FC PÍSEK U19 - SK JANKOV 1:1 (1:1)

03.02.2018 - přátelské utkání: S druholigovým dorostem Písku hrál Jankov nerozhodně!

V sobotu dopoledne odehráli fotbalisté divizního Jankova druhé zimní přípravné střetnutí. Po výhře nad Spartakem Trhové Sviny nyní čekal svěřence Petra Kadlece odlišný soupeř. Mladý, kvalitní, běhavý tým Písku, jenž úspěšně startuje v České lize dorostu. Své kvality mladíci potvrdili, s Jankovem hráli vyrovnaně nejen co se výsledku týče a svého trenéra výkonem potěšili.

Hosté představili jednu z možných posil, na hrotu nastoupil Marek Smetana a potvrdil, že má týmu rozhodně co nabídnout. Jenže jako i v úvodním utkání i tentokrát dokázali jankovští zahrát náročnější styl fotbalu jen jeden poločas.

A znovu ten první. Přestože i v něm bylo vidět několik chyb, na předvedené hře se dá stavět. Avšak z vytvořených šancí skončila v soupeřově síti jen jedinná. V 18.minutě po akci na pravé straně zařídil hostům vedení přesným zakončením Jakub Zajíc - 0:1. Jankov poločasové vedení díky laxně odbráněné standardní situaci neudržel. Minutu před poločasem nechal Rytíř na zadní tyči vyrovnat Lukáše Němečka - 1:1. Ve druhém poločasu se hrálo vyrovnané utkání bez větších gólových příležitostí. Výkon divizního týmu byl pro nového kouče opět zklamáním. Na výkon z první pětačtyřicetiminutovky hráči nedokázali navázat. Chybělo více pohybu a přesnosti v kombinaci. Mírnou omluvenkou může být únava z náročné zimní přípravy. Ta bude pokračovat dalším přípravným utkáním v sobotu od 17:00 hodin s Hlubokou nad Vltavou.

FC Písek U19 - SK Jankov 1:1 (1:1)

Branky: 44. Němeček - 18. Zajíc

Bez ŽK

Diváci: 40

FC Písek U19: Váverka - Řežábek, Němeček, Mikeš, Jiskra - Dvořák, Sládek (75.Juhaňák), Hnídek, Mařík, Sigmund - Juhaňák (46. Gažík)

SK Jankov: Pavelec (46. Komárek) - Bürger, Lošek, Kroneisl, Zajíc - Beránek, Fajtl, Maršán, Šebelka - Rytíř - Smetana

střídali: Sedlic, Kočer, Jirkovský, Popelka

ohlasy trenérů:

Jaroslav Polášek, trenér FC Písek U19: "Proti diviznímu soupeři jsme podali kompaktní výkon ve všech řadách a zaslouženě uhráli remízu. Přesto, důležitější než výsledek byl herní projev týmu - aktivní obrana a držení míče. V tomto trendu chceme pokračovat dále a připravovat tým do budoucna. Navíc zápas přinesl velmi cenné zkušenosti pro naše hráče ročníku 2001, když čtyři z nich odehráli prakticky celé utkání. Za dnešní výkon patří celému týmu kompliment."

Petr Kadlec, trenér SK Jankov: "Ve druhém přípravném zápase jsme nastoupili v Písku proti místní devatenáctce, která však byla značně omlazená. Do utkání jsme šli s určitým záměrem, který se nám dařilo plnit jen z části. Opticky jsme sice byli více na míči, ale řešení finální fáze bylo často neefektivní a pomalé. V 18. minutě se po kombinační akci z pravé strany dostal do zakončení Zajíc a šli jsme do vedení. Bohužel další branky z naší strany nepřišly, přestože některé akce byly slibně rozjeté. Soupeř nás dokázal ohrozit pouze ve chvílích, kdy jsme mu to sami svojí lehkovážností několikrát nabídli. Těsně před koncem prvního poločasu písečtí zahrávali standardní situaci, kterou jsme neuvěřitelně podcenili a lehce inkasovali. Do druhého poločasu se tedy šlo za stavu 1:1. V této fázi zápasu bylo vidět, že písečtí ztratili lehký ostych a začali více kombinovat. Druhý poločas se odehrával spíše mezi vápny a mnoho brankových příležitostí nepřinesl ani na jedné straně. Zápas tak logicky skončil 1:1. Z naší strany je potřeba zrychlit přechodovou fázi do útoku a s tím i její finální řešení, zpřesnit výstavbu hry při založení útoku a celkově hrát v mnohem větším nasazení a to nejlépe hned v dalším přípravném utkání. "