ROZHOVOR S PETREM KADLECEM

12.1.2018 - Rozhovor: "Chtěl bych dokázat, že si Jankov zvolil správně!"

 

Rok 2018 je v samém úvodu, přesto již teď víme, že v kronice SK Jankov bude zaznamenán jako jeden z přelomových, jelikož "A" - tým povede nový trenér. Trenér mladý, se zkušenostmi s mládežnickým fotbalem, trenér, který v minulosti oblékal jankovské zelenobílé barvy coby hráč. Třicetiletý PETR KADLEC byl klubem vybrán jako vhodná náhrada za úspěšného předchůdce Ivo Čecha, nabídku přijal a na svoji novou práci se velmi těší. Na startu zimní přípravy jsme nového kouče požádali o pár prvních slov.

   


Byl jsi překvapen, když ti zazvonil telefon a uslyšel jsi nabídku na trénování SK Jankov?

"Tak to rozhodně byl, stejně jako by byl asi kdokoliv jiný, kdo sleduje dění okolo Jankovského fotbalu."

Jakou roli v tvém rozhodování hrál fakt, že jsi v Jankově působil taktéž jako hráč?

"Znalost prostředí, funkcionářů, hráčů, fanoušků a celkově toho na jaké bázi klub funguje pro mě byla do značné míry určující."

Jaké aspekty jsi zvažoval a radil ses se svými blízkými?

"Kdybych měl popsat, nebo aspoň pojmenovat, všechny aspekty, které jsem zvažoval, tak by to bylo na dlouhé slohové cvičení. Těch aspektů bylo opravdu mnoho. Vzhledem k tomu, že jsem spíše konzervativní typ člověka a do ničeho se nehrnu hned po hlavě a bez delšího rozmýšlení, tak jsem se mimo jiné radil i s rodinou, některými trenérskými kolegy, ve které mám důvěru, že mi poradí co možná nejlépe a hlavně upřimně, no a v neposlední řadě jsem se radil i se svými kamarády z nefotbalového prostředí. Samotné rozhodnutí však bylo na mě a nakonec jsem se rozhodl, tak jak jsem to sám cítil."

Co jsi vůbec říkal na to, že tvůj úspěšný předchůdce Ivo Čech skončil?

"Těžká otázka. Já jsem trenéra Čecha zažil ještě jako hráč a vím tedy jakým způsobem a s jakým nasazením se fotbalu věnuje. Dnes si snad mohu dovolit říct, že jsme trenérskými kolegy. Zmiňuji to proto, že se na toto rozhodnutí dívám optikou trenéra, nikoliv hráče nebo fanouška. A právě z tohoto úhlu pohledu, přestože jsem se nijak zásadně nepídil po konkrétních důvodech Čegova odchodu, to dokážu chápat. Trénování totiž není o šesti hodinách tréninku týdně a dvou hodinách zápasu o víkendu, ale je to v podstatě o soustavné práci minimálně v tom, že ty fotbalové myšlenky se trenérovi honí hlavou několikrát denně a dost často i v noci :))"

Co od tohoto angažmá očekáváš?

"Tak v první řadě poctivou práci a zajištění co možná nejlepšího tréninkového servisu pro hráče, tak aby na hřišti mohli ukazovat to nejlepší ze sebe jak v individuálním projevu, tak zejména v tom týmovém."

Máš zkušenosti s trénováním mládeže, dospělý fotbal je přeci jen odlišný. V čem myslíš, že budou největší rozdíly, na které si budeš muset zvyknout?

"Těch rozdílů je jistě celá řada jak v tréninkovém procesu, tak i v přístupu k hráčům. Výchova mladého fotbalisty je složitý a zdlouhavý proces, do kterého vstupuje spousta dílčích faktorů a ten vztah není postaven na principu TRENÉR-HRÁČ, ale spíše na vztahu TRENÉR-HRÁČ-RODIČ-ŠKOLA a u některých i manažer. V mužích se zase obecně očekává, že se práce a rukopis trenéra projeví v řádech několika týdnů, mnohdy k tomu mají hráči své zaměstnání a rodiny, za které nesou zodpovědnost. Samotné zápasy jsou také u mužů rozdílné oproti mládežnickým soutěžím ve zkušenostech, potřebě uhrát výsledek, v tvrdosti hry a taktické svázanosti. Zase ale na druhou stranu nejvyšší mládežnické soutěže jsou, dle mého soudu, rychlejší a živější než ty výkonnostní mužské."

Ve funkci jsi zhruba měsíc, co jsi za tu dobu vše stihl?

"Tak tohle období bylo hlavně o organizaci, přípravě tréninkového procesu a doladění celého průběhu zimní přípravy. Pracuje ale celý realizační tým."

Co říkáš na složení realizačního týmu a jak se na vzájemnou spolupráci těšíš?

"Skvělé je, že realizační tým je složen z lidí, kterým není Jankovský fotbal lhostejný a dělají pro něj maximum. Na tu spolupráci se rozhodně těším. Ona už v podstatě začala a zatím se mi každý snaží ve všem vyjít vstříc."

S několika hráči jsi ještě hrával, některé jsi už i trénoval. Považuješ to za výhodu?

