pouze omezený počet hráčů a náplň tréninku má na starost reprezentantka České republiky v triatlonu Petra Krejčová. Ta kluky nešetřila a hned v úvodu přípravy jim dala řádně zabrat:-)))

 

SK Jankov čeká na jaře boj o záchranu divize, podobně jako skoro všechny týmy v silně vyrovnané "áčkové" skupině této soutěže. Těmto bojům už nebude přítomen nejen bývalý trenér Ivo Čech, ale ani středopolař Martin Kollár, jenž se v pětatřiceti letech rozhodl ukončit své účinkování v našem klubu.

 

Petra Krejčová a její dril zažívají fotbalisté Jankova v zimní přípravě už několik let. Jinak tomu není ani letos. Jeden trénink proběhl již v prosinci, další dva byly naplánovány na leden. Těchto dvou tréninků se účastní omezený počet hráčů, proto se dá říci, že řádná zimní příprava s kompletním kádrem začne až 16.1., kdy bude také týmu oficiálně představen nový trenér Petr Kadlec. Přestože je příprava a jeho nové trenérské angažmá teprve v samých začátcích, v podstatě již celý prosinec a první lednový týden obzvláště, pro nový klub vehementně pracoval. Seznamoval se s prostředím, s realizačním týmem, připravoval přípravu a také se samozřejmě soustředil na složení kádru. Složení realizačního týmu u prvního mužstva Jankova nakonec dozná jen změnu na postu hlavního trenéra. Petr Maxa zůstává coby asistent, Pavel Kučera trenérem gólmanů, vedoucím týmu bude Jaroslav Návara, masérem Jan Šváb a sportovním managerem Pavel Beránek. Případné změny, pokud nastanou, budou předmětem jednání až v létě!

Velkým tématem je samozřejmě kádr, který se o záchranu divize pokusí. Nasbíraných dvacet podzimních bodů je v Jankově považováno za úspěch (v loňské sezóně bylo 12 bodů), leč v ohromně vyrovnané tabulce čeká na většinu celků neklidná zima a těžké jaro. I proto chce každý před rozhodujícími souboji posílit. Přestože jsou v Jankově činitelé klubu s podzimním vystoupením týmu spokojeni, posílení kádru je nezbytné. Záchranářské práce se již nebudou týkat pětatřicetiletého Martina Kollára, který se rozhodl v Jankově své působení ukončit. Naštěstí letní odliv hráčů se nyní nekonal a zbytek kádru, byť notně prořídlého, zůstane pohromadě. S radostí můžeme oznámit, že se do týmu vrací Roman Mužík! Ten musel po dvojité zlomenině a následných zdravotních problémech svoji kariéru přerušit. Jenže hlad po fotbalu má Roman stále veliký a nyní, doufáme že na pořád, zdraví drží, proto se čtyřiadvacetiletý ofenzivní hráč rozhodl o restartování kariéry. Všichni mu moc přejeme, aby to vyšlo! Do přípravy naskočil také Daniel Kočer. Rodák z Lipí patřil mezi tahouny dorostu SKP ČB, s Jankovem už absolvoval letní přípravu a po celý podzim pravidelně s týmem trénoval. Rychlost, dravost a velká chuť do fotbalu, to jsou aspekty ofenzivně laděného, brzy devatenáctiletého fotbalisty. Otevřená, zároveň však nejistá je situace kolem u fanoušků oblíbené dvojice Solomon Armah - David Tetteh Mensah. Oba hráči se v listopadu vrátili do rodné Ghany. Vedení klubu nyní usilovně pracuje na jejich návratu, který by nebyl jen krátkodobý, ale díky kterému by se oba hráči v Jankově mohli usadit na delší čas a diviznímu týmu by znovu pomáhali svými kvalitními výkony a fanoušky mohli bavit svými tanečky. V jednání jsou ještě další jména, především do ofenzivní části, kde Jankov tlačí bota. Jména, která by bezpochyby byla pro klub obrovským přínosem, avšak aktuálně je vše otevřené a nic není jisté. Ať tak či onak, vedení přejeme, aby kádr vhodně doplnilo, hráčům, aby se jim vyhýbala zranění, měli chuť do fotbalu, a celému SK Jankov přejeme samozřejmě záchranu divizní příslušnosti!


Foto z úvodního tréninku:

 

Video z úvodního tréninku: https://www.facebook.com/368499548823/videos/10156083200608824/

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

15.06.- 30.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:1 (0:1)

SK OTAVA KATOVICE

 

---------------------------------------

15.06. - 26.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

3:0 kontumačně

TEMELÍN / OLEŠNÍK "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

St 17.07.2019 - 17:30 hod.

hřiště Složiště

SK DYNAMO ČB "B"

vs.

SK JANKOV

KONEČNÁ TABULKA KP

 1. Olešník
 94:17 79
 2. Katovice
 71:32 61
 3. Sokol Lom
 64:41 55
 4. Třeboň
 56:40 46
 5. Český Krumlov
 53:45 41
 6. Osek
 48:60 41
 7. Protivín
 43:41 40
 8. Milevsko
 43:51 40
 9. SK Jankov
 42:43 39
10. Čimelice
 51:61 38
11. Blatná
 51:69 35
12. Želeč
 44:58 32
13. Rudolfov  37:55 32
14. Dražice
 45:72 30
15. Hluboká  34:67 30
16. Roudné
 48:72 27

NAROZENINY

13. Srpna

Petr Dolejšek (20 let)

 

17. Srpna

Jan Komárek (20 let)