FC SLAVIA KARLOVY VARY - SK JANKOV 6:0 (3:0)

15.04.2018 - 21.kolo Divize, sk.A: Slavia byla nad síly Jankova!

Náročný "anglický" týden zakončili fotbalisté Jankova na půdě nejlepšího celku soutěže. Překvapení se nekonalo. Slavia Karlovy Vary byla nad síly Jihočechů a s přehledem zvítězila 6:0. Lídr tabulky podal výborný výkon a v každém poločase třikrát gólově udeřil. Jankov je na sestupové příčce a nyní ho čekají klíčové zápasy, které by měl zvládnout.

Přestože jankovští neměli ve Varech co ztratit, tajně doufali v nějaké překvapení. Jenže trenérům Kadlecovi s Maxou chyběla čtveřice Kroneisl, Popelka, Beránek a Mužík, takže museli sestavu upravit a na stopera posunuli Fajtla.

Plány na nějaké možné překvapení se začaly bortit hned ve 2.minutě. Dlouhý nákop z vlastní obranné poloviny si na hranici pokutového území našel kanonýr Martin Psohlavec, využil špatného postavení Pavelce a hlavou zajistil favoritovi brzké vedení - 1:0. Další rána do plánů Jihočechů přišla v 19.minutě, kdy se po rohu tvrdou ranou prosadil Jan Staněk a bylo to 2:0. Hosté odpověděli taktéž tvrdou střelou Jana Šebelky, kterou ale domácí gólman Chára dokázal vyrazit. Pěknou akcí se poté blýskl Daniel Krlička, jenž si narazil míč s Psohlavcem a párádní střelou donutil Pavelce k neméně parádnímu zákroku. V 29.minutě zahrál v pokutovém území rukou Lošek a nařízenou penaltu proměnil Marian Geňo - 3:0. Opticky neměl domácí tým nijak zvlášť výraznou převahu, jenže díky obrovské kvalitě všech hráčů dokázal vytvořené šance proměnit a to byl největší rozdíl oproti soupeři.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu. Kromě velké šance Psohlavce z 51.minuty, kdy domácí kanonýr nepotvrdil svůj střelecký instinkt, hrálo se poměrně vyrovnané střetnutí. Na šance byla druhá půle skoupá, ale v závěru se přeci jen domácí znovu gólově prosadili. V 74.minutě se po rychlém přechodu do útoku prosadil Martin Psohlavec - 4:0. Hned o minutu později se výstavní ranou z vápna do šibenice blýskl Daniel Krlička a debakl byl na světě - 5:0. V 84.minutě ještě Staněk po rohovém kopu trefil břevno a konečnou podobu výsledku dal pohlednou individuální akcí střídající Jan Kalina - 6:0. Slavia podala výkon hodný lídrovi soutěže a zaslouženě zvítězila!

FC Slavia Karlovy Vary - SK Jankov 6:0 (3:0)

Branky: 2. a 74. Psohlavec, 19. Staněk, 29. Geňo z pen., 75. Krlička, 88. Kalina

ŽK 0:1 (Maršán)

Střely na branku: 9:5

Střely mimo: 6:3