SK LHENICE - SK JANKOV "B" 3:0 (1:0)

Čtyřiadvacáté kolo svedlo dohromady k tradičnímu derby týmy Lhenic a Jankova „B“. Stejně jako v posledních vzájemných utkáních byli i tentokrát favoritem lheničtí, kteří se celou sezonu drží v klidných vodách těsně za špičkou, zatímco jankovští se pohybují spíše v nižších patrech. Domácí roli favorita zvládli a zvítězili. Jankovskou obranu zlobili především rychlonozí útočníci a standardní situace v podání lhenických.

Úvod utkání se odehrál v klidu, ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Domácí měli několik náznaků rychlých protiútoků, které však prozatím nedotáhli. Podobně se na druhé straně vedlo i Šindelářovi, který také nevyužil ani jeden ze dvou slibně rozjetých protiútoků. Až po čtvrt hodině se odehrála trochu nebezpečnější akce. Hostující Šindelář posunul míč na Ruta, ten ještě našel volného Tomáše Bürgera, jehož střela ze strany těsně minula domácí branku.V 17. minutě byl na pravé straně faulován Schön, přímý volný kop zahrál Pořádek a právě faulovaný Schön si naběhl na hlavičku, kterou poslal těsně nad břevno Šturmovy branky! Ve 22. minutě se do míče z dálky opřel Josef Prenner, ale také on Šturmovu branku netrefil. To už však neplatilo v minutě dvacáté šesté! To domácí obehráli míč přes celou šířku hřiště až na Motze a jeho tvrdá a umístěná střela z 30m zapadla k tyči – 1:0! Ten samý hráč si postavil míč k přímému kopu ve 32. minutě, ale jankovskou zeď nepropálil. Poté opět začali zlobit hosté. V 37. minutě kopali roh, po závaru vrátil míč do blízkosti branky Jílek, blízko k zakončení měl Šindelář, ale míč v těžké pozici netrefil a ten tak skončil v zámezí. Velmi blízko k vyrovnávací brance měli jankovští těsně před poločasem. Ve 44. minutě rozehrál roh Formánek, Hejdovo zakončení však skončilo pouze na tyči! Akce se ještě dohrávala, míč získal Bürger a pěkně našel za obranou osamoceného Ruta, ten ale trestuhodně napálil Trnku v domácí brance! Těmito šancemi hostů z Jankova také poločas skončil.

O tom, který z týmů má při standardních situacích navrch, se mohli všichni diváci přesvědčit hned ve 47. minutě. Po rohovém kopu dokázali jankovští napoprvé odhlavičkovat, napodruhé už však nebyli tak důrazní a k míči se dostal domácí Tůma, který hned zkraje druhé půle zvýšil vedení lhenických – 2:0. Poté už hráli domácí v klidu a byli jasnými pány na hřišti. Předváděli pohledné kombinace a rychlostí navíc stále zlobil Schön, kterého hosté zastavovali většinou až fauly. Po jedné ze standardek se vyznamenal Šturma, který nadvakrát zlikvidoval pokus směřující do růžku branky. Do několika slibných příležitostí se také dostal dobře hrající Pořádek, ale většinou je řešil individuálně, namísto přihrávek lépe postaveným spoluhráčům. Další z množství přímých volných kopů už skončil brankou. Šturma opět skvěle vytáhl míč na břevno, jako první byl však u míče opět Tůma a proti jeho dorážce hlavou už mohl Šturma těžko něco dělat – 3:0. Další faul na unikajícího Schöna se už odehrál ve vápně. Míč si na penaltu postavil Pořádek, ale Šturma jeho střelu k levé tyči vystihl! Za rozhodnutého stavu se k několika šancím dostali i jankovští. Napřed střílel levačkou Tomáš Bürger, ale Trnka si s jeho střelou poradil. Poté opět Bürger poslal střílenou přihrávku do vápna, ale Hejda na míč těsně nedosáhl. V závěru se ke střele odhodlal ještě střídající Černý, ale zamířil hodně mimo. Utkání tak skončilo jednoznačným vítězstvím Lhenic 3:0. Hosty mohou hodně mrzet nevyužité šance před přestávkou!

SK Lhenice - SK Jankov "B"  3:0 (1:0)

Branky: 47´a 70´Tůma, 26´Motz

ŽK 0:2 (T. Hála, Šindelář)

Nejlepší hráči: Schön, Motz – Rut, Šturma