FK SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV - SK JANKOV 5:1 (1:0)

26.05.2018 - 27.kolo Divize, sk.A: Krumlovský Tauber se blýskl čtyřmi góly!

Jankov odehrál druhé divizní jihočeské derby v řadě a opět nebodoval. Ve vyrovnané a opatrné první půli inkasoval po standardní situaci v 45.minutě, na začátku druhého poločasu Šebelkou neproměnil obrovskou šanci a chvíli na to obdržel druhý gól, který byl pro tým trenérů Kadlece s Maxou smrtící. Jankov nakonec na cestu domů vyfasoval po výsledku 5:1 "bůra".

Po celý první poločas to na žádný gólostroj nevypadalo. Obě mužstva hrála ze zabezpečených obran a do vážnějších zakončení se dostávala ojediněle. Jednu z největších příležitostí měl domácí Slavoj v 17.minutě, kdy si Tůma narazil s Tauberem, jenže následnou střelou z dobré pozice branku Jankova minul. Hosté zahrozili po rohovém kopu Zajíce a hlavičce Honnera, ovšem ke gólu to mělo daleko. O dvě minuty později se na druhé straně obtočil Tauber kolem bránícího Sedlice, vypálil, ale Komárek dobře zasáhl a střelu pozdějšího hrdiny vyrazil. Když už to vypadalo na bezbrankový poločasový stav, dostal Krumlov výhodu standardní situace a chopil se jí skvěle. Kabeleho centrovaný míč způsobil v malém vápně Jankova zmatky. Nejrychleji se zorientoval Tomáš Tauber a hlavou zblízka zajistil domácím poločasové vedení - 1:0.

Vyrovnání měl okamžitě po příchodu z kabin na kopačce Šebelka, jenž dostal krásnou přihrávku od Sedlice, avšak tváří v tvář Říhovi domácího gólmana nepropálil. Jak osudový moment to byl, zjistili jankovští v 51.minutě, když se díky neodpískanému faulu na Bürgera dostal k míči v pokutovém území František Persán, obešel Honnera a střelou pod padajícím Komárkem zvýšil vedení Slavoje - 2:0. Tato branka s hosty zle zamávala. Od tohoto okamžiku už jankovští nekladli výraznější odpor a byla otázka, jakým skóre derby skončí. V 64.minutě prokázal střelecké schopnosti Tomáš Tauber, který se střelou z otočky z vápna trefil přesně k tyči - 3:0. Dvanáct minut před koncem utkání podnikli středem hřiště povedenou akci střídající Mensah s Adamem Kasíkem, kterou zakončil mladý útočník gólově - 3:1. Jenže tragickým bráněním rohových kopů dopřál Jankov další góly domácímu týmu. Jmenovitě Tomáš Tauber se po rozích Nováka trefil dvakrát shodně hlavou, a to v 82. a 85.minutě. Své střelecké konto navýšil o čtyři zásahy a především díky němu míří Krumlov za záchranou. Na Jankov čekají poslední tři divizní zápasy, než se po dvou letech se čtvrtou nejvyšší soutěží rozloučí.

FK Slavoj Český Krumlov - SK Jankov 5:1 (1:0)

Branky: 45., 64., 82. a 85. Tauber, 51. Persán - 78. Kasík

Bez ŽK

Střely na branku: 7:2

Střely mimo: 5:2

Rohy: 5:6

Diváci: 130

Rozhodčí: Mudra Zdeněk - Pastyřík Vladimír, Hodek Jakub, delegát Schröter Martin

Nejlepší hráči: Tauber, Novák - Lošek, Kasík

FK Slavoj Český Krumlov: Říha – Beránek, Dudák, Svoboda, Švec – Kroupa (46. Sláma), Kabele (73. Mravec), Novák, Persán (80. Neckář) – Tůma (86. Ješina), Tauber

SK Jankov: Komárek – Fajtl (72. Jirkovský), Honner, Lošek, Zajíc (75. Mužík) – Bürger (67. Kočer), Maršán, Sedlic (62. Mensah), Rytíř – Kasík, Šebelka (57. Smetana)