SK JANKOV - FK SPARTAK KAPLICE 2:3 (2:1)

SK Jankov letos již poněkolikáté totálně propadl v koncovce, nedokázal využít velké množství brankových příležitostí a nakonec byl i potrestán sice poslední, ale dobře hrající Kaplicí. Ta si díky tříbodovému zisku udržela naději na záchranu krajského přeboru i pro příští sezónu. Naopak domácí tým se se svými fanoušky rozloučil smolnou prohrou, která přišla podobně jako nedávno s Jindřichovým Hradcem v nastaveném čase. I díky tomu se nejspíš rozplynula možnost skončit v první pětce Chance KP, i když naděje stále žije.

Spartak přijel do Jankova s nadějí, že je po čtvrteční vítězné devítígólové přestřelce s Táborskem "B" stále ve hře a tuto naději chtěl dále živit i po zápase v Precis aréně. Hrací plocha byla po vydatném dešti značně promáčená, a jak dokazují i samotné fotky, jen tak tak na hraně regulérnosti. Ovšem rozhodčí v čele s delegátem na pokyn svazových činovníků uznali hřiště za způsobilé, a tak se oba mančafty musely s tímto terénem vyrovnat po svém. Krásný fotbal to tedy nebyl, hodně se bojovalo, což potvrzuje i počet osmi rozdaných žlutých karet.Zápas nezačal pro hosty vůbec dobře, naopak radost z něj měli Jankovští. Hned v první minutě se do kaplické šestnáctky vřítil Petr Holba, Románek jej nedovoleně poslal k zemi a pískala se penalta. K míči se postavil Pavel Beránek, a i když gólman Štěpánek stranu vystihl, na míč nedosáhl a domácí se na začátku druhé minuty ujali brzkého vedení – 1:0. Hosté pak sice měli opticky míč častěji na svých kopačkách, ale jejich snaha končila na dobře fungující jankovské obraně. Po čtvrthodině hry kryl Štěpánek střelu Holby. Ve 21. minutě kaplické akcie na možnou záchranu ještě více klesly. Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, Michal Nedvěd zatáhl míč z levé strany do vápna. Přesnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Petru Holbu, který ve stoprocentní příležitosti nezaváhal, a domácí měli rázem dvoubrankový náskok – 2:0. Jedním z důležitých momentů zápasu však bylo, že se spartakovcům poměrně záhy podařilo vstřelit kontaktní branku. Zkušený Janura byl ve vápně domácím Štěchou zastaven v rozporu s pravidly a další pokutový kop byl na světě. K penaltě se postavil Karel Krauskopf a počínal si obdobně jako předtím domácí Beránek. Gólman stranu vystihl, na střelu však nedosáhl – 2:1. A hned za další tři minuty mohlo být srovnáno. Boháč si narazil míč s Kolkem, byl zcela sám před jankovským gólmanem, David Hrubý však včas vyběhl a dokázal svůj tým podržet. Deset minut před přestávkou hosté rozehráli rohový kop nakrátko, Janura zpětnou přihrávkou našel Krauskopfa, ten přízemní střelou rozvlnil pouze boční síť. První poločas tak skončil těsnou výhrou domácího celku v poměru 2:1.

Začátek druhého poločasu byl zcela v jankovské režii. Domácí hráči mohli několikrát přidat třetí branku, která by asi definitivně rozhodla celý zápas. V padesáté minutě šel sám na hostujícího gólmana Michal Nedvěd, Štěpánek jeho nájezd ustál a proti jeho zakončení dokázal zakročit. V 54. minutě měli Jankovští výhodu přímého kopu. Pálil Josef Bohoněk, odražený míč se po sraženého střele dostal ke Klímovi, ten mířil k levé tyči, jenomže Štěpánek byl u ní včas a míč za svá záda nepustil. Za další tři minutky měl další loženku Nedvěd, ale ani v tomto případě na kaplického gólmana nevyzrál. Ten dál držel Kaplické v naději na bodový zisk. Po hodině hry Bürger našel zpětnou přihrávkou Lukáše Voráčka, přízemní střela směřovala jen do míst, kde byl připravený kaplický brankář. Hosté zahrozili až v 65. minutě, Kačírek ideálně vysunul rozběhnutého Krauskopfa, ten však ve slibné střelecké pozici branku soupeře minul. V 73. minutě měl gólovou pojistku na kopačce zkušený jankovský Petr Holba, jeho střela však směřovala pouze do Štěpánkovy náruče. V té samé minutě se na druhé straně míč s notnou dávkou štěstí dostal k nepokrytému Krauskopfovi, ale ani v tomto případě nemusel gólman Hrubý proti jeho střele zasahovat. Za neproduktivní a dá se říci, až mizernou koncovku byli Jankovští potrestáni. Deset minut před koncem Kapličtí převedli rychlo pohlednou akci, když Doubrava na levé straně dokázal udržet balon, následně hru přenesl přesnou přihrávkou na pravou stranu, kde míč po lajně zatáhl Krauskopf. Na jeho přetažený centr si naběhl obránci zapomenutý Petr Boháč a hlavou poslal centrovaný míč za záda gólmana Hrubého – 2:2. A když už zápas spěl k nerozhodnému konci, museli si Jankovští vypít svůj kalich hořkosti až do samého dna. V poslední minutě Kapličtí vybojovali míč na polovině hřiště, Boháč zatáhl míč po pravé straně, poslal před branku prudký přízemní centr a nabíhající David Benc trefil svým prvním gólem v dresu Spartaku tři body – 2:3. Ve zbytku zápasu již domácí neměli čas na vyrovnání a Kapličtí si velice cenné tři body již dokázali uhájit a dál tak živí svou naději na možnou záchranu v soutěži.

SK Jankov - FK Spartak Kaplice  2:3 (2:1)

Branky: 2´ Beránek z pen., 21´ Holba – 26´ Krauskopf z pen., 80´ Boháč, 90´ Benc

Rozhodčí: Chvála Jan - Herzog Radek, Chlaň Tomáš, delegát Vrzal Josef

ŽK: 3:5 (Beránek, Bohoněk, Bürger – Románek, Janura, Buřič, Doubrava, Benc)

Střely na bránu 9:4

Střely mimo 3:8