ROZHOVOR S VÁCLAVEM MAXOU - ŠÉFEM SK JANKOV

22.06.2018 - Rozhovor: "Byl bych moc rád to v divizi ještě někdy zkusit!"

 

"Byl bych moc rád to v divizi ještě někdy zkusit." To si přeje VÁCLAV MAXA, bývalý dlouholetý hráč SK Jankov, který před téměř 10-ti lety převzal pomyslné žezlo po Františku Stejskalovi a stal se prezidentem SK Jankov. Dnes ještě aktivní hráč týmu “35“, obrovský fanda, srdcař a duše jankovského fotbalu … Člověk, který věnuje velkou část svého volného času klubu a bez kterého by SK Jankov nefungoval tak, jak funguje dnes.

 

Rozhovor s naším šéfem, jak on si sám rád říká, jste si mohli přečíst v tištěném zpravodaji vydávaném naším fanklubem.

   

Tvá fotbalová kariéra začala v Jankově. Kolik Ti bylo let a kdo Tě k fotbalu přivedl?

„K fotbalu mě přivedl můj taťka, bylo mi 6 let, když jsem poprvé šel na trénink.“

Od začátku jsi byl ofenzivním hráčem?

„Když jsem v 6 letech začínal, tak ani nevím, na jakém postu jsem hrával. V dorostu jsem hrál ve středu zálohy a i v mužích jsem začínal v záloze, buď na lajně nebo jako defenzivní střední. Ofenzivní post jsem si zkusil až v Olešníku a už jsem na tam zůstal až do konce své kariéry.“

Prošel jsi i jinými kluby nebo si zůstal věrný SK Jankov?

„Dá se říct, že jsem věrný Jankovák ... Na necelé dvě sezóny v roce 1999-2001 jsem si odskočil z Jankova, který v té době hrál I.B třídu, do Olešníka zkusit Krajský přebor. Na toto angažmá mám super vzpomínky a spoustu kamarádů. Myslím, že mě to fotbalově posunulo a ukázalo, že se fotbal na vesnici dá dělat na vysoké úrovni.“

Divize rok 2005. Tehdy jsi byl hráčem postupujícího kádru. Jak na tento historicky první postup vzpomínáš?

„První postup do divize :-))), když si vzpomenu, že jako dorostenec jsem se jezdil dívat na divizní zápasy do Netolic a potom viděl fotbal v Jankově, kde se hrál Okresní přebor :-))), nikdy bych si nemyslel, že bude divize v Jankově. Jako hráč jsem s Jankovem zažil postup z OP do I.B, potom po návratu z Olešníka postup z I.A do KP a z KP do Divize ... Všechny postupy byly super, ale samozřejmě ten divizní, to bylo něco neskutečného, nejkrásnější období mé hráčské kariéry ...“

V té době tým trénoval Franta Řezníček spolu s Tvým otcem. Jací to byli trenéři?

„Skvělá trenérská dvojice. Oba velcí srdcaři a osobnosti Jankovského fotbalu ... Taťka na mě při fotbale vždy měl velké nároky... Několikrát se na střídačce rozčiloval, že snad nemůžu být ani jeho syn, když jsem nehrál dle jeho představ :-)))), ale na druhou stranu vím, že zase úspěchy a některé mé góly mu způsobily slzy radosti ... Tréninkové metody tenkrát a dnes se nedají vůbec porovnávat.“

Po Františku Stejskalovi jsi převzal funkci prezidenta klubu. Co tomu předcházelo?

„Nevím, co všechno tomu předcházelo a co vedlo Frantu Stejskala navrhnout mě výboru SK Jankov při své rezignaci jako kandidáta na svého nástupce. Jednou mi Franta zavolal, jestli spolu dáme oběd a tam mi oznámil svůj úmysl rezignovat na funkci prezidenta SK Jankov. Řekl své důvody, proč už nechce pokračovat a zeptal se mě, zda budu souhlasit s tím, že mě navrhne výboru jako svého nástupce...“

V roce 2016 přišel druhý divizní postup. Po dvou letech, SK Jankov v divizi končí.... Vnímáš to z pozice prezidenta klubu jinak, než tenkrát nebo máš stejné pocity?

„Určitě je to jiné teď než tenkrát, kdy jsem byl v pozici hráče ... Sestup tenkrát byl pro nás svým způsobem vysvobození ... Dnešní sestup mě mrzí moc. Je mi to líto kvůli všem lidem, kteří se na chodu klubu podílejí, je mi líto trenérů a celého realizačního týmu, je mi líto těch skvělých fanoušků ... Jsem přesvědčen, že všichni dělali maximum pro úspěch a výhry SK Jankov a pro záchranu divize.“

Mohl bys zhodnotit uplynulou sezónu?

„Určitě nemůžeme být spokojeni s celkovým ziskem bodů a umístněním v tabulce... Já osobně jsem věřil v záchranu a byl to i náš společný cíl před začátkem sezóny. Příčiny, proč se to nepovedlo, budeme teprve řešit a probírat s celým realizačním týmem i hráči. Po celkem bodově úspěšné podzimní části se nám jaro výsledkově nepovedlo dle představ, a tak se musíme s divizí rozloučit. Jinak ale dvě sezóny v Divizi nám přinesly spoustu společných zážitků a zajímavých výletů a ukázaly, jak velkou fotbalovou rodinou jsme.“

Má jak kádr, tak trenérský tandem od vedení klubu nadále důvěru?

„Ano má!!! Jsme amatérský klub, všichni tady děláme fotbal pro radost a není důvod kvůli sestupu z divize tady někoho vyhazovat ... Chci, aby fotbal v Jankově dělal každý, kdo má chuť, zájem a dává do toho srdíčko. Chci, abychom jsme hráli co nejlepší fotbal, aby tady bylo co nejlepší zázemí, ale hlavně nám to všem musí dělat radost a bavit nás to.“

Jsou plánované nějaké přestupy hráčů kádru “A“ případně jeho posílení?

„Určitě nějací hráči v hledáčku jsou, ale je brzy jmenovat, nic není domluveno definitivně.“

Jak jsi spokojený s výsledky ostatních týmů SK Jankov?

„Chci poděkovat všem trenérům od přípravek až po dospělé za jejich práci a chuť a čas, který věnují fotbalu v Jankově. Naši mladší i starší žáci jsou letos přeborníky okresu.“

Jaké má klub