SK JANKOV "B" - SOKOL KAMENNÝ ÚJEZD 2:3 (1:2)

Poslední domácí zápas sezony přivedl do Jankova tým Kamenného Újezdu, který stále, s trochou štěstí, může pomýšlet na postup do I.A třídy. Velký problém nastal před utkáním na pozici brankáře, kdy Šturma odcestoval do USA, Wolek je zraněný a k dispozici nebyl ani Hrubý. Rukavice tak navlékl Vojta Bürger, na jehož výborný výkon v brance navázal v druhé půli i střídající Pepa Babouček. K vidění bylo množství šancí na obou stranách a diváci se rozhodně nenudili. Výborný vstup do utkání nakonec přinesl 3 body hostujícímu favoritovi.

Úvod utkání vypadal jako ze zlého snu. Hostující tým vlétl na jankovské ve velkém stylu, což mu však domácí hráči svým nasazením usnadnili! Hned ve 4. minutě se na pravé straně velmi snadno uvolnil hostující kapitán Stegbauer a jeho lehce tečovaná střela zapadla do horního růžku Bürgerovy branky - 0:1! Hned z další akce se hosté opět radovali. Po další nedůslednosti domácí obrany střílel z hranice vápna Strnad a bylo to 0:2! I nadále se domácí nedokázali chytnout. Oběma týmům navíc dělal problémy silně podmáčený terén a to především ve středu hřiště. Do prvního zakončení Jankova se hnal rychlonohý Hejda, ale jeho střela skončila nad brankou. Další pokus vyslal ještě Rut, ale také jeho střela levou nohou letěla těsně nad břevno. Následovaly velké chvíle Vojty Bürgera, který nejprve skokem pod nohy natřikrát zastavil rychlý protiútok hostujícího Mráze, který se však nakonec dostal k dalšímu zakončení, ale střílel nad branku! O pár minut později předvedl V. Bürger zákrok večera, kdy parádní robinzonádou vyškrábl střelu hostujícího záložníka, směřující do šibenice, na roh! Po rohu zase vyhlavičkovával z brankové čáry Rut. Hosté byli v prvním poločase výrazně lepší, ale další branky se jim přidat nepodařilo. Naopak z ničeho nic vykřesali jiskřičku naděje jankovští. V 38. minutě byl na pravé straně faulován Jílek. Formánek zakroutil přímý volný kop na hlavu Bernáta a ten jej poslal za záda Layrera – 1:2. Po špatném výkonu tak odcházeli domácí do kabin stále s nadějí na solidní výsledek.

Do druhé půle přeskupil trenér Řezníček řady. Brankáře Vojtu Bürgera poslal do zálohy a jeho místo v brance zaujal Babouček, do útoku se postavil Václav Maxa. Jankovští chtěli odčinit výkon z prvního poločasu, což společně s útočnou hrou hostů vedlo ke kvalitní fotbalové podívané s množstvím šancí na obou stranách! Aktivněji tedy začali domácí a dokázali si vytvářet i šance. Z hranice vápna střílel tvrdě, ale těsně nad, Šindelář. Poté unikajícímu Hejdovi zavadil ve vápně o nohy hostující obránce, ale rozhodčí pouze ukázal domácímu útočníkovi kartu za simulování. Jankovští ve snaze o vyrovnání nechávali zadní vrátka otevřená, což vyhovovalo rychlým protiútokům hostů. Po centru zprava střílel Červonyj, ale domácí obrana srazila na roh. Další protiútoky hostů končily většinou střelami mimo branku nebo je včasným vyběhnutím zastavil Babouček. V 69. minutě už však hosté při jednom z protiútoků uspěli. Po levé straně prošel Svobodný a střelou pod „víko“ nedal Baboučkovi šanci – 1:3. Domácí se však nevzdali a hned po rozehrávce se dopředu vydal Šindelář, faulován ještě postrčil míč na Václava Maxu, který se jako tank protlačil přes 3 bránící hráče a snížil na 2:3! Závěr utkání se opravdu musel líbit. Nejprve Rut vyslal do úniku Vojtu Bürgera, ale střelu srazil Layrer těsně vedle! Po rohu se k hlavičce dostal Jílek, ale mířil vedle. Dále vyslal Petr Maxa kolmicí do úniku Ruta, který ještě přihrál úplně volnému Václavu Maxovi, ale toho skvěle vychytal Layrer! Následovaly další nebezpečné protiútoky hostů, jeden z nich skvěle zlikvidoval brankář Babouček, další namířili hosté opět mimo branku! Dále po pravé straně unikl Vojta Bürger, přihrál ještě Petru Maxovi, ale jeho střelu opět skvěle vychytal Layrer! Na druhé straně zahrávali rohový kop hosté. Při něm se vyznamenal Babouček, který dokázal 3x vyrazit tvrdé střely hostujících hráčů! Do ještě jedné velké šance se hnal sám Vojta Bürger, přešel přes dva hráče, ale třetí ho společně s těžkým terénem o míč připravil. Do ještě jedné velké šance se hnal Venca Maxa, toho však zastavil praporek pomezního. Následně rozhodčí, aniž by nastavil jedinou minutu, utkání ukončil. Nadprůměrné utkání I. B třídy tak skončilo vítězstvím Sokola Kamenný Újezd 3:2.

SK Jankov "B" - Sokol Kamenný Újezd  2:3 (1:2)

Branky: 38´ Bernát, 70´ V. Maxa - 4´ Stegbauer, 6´ Strnad, 69´ Svobodný

ŽK: 5:2 (P. Jílek, Hejda, P. Maxa, V. Maxa, V.Bürger – Samek, Klivanda)

Nejlepší hráči: V. Bürger, Babouček – Stegbauer, Layrer