FK LAŽIŠTĚ - SK JANKOV 1:3 (1:1)

Poslední tři kola, nula bodů a skóre 2:6, to je bilance Jankova, kterou chtěli prolomit v Lažištích. Naopak domácí celek byl absolutně v pohodě. Ten poslední tři duely vyhrál a vyhříval se na pátém místě tabulky, což je pro celek z prachaticka po posledních sezónách velký úspěch. Hosté se na zápas připravili velice dobře, kvalitně zvládli defenzivu, vstřelili tři góly a zaslouženě si připsali důležité tři body, které je vrátili do boje o postavení v první pětce Chance Krajského přeboru.

Ve stále vzkvétajícím lažišťském areálu se nehrálo bůhví jaké pohledné utkání, pod což se velkou měrou  podepsalo počasí. Hráči toho měli na širokém hřišti dost, přesto se několika hezkých fotbalových momentů sedmdesát diváků dočkalo. Hlavně samotný úvod utkání přinesl dvě velké šance, po jedné na obou stranách. Ve 2.minutě se vydal na dlouhé sólo Jiří Tesárek, které zakončil střelou svojí slabší pravou nohou nad Wolkovu branku. O minutu později vyslal Patrik Sedlic do úniku Michala Nedvěda, ten ve vyložené šanci zase levou nohou mířil těsně vedle. Poté si obě obrany svůj prostor před vlastní brankou pečlivě hlídali, a tak utkání plynulo urputným bojem uprostřed hřiště, aniž by museli oba brankáři nějak výrazně zasahovat. Až 24.minuta přinesla možnost k ohrožení branky standartní situace, když se pokusil o tvrdou ránu Radek Ketzer, ale trefil pouze zeď postavenou z hostujících hráčů. O minutu později zahrávali standartku také hosté, ovšem ti ji dokázali dotáhnout do úspěšného konce. Josef Bohoněk poslal centr z pravé strany, na brankovišti svedl Martin Řezníček důrazný souboj s domácím stoperem a brankářem Vlkem a krkolomě zády dotlačil balón až do sítě 0:1. Ve 32.minutě sklepl Pavel Beránek míč k Michalu Nedvědovi, ten z první vypálil, leč o několik centimetrů nad domácí branku. Ve 36.minutě bylo vyrovnáno, jak jinak, než ze standartní situace. Rohový kop rozehrál Ondřej Chalupa, ve vápně nejvýše vyskočil Ondra Vlk a hlavou poslal míč od břevna do brány - 1:1.

Druhá půle začala nadějnou šancí Jankova, když Voráček našel Petra Holbu, ten se ve vápně zbavil bránícího hráče, jenže poté ukvapeně vypálil vysoko nad. Domácí, kteří po několika sezónách strávených na chvostu tabulky nyní atakují horní příčky, byli v pohodě, čemuž odpovídala i jejich hra. Snažili se hrát kombinační fotbal, měli míč více na svých kopačkách, ovšem obrana Jankova pracovala znamenitě a domácí hráče do šancí nepouštěla. Ba naopak hosté vyráželi k rychlým brejkům a jeden z nich se jim povedl na výbornou v 60.minutě. František Lošek vyslal obloučkem do úniku kapitána Petra Holbu, který zachoval klidnou hlavu a mazácky přehodil vybíhajícího Jakuba Vlka - 1:2. S nepříznivým stavem se nechtěli domácí smířit a stále se snažili o vyrovnání. Jenže na víc, než na střelu Davida Szepa z nebezpečné pozice směřující mimo se nezmohli. A tak jim hosté dali lekci z produktivity. V 76.minutě Patrik Sedlic vyslal do uličky Michala Nedvěda, ten podobně jako před ním Holba nezazmatkoval a lehkým obloučkem znovu překonal vybíhajícího brankáře Vlka - 1:3. Obranné řady Jankova po dvouzápasovém půstu vyztužil její tradiční dirigent Martin Řezníček a bylo to znát. Defenziva Jankova byla bezchybná a domácím nedovolila vůbec nic. I proto si hosté celkem v poklidu výhru pohlídali a po delší době si mohli po zápase zazpívat vítězný pokřik.

FK Lažiště - SK Jankov  1:3 (1:1)

Branky: 36´Vlk O. - 25´Řezníček, 60´Holba, 76´Nedvěd

ŽK 0:2 (Voráček, Beránek)

Střely na branku: 2:5

Střely mimo: 3:5