DANIEL KOČER BY SE MOHL STÁT HRÁČEM JANKOVA

19.1.2018 - Rozhovor: "Maturitu zvládnu levou zadní:-)))!"

 

DANIEL KOČER už není jankovské fotbalové veřejnosti neznámým jménem. Mladý talentovaný hráč s SK Jankov koketuje delší dobu, absolvoval letní přípravu, s týmem trénoval i během podzimní části. Trénuje i nyní, ovšem tentokrát s vědomím, že jeho přestup do Jankova je blízko. SKP ČB souhlasilo s přestupem, nyní se domlouvají podmínky transferu. Brzy devatenáctiletý rodák z nedalekého Lipí může zažít přelomový rok. Mimo přestupu do Jankova ho čeká ještě maturita, na kterou si však věří. "Dáňovi" jsme položili pár otázek, tady jsou...

   


Vypadá to, že by se během zimy mohl vyřešit tvůj přestup do SK Jankov. Těšíš se?

"Těším se moc. Opravdu si vážím a užívám každou příležitost být s kluky na hřišti. V Jankově je výborná parta a myslím, že mě kluci vzali rychle mezi sebe, což mi velice pomáhá."

Jaké aspekty hrály hlavní roli v tvém zájmu o příchodu do našeho klubu?

"Těch aspektů bylo více. Především to ale byli sami kluci, se kterými jsem se před rokem sešel. Řekli, abych s nimi zkusil jít na jankovský trénink. V SKP jsme ale měli dobře rozehranou sezónu a já se chtěl soustředit jen na dorost. Hrála v tom roli i velká nervozita. Po sezoně jsem se zkusil spojit s trenérem Čechem, který nic nenamítal a dovolil mi zapojit se do letní přípravy. Velkou roli v mém rozhodování hrál i Fanda Lošek, se kterým se znám delší dobu."

Jak se ti zatím líbí příprava? Nedostáváte příliš zabrat? :-)))

"Příprava je parádní. Sice vždy přijedu domů celý zničený, ale moc mě to baví. Čekal jsem, že budeme hodně běhat, nahánět kilometry, ale je to docela jinak. Trénujeme hodně s míčem, což se mi zamlouvá. Co se týče tréninků s paní Krejčovou, tyto si vyloženě užívám. Posilování samo o sobě mě baví:-)). Snažím se jít vždy do všeho naplno. Mám moc rád takový druh cvičení, které s námi projíždí."

S Jankovem už jsi v kontaktu delší dobu, v létě jsi odehrál i pár přípravných zápasů, dokonce jsi vstřelil gól. Jak bys popsal jankovské prostředí?

"Jankov je skvělý klub, se zázemím na vysoké úrovni. Lidé, kteří se pohybují okolo jankovského fotbalu jsou velice sympatičtí, vstřícní a ochotní. V kabině je výborná parta, kluci jsou skvělí. Na každém tréninku mě podporují, radí mi co a jak změnit, jak si naběhnout nebo kdy je lepší podržet míč. V letní přípravě jsem dostal možnost naskočit do třech přípravných utkání, čehož si nesmírně vážím. Byla to skvělá zkušenost. Zahrát si například proti ,,áčku“ Písku, což byl pro mě jeden velký kolotoč :-)). Nebo proti Hluboké, vedené trenérem Ciprem, proti které se mi podařilo dát gól, i když jen z penalty. Mít možnost hrát proti takovým týmům mi dává další a další motivaci do tréninku, abych se pořád zlepšoval a nepřestával na sobě pracovat."

Nyní se v týmu vyměnil trenér, co říkáš této rošádě?

"Abych byl upřímný, odchod trenéra Čecha jsem vůbec nečekal. Ta krátká doba, během které jsem měl možnost ho osobně poznat a trénovat pod jeho taktovkou, byla pro mě skvělá zkušenost. Je to vynikající trenér, který mi stihl předat pár rad. S trenérem Kadlecem se známe pouze od vidění, jelikož já přišel do SKP zrovna v době, kdy on odcházel do Dynama. Ale chodil se dívat na některé naše zápasy s dorostem, nebo jsme se potkali na fotbale v Jankově. Tréninky s ním jsou však velice kvalitní, v rychlosti a tempu, užívám si je a snažím se každý z nich odmakat. Navíc zná velice dobře jankovské prostředí, kde dřív také působil. Je to výborný trenér a velice se těším na spolupráci s ním."

Během podzimu jsi viděl na vlastní oči několik divizních zápasů. Co říkáš na úroveň této soutěže?

"Dospělý fotbal je zcela odlišný od toho dorosteneckého. V dorostu máte na vše víc času, ale ve velkém fotbale je to zcela naopak. Vše je v rychlosti, v tempu, hraje se hodně silově. Není zde žádný prostor na chybu, jelikož každá je hned potrestána. Navíc letošní ročník divize je velice vyrovnaný, kdy každý bod hraje velkou roli. Divize je 4. nejvyšší soutěž, vysoce kvalitní a na úrovni. Kluci ji mají letos dobře rozehranou, kdy se jim dařilo hlavně doma. Věřím, že se jí podaří zachovat i pro příští rok."

Jaké ambice, pakliže k přestupu dojde, si v zelenobílých barvách kladeš?

"Moc bych si přál, aby se přestup podařil už teď v zimě. Být součástí jankovského fotbalu je pro mě velká výzva. Chci na sobě pořád pracovat a někam se posouvat. Vím, že dostat se přes kluky na hřiště bude velmi náročné, protože každý hráč má velkou kvalitu. Dává mi to však motivaci k tomu, abych se dokázal prosadit. A hlavně dokázat, že Jankov s mým případným přestupem udělal správně. Největším přáním by samozřejmě bylo se podílet na záchraně v divizi."

Co na tvůj potencionální přestup říkají rodiče?

"Naši mě velice podporují, bez nich bych ten fotbal ani hrát nemohl. Prožívají to všechno se mnou, jezdí na zápasy. Bojí se jen, abych kvůli fotbalu nezapomněl na školu a na učení k maturitě, která mě letos čeká. Ale já jim pořád říkám, že tu zvládnu levou zadní :-))))))."

 

 Daniel Kočer na jednom z TRX tréninků s Petrou Krejčovou.

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

17.02.- Přípravné utkání:

SK JANKOV

2:0 (0:0)

SK LHENICE

 

---------------------------------------

16.02 - Přípravné utkání:

TJ SOKOL LIPÍ

7:2 (0:0)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Út 26.02.2019 - 18:00 hod.

UMT Složiště

SK RUDOLFOV

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 50:13 37
 2. Katovice
 32:18 29
 3. Sokol Lom
 29:24 26
 4. Český Krumlov
 25:19 23
 5. Osek
 27:32 21
 6. SK Jankov
 25:20 20
 7. Dražice  25:32 20
 8. Hluboká
 20:27 20
 9. Blatná
 22:27 19
10. Želeč
 16:22 18
11. Milevsko
 17:27 18
12. Čimelice
 20:32 18
13. Třeboň  21:24 17
14. Roudné
 26:31 17
15. Rudolfov  21:24 15
16. Protivín
 17:21 15

DALŠÍ ZÁPAS "B"

14.kolo Okresního přeboru:

So 23.03.2018 - 15:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

SK ÚSILNÉ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (20 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (20 let)

 

27. Února

David Maršán (34 let)