"U hráčů, které jsem trénoval ten vztah zůstává stejný jen s tím rozdílem, že jsou to už dospělí borci. Třeba Honzu Komárka jsem trénoval na SKP v mladších žácích, v mladších dorostech v Dynamu a teď se potkáme potřetí v mužské kategorii. No a u bývalých spoluhráčů se na to lze dívat dvojím pohledem. Nepovažuji se za trenéra, který by byl přehnaně direktivní a mám rád s hráči vzájemný dialog, proto si myslím, že je pro mě výhodou to, že kluky znám a oni zase mě."

S trenérem Čechem jsi byl dost v kontaktu, některé zápasy jsi viděl na vlastní oči. Budeš chtít navázat na jeho práci nebo máš v plánu změnit herní styl mužstva?

"Dlouhodobě vím jaký má Jankov herní projev a na čem je hra Jankova založená a v tomto trendu budu chtít pokračovat. Každý trenér však má svojí vizi a pohled na fotbal. Herní styl mužstva se zároveň odvíjí od možností jednotlivých hráčů a jejich ochotě plnit taktické pokyny, roli také hraje úroveň dané soutěže."

Důkladněji hráče samozřejmě poznáš během přípravy, přesto, myslíš si, že současný kádr Jankova má na to, aby se udržel v divizi?

"Kdybych si to nemyslel, tak bych ani v Jankově nemohl být. Kádr bezesporu svou kvalitu má, ale je jasné, že udržení divize bude velmi náročné pro všechny, ale pokud tomuto cíli obětujeme všichni vše co je v našich silách, tak tomu prostě věřím."

Dvacet získaných bodů po podzimu je pro záchranu velice slušný základ. Dostal jsi od vedení klubu nějaké konkrétní cíle?

"Dvacet bodů po podzimu je moc pěkný základ, ale tabulka je také velice nezvykle vyrovnaná. A v tomhle směru budu podobný Čegovi s tím, že se spíše vždycky v té tabulce koukám spíše pod sebe. Co se týče konkrétního cíle v podobě získaného počtu bodů, tak takový žádný vedení nestanovilo, ale ten stěžejní cíl máme všichni stejný."

Po zimní pauze teprve nyní začne ten trenérský stereotyp. Tréninky, zápasy, v podstatě každodenní kontakt s týmem. Těšíš se? :-)))

"Těším se moc. Pauza byla dlouhá a chuť veliká. Těším se na kabinu, těším se na hráče a těším se na hřiště. Doufám, že všem hráčům, kteří nastoupí do přípravy bude držet zdraví a příprava bude probíhat tak, jak jsme ji s realizačním týmem naplánovali."

Když se podíváme do budoucnosti. Co bys chtěl v Jankově, coby hlavní trenér, dokázat?

"Chtěl bych svou pracovitostí a přístupem dokázat to, že si mě jako trenéra zvolili v Jankově správně."

Jsi mladý, pracovitý, fotbalem v podstatě žiješ. Jaké jsou tvé budoucí trenérské ambice? Bude to Sparta? :-)))

"Na tuhle otázku odpovím obecně. Myslím si, že v každé lidské činnosti by měl mít člověk nějaké ambice, když nejsou ambice, tak se člověk nikam neposouvá. Jediné co se v průběhu života mění je velikost těch ambicí. Zase ale nelítám ve vzdušných zámcích a jak říká jeden můj trenérský kolega "Žádný strom, neroste až do nebe", to si vždy řeknu, když si začnu myslet něco víc, než bych měl."

 

Děkujeme trenérovi za jeho čas a přejeme mu, aby se mu v trenérské funkci nejen líbilo, ale zároveň i dařilo!

 

Petr Kadlec se vrací na místo činu. Na snímku ještě jako hráč v obětí s Petrem Maxou a Vojtěchem Bürgerem. S oběma se potká i nyní. Petr Maxa bude jeho asistentem, Vojta Bürger patří mezi nejzkušenější a služebně nejstarší hráče týmu.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

17.02.- Přípravné utkání:

SK JANKOV

2:0 (0:0)

SK LHENICE

 

---------------------------------------

16.02 - Přípravné utkání:

TJ SOKOL LIPÍ

7:2 (0:0)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Út 26.02.2019 - 18:00 hod.

UMT Složiště

SK RUDOLFOV

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 50:13 37
 2. Katovice
 32:18 29
 3. Sokol Lom
 29:24 26
 4. Český Krumlov
 25:19 23
 5. Osek
 27:32 21
 6. SK Jankov
 25:20 20
 7. Dražice  25:32 20
 8. Hluboká
 20:27 20
 9. Blatná
 22:27 19
10. Želeč
 16:22 18
11. Milevsko
 17:27 18
12. Čimelice
 20:32 18
13. Třeboň  21:24 17
14. Roudné
 26:31 17
15. Rudolfov  21:24 15
16. Protivín
 17:21 15

DALŠÍ ZÁPAS "B"

14.kolo Okresního přeboru:

So 23.03.2018 - 15:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

SK ÚSILNÉ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (20 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (20 let)

 

27. Února

David Maršán (34 let)