SK JANKOV - TATRAN PRACHATICE 2:0 (2:0)

Nedělní podvečer nabídl zajímavý duel dvou týmů, které se musely obejít bez několika opor. S touto situací se lépe vypořádal domácí Jankov, který již během první pětačtyřicetiminutovky dokázal vstřelit dvě branky a ve druhém dějství výhru pozornou hrou uhájil. Naopak v samém závěru mohl několikrát skóre navýšit, ovšem jankovští střelci zklamali na plné čáře. Jankov se díky druhé výhře v řadě vrátil na pátou příčku, hostům z Prachacic patří dvanácté místo tabulky.

Jak už se v Jankově stalo zvykem, trenér Ivo Čech znovu musel skládat sestavu s omezenými možnostmi. Ze hry mu totiž vypadli Petr Wolek, František Lošek a Patrik Sedlic, dlouhodobě zraněný je také Petr Maxa. Jenže i hostující kormidelník Josef Veselý něměl k dispozici kompletní kádr. Chybělo mu trio Václav Cais, Pavel Kaczko a Tomáš Ryšánek. Oba celky tak vstupovaly do duelu se stejným handicapem, se kterým se lépe vypořádali domácí. První desetiminutovka patřila hostům, kteří se svojí aktivitou tlačili dopředu, ovšem Davida Hrubého k žádnému výraznému zákroku nepřinutili. Naopak v 9.minutě na druhé straně zkoušel pozornost Jindřicha Dvořáka Michal Nedvěd, střelou z dvaceti metrů však hostujícího kapitána nepřekonal. To se povedlo až ve 14.minutě Petru Klímovi, který střelou do protipohybu zužitkoval lahodný centr Vojtěcha Bürgera. Nabuzení domácí poté převzali iniciativu a byli lepším mužstvem. V 17.minutě vypálil tvrdě Pavel Beránek, Dvořák jeho dělovku nadvakrát s potíži zlikvidoval. Hosté zahrozili ve 27.minutě Ryšánkovým centrem z levé strany, na který jen těsně nedošáhl před brankou číhající Petr Hovorka. Za to na druhé straně udeřilo podruhé. Lukáš Voráček vysunul mezi beky Michala Nedvěda, který podél vybíhajícího Dvořáka rozveselil domácí publikum podruhé - 2:0. Hosté se blýskli pěknou fotbalovou akcí ve 33.minutě. To putoval míč po kopačkách Ryšánka, Šupíka, Tobiáše až k Martinu Šicnerovi, který celou pohlednou kombinaci zakončil střelou levou nohou nad jankovskou branku. Vzápětí se na druhé straně pokoušel z dálky ohrozit Dvořáka Josef Bohoněk, i on však mířil příliš vysoko. Domácí tým byl od zhruba desáté minuty lepším týmem a po zásluze šel do kabin s dvougólovým vedením.

Druhá půle začala velkou šancí jankovského Petra Holby, který po Nedvědově přihrávce pálil přímo do Jindřicha Dvořáka. V 54.minutě ještě po Bohoňkově rohu zahrozil hlavou David Štěcha, ovšem od tohoto okamžiku se ujali vůdčí role na hřišti hosté z Prachatic. Ti přidali na obrátkách a dostavili se i nebezpečné situace před domácí brankou. 60.minuta, centr střídajícího Kvěcha a elegantní zakončení nůžkami Petra Hovorky - David Hrubý však chytá. 62.minuta, po pěkné akci několika hráčů zakončuje v největší šanci Tatranu Martin Šicner, David Hrubý předvádí perfektní zákrok a střelu chytá. 65.minuta a dva střelecké pokusy Kamila Ryšánka. První zblokovala jankovská obrana, druhý směřoval mimo tři tyče. V těchto momentech měl Tatran jasně navrch, ovšem gólově to nic nepřinášelo. Neuhodilo ani po dalším Ryšánkově centru a hlavičce Josefa Mádla, kterou bezchybný David Hrubý zneškodnil. Čím více se blížil konec střetnutí, tím více hosté hru otevřeli a nabídli domácím několik breaků, ze kterých mohlo přijít definitivní rozhodnutí. Jenže domácí útočníci Petr Holba s Michalem Nedvědem zahazovali jednu tutovku za druhou a některým fanouškům málem přivodili infarkt. Nutno podotknout, že se v brance překonával Jindřich Dvořák, což však jankovské střelce v žádném případě neomlouvá. Tak postupně. 80.minuta a první samostatný únik Petra Holby. Ten postupoval sám na Dvořáka od půlící čáry, zvolil střelu, ovšem pouze do Dvořákovi náruče. V 87.minutě šel pro změnu sám na Dvořáka Michal Nedvěd, podobně jako Holba zvolil střelu a trefil prachatického gólmana. Následná dorážka šla mimo. Neuběhla ani minuta a Michal Nedvěd se opět řítí sám na Dvořáka a opět hostující opora jankovského střelce druhé dnešní branky vychytala. A aby toho nebylo málo, tak v 89.minutě po Řezníčkově pasu jde sám na Dvořáka tentokráte znovu Petr Holba, vybírá si střelu po zemi k tyči, jenže branku míjí. Ve fotbale málo vídaná věc, aby jedno mužstvo zahodilo během dvou minut tři samostatné nájezdy, ovšem v Precis aréně je možné všechno. Naštěstí to pro domácí celek nemělo vážnější následky. Jankov potvrdil výhru z minulého kola v Lažištích dalším tříbodovým ziskem a dál drží naději na umístění v Top pětce Chance Krajského přeboru.

SK Jankov - Tatran Prachatice  2:0 (2:0)

Branky: 14´Klíma, 29´Nedvěd

ŽK 2:3 (Řezníček, Bürger - Šicner, P.Hovorka, Dvořák)

Střely na branku: 8:3

Střely mimo: 7:5