TJ Hluboká nad Vltavou - SK Jankov 0:3 (0:1)

Jankovský tým vstoupil do bojů o 6.-10.místo HZL třígólovou výhrou nad okresním rivalem a pořadatelem turnaje, domácí Hlubokou. Náš tým byl po celých devadesát minut aktivnější, vypracoval si několik příležitostí a tři dokázal úspěšně proměnit. Navíc i ve čtvrtém zápase dokázala jankovská defenziva v čele s gólmany Hrubým a Wolkem udržet čisté konto a šňůru bez inkasované branky tak natáhla již na 360 minut.

V desetistupňovém mrazu na derby dvou odvěkých rivalů nepřišlo příliš mnoho diváků a ti co dorazili, promrzli až na kost. Oba celky se je snažili svými akcemi rozehřát, ovšem příliš se jim to nedařilo. Na obou týmech byla znát únava z probíhající zimní přípravy, která je vždy velice náročná. O něco lépe se s tím vypořádali hosté z Jankova, kteří v prvním poločase byli o trošku lepším týmem. Snažili se o kombinační hru, která jim ne vždy vycházela, ale přesto se do nějakých šancí dostávali. Do zakončení se dvakrát dostal Milan Pešek, ovšem ani v jednom případě branku netrefil. Domácí borci zlobili nejvíce Lukášem Dudkem, ale do bezprostřední blízkosti Davida Hrubého se nedostávali. Vyjímkou byla 23.minuta, kdy utekl jankovské obraně Antoš, šel sám na jankovského gólmana, který ho však skvělým zákrokem vychytal. O chvíli později po pěkné kombinaci hostů hledal Vojtěch Bürger ve vápně Petra Maxu, kterému v poslední chvíli zabránil ve vstřelení branky obětavým skluzem Stabrňák. Za větší aktivitu byli jankovští odměněni ve 34.minutě. To se zhruba z dvaceti metrů opřel do balónu Pepa Bohoněk a tvrdou ránou pod břevno poslal Jankov do vedení.

Ačkoliv první poločas byli jankovští o něco aktivnější, dá se říci, že to byl vyrovnaný zápas. To již ale ve druhé pětačtyřicetiminutovce neplatilo. Domácí hráči hodně kazili, k čemuž jim dopomohla aktivita jankovské jedenáctky. Hosté byli lepším týmem, měli šance a zaslouženě se radovali ze vstřelených branek. Velice aktivní byli především Petr Stejskal s Michalem Nedvědem, kteří táhli ofenzivu Jankova. V 51.minutě měl obrovskou šanci právě Petr Stejskal, ale při pokusu přelobovat brankáře Kříže přeloboval i samotnou branku. Vše si vynahradil o dvě minuty později, kdy se kličkou uvnitř pokutového území zbavil obránce a chladnokrevně zakončil na přední tyč - 0:2. Hluboká výrazně zahrozila pouze jednou, když se po několika narážečkách uprostřed pole dostal ke střele z hranice šestnáctky Lukáš Adam, jenže fantastickým zákrokem se blýskl Petr Wolek a udržel čisté konto. Na druhé straně to zkoušel nejprve střelou Michal Nedvěd, poté se snažil o technické zakončení, ale ani jednou neuspěl. Až v 80.minutě se mohl Michal Nedvěd radovat ze vstřelené branky, když mu ideálně připravil pozici Petr Stejskal a pro jankovské křídlo již nebyl problém uklidit míč za bezmocného Kříže. V závěru se blýskl individuální akcí Pavel Beránek, byl faulován a z následného trestného kopu pálil nebezpečně Petr Stejskal. Hosté zodpovědnou a aktivní hrou nepouštěli domácí na dostřel své brány a tak brankář Petr Wolek nemusel již do konce utkání vážněji zasahovat. Jankov tak rázně vykročil za cílem skončit na 6.místě v celkovém pořadí Hlubocké zimní ligy, navíc ani ve čtvrtém duelu v tomto turnaji neinkasoval!!

Michal Nedvěd nastoupil do druhé půle a byl hodně aktivní.

TJ Hluboká nad Vltavou - SK Jankov  0:3 (0:1)

Branky: 34´Bohoněk, 53´Stejskal, 80´Nedvěd