TJ TATRAN SEDLČANY - SK JANKOV 3:3 (2:3), PEN. 2:4

08.04.2018 - 20.kolo Divize, sk.A: Čtvrtý zápas, třetí plichta!

Před téměř pěti sty diváky zahájili fotbalisté Jankova na půdě Sedlčan "anglický" týden. Na Jihočechy čekají tři zápasy během sedmi dní, navíc s velice náročnými soupeři. Ten první se svěřencům Petra Kadlece povedl. V divoké přestřelce bohužel přišli o vedení v poslední minutě z pokutového kopu. Po třetí remíze ve čtvrtém jarním duelu alespoň poprvé v sezóně vyhráli penaltový rozstřel.

Před pěknou diváckou kulisou hráči obou celků na nic nečekali a spustili rychlý brankostroj. V 7.minutě zahrávali hosté rohový kop. Zajícův centr sklepl v pokutovém území Mužík a David Tetteh Mensah zblízka ranou o břevno rozvlnil síť poprvé - 0:1. Vedení Jihočechům vydrželo jen pět minut, než přišla situace, na kterou se pečlivě připravovali, avšak která se i těžce brání. Brotánkův pas přes padesát metrů si za obranou hostí našel rychlík Dominik Němec, využil chybného postavení gólmana Komárka a lobem vyrovnal - 1:1. Běžela 25.minuta a skóre se naklonilo na stranu Sedlčan. Po rohu trefil míč ve vápně do ruky Loška a přísnější penalta byla na světě. Kapitán Lukáš Brotánek se s ní nepáral a míč poslal do šibenice - 2:1. Jednogólová ztráta s hosty nezamávala, ba naopak. Následující minuty patřily Jankovu. V 28.minutě krásnou střelou z přímého kopu orazítkoval břevno Roman Mužík. O minutu později po dalším rohu Zajíce skončil míč opět na břevně domácí branky, naštěstí pro hosty se míč odrazil k Patriku Sedlicovi, který ho vrátil na místo určení - 2:2. Uběhly další dvě minuty a skóre se opět měnilo. Do vedení se dostal Jankov po nejhezčí brance zápasu. Loškův pas si našel Patrik Sedlic, vymotal dva protihráče a technickou střelou skóroval - 2:3. I ve zbytku prvního poločasu se hrál svižný fotbal, více branek ovšem nepřišlo.

Druhé dějství se neslo ve snaze Tatranu o vyrovnání, avšak žádný výraznější tlak se nekonal. Hosté bránili výborně, bez chyb, a hráče Sedlčan do žádných šancí nepouštěli. Sami mohli naopak přidat pojistku, když v 71.minutě usiloval o hattrick s chutí hrající Sedlic, jenže proti jeho povedené střele z přímého kopu zakročil gólman Glogar. Ten se vytáhl i za další dvě minuty po akci Smetany a střele střídajícího Kasíka. Když už to vypadalo, že se Jihočeši dočkají prvního jarního vítězství, padl po kontaktu s Bürgerem v pokutovém území Němec a na světě byla druhá penalta ve prospěch Tatranu. Tíhu okamžiku unesl Lukáš Brotánek a s přehledem srovnal - 3:3. V poslední z pěti nastavených minut měl vítěznou trefu na noze po přihrávce Sedlice Jan Šebelka, dvacetiletý Tomáš Glogar v domácí brance se znovu vytáhl a domácí tým podržel skvělým zákrokem. Oba soupeři mají s penaltovými rozstřely několikanásobné zkušenosti, mnohem úspěšnější byl ovšem Tatran. Jenže ve vzájemném souboji selhali dva domácí fotbalisté ze čtyř (Komárek obě chytil), kdežto stejný počet hráčů Jankova se nemýlil. V hezkém a na góly bohatém utkání tak získali jankovští do vyrovnané divizní tabulky dva body.

TJ Tatran Sedlčany - SK Jankov 3:3 (2:3), pen. 2:4

Branky: 12. Němec, 25. a 90. Brotánek (obě z pen.) - 7. Mensah, 29. a 31. Sedlic

Penalty: Kvěch -, Brotánek +, Sirotek +, Dvořák - - Zajíc +, Bürger +, Šebelka +, Sedlic +

ŽK 4:3 (Kdolský, Stibor, Kvěch, Matoušek - Popelka, Bürger, Komárek)

Střely na branku: 4:7

Střely mimo: 8:2