SK JANKOV - TJ SPARTAK TRHOVÉ SVINY 4:1 (4:1)

28.01.2018 - přátelské utkání: Premiéra Petra Kadlece byla vítězná!

Jankovští fanoušci se dočkali. Po delší pauze mohli opět vyrazit na fotbalové utkání svých miláčků. Ti se v premiérovém duelu roku 2018 střetli na hlubocké umělce se Spartakem Trhové Sviny a díky produktivní první půli zvítězili 4:1. Premiéru si odbyl také nový kouč jednoho z jihočeských divizních účastníků Petr Kadlec. I přes výhru však viděl ve hře svého týmu více negativ než pozitiv, což na druhou stranu v této fázi přípravy je víceméně pochopitelné.

Jankovu někteří hráči chyběli ze zdravotních důvodů. K vidění tak nebyla jedna z potencionálních posil Marek Smetana, jehož do utkání nepustila horečka. Druhou posilou by mohl být Dan Kočer, který s kapitánskou páskou na rukávu odehrál celé střetnutí.

Od začátku zápasu se hrálo poměrně svižné utkání, avšak také s řadou nepřesností. Ale góly padaly. První už po deseti minutách, kdy Kočer vyprodukoval přihrávku do pokutového území, kam si naběhl Martin Rytíř a kolem gólmana Brůhy poslal Jankov do vedení - 1:0. Na další příležitost se čekalo až do dvaadvacáté minuty. To pěknou kolmicí poslal Sedlic do šance Kočera, jehož zakončení mířilo doprostřed branky a Brůha ho tak bez větších potíží zlikvidoval. Jenže za další dvě minuty už kapitoloval, možná i díky svému nevhodnému postavení při přímém kopu Jankova. Roman Mužík střelou přes zeď z dobrých třiceti metrů zamířil přesně k tyči - 2:0. Tým Petra Kadlece měl převahu, ale šance si vypracoval i účastník I.A třídy. Po půl hodině hry se do samostatného úniku dostal Šemro, ovšem Komárek jeho pokus zneškodnil. V brance neskončila ani střela Kočera po spolupráci s Mužíkem na druhé straně. Jankovští ukázali vzorový rychlý protiútok v 34.minutě, když po standardce před vlastní brankou během několika vteřin překonali nejen délku hřiště, ale i obranu soupeře, a Martinem Rytířem dali na povedenou akci gólové razítko - 3:0. V 38.minutě zakombinovali hráči Trhových Svinů, výsledkem toho byla další šance, kterou tentokrát Jiří Šemro využil k snižující brance - 3:1. Jenže v podstatě hned po rozehrávce si vzal Jankov třígólové vedení zpět. Zasloužil se o to Jakub Zajíc, jenž na Brůhu vyslal překrásnou pumelici, která s pomocí břevna skončila v síti - 4:1. Ale tímto výstavním "angličanem" první poločas ještě neskončil. O navýšení skóre se krátce po sobě pokoušeli Mužík s Kočerem, ovšem jejich střelecké pokusy Karel Brůha v brance Spartakovců dokázal polapit.

Bohužel přihlížející diváci se podobného ofenzivního představení po změně stran nedočkali. Hra ztratila na tempu i plynulosti, přibylo více ztrát a nepřesností. Jednou z mála povedených akcí se prezentovali trhosvinenští v 50.minutě, avšak Kodras ve velmi dobré příležitosti nezamířil přesně. Právě Marek Kodras patřil mezi nejlepší hráče svého týmu a v 74.minutě měl další příležitost snížit tříbrankové manko, ale Pavelec jeho přízemní střelu vyrazil na rohový kop. Výkon Jankova ve druhém poločasu zůstal za očekáváním, přesto si nové trenérské duo Petr Kadlec - Petr Maxa mohlo na úvod své spolupráce plácnout na vítězství.

SK Jankov - TJ Spartak Trhové Sviny 4:1 (4:1)

Branky: 10. a 34. Rytíř, 24. Mužík, 39. Zajíc - 38. Šemro

Bez ŽK

Rozhodčí: Formánek - Průchová, Zabilka

Diváci: 30

SK Jankov: Komárek (46. Pavelec) - Bürger, Maršán, Popelka, Zajíc - Kočer, Fajtl, Rytíř - Sedlic, Šebeka - Mužík

střídali: Jirkovský V., Jirskovský D., Šindelář D., Prediger

Spartak Trhové Sviny: Brůha K. - Kolář, Smoleň, Petr, Gažák J. - Valut, Brůha D., Hruška, Kodras - Gažák L., Šemro

střídali: Valter, Tomek

Petr Maxa, asistent SK Jankov: "Byl to náš první zápas po delší době, někteří kluci chyběli, navíc jsme v týdnu docela potrénovali, takže na nějaké výrazné hodnocení to není. Nicméně byly tam vidět věci, které tam nepatří ani z únavy. To si ale rozebereme na trénincích. Mezi pozitiva bych zařadil tři pěkné góly, které jsme dali. Především ten na 3:0 byl ukázkový a zahřál mě na srdci. Předvedli jsme vzorový break, kterému nechyběla rychlost ani kvalita. Zklamáni jsme z druhého poločasu. Sice se do hry dostali i naši tři mladí dorostenci, pro které je to zatím ještě silné kafe, ale rozhodně více aktivity a kreativity jsme očekávali od středu hřiště, kde jsme dle mého názoru měli soupeře více přehrát. Na druhou stranu Sviny mě mile překvapily, hrály dobře a byly nám rovnocenným partnerem. Ještě jednou díky jim za možnost sehrání tohoto zápasu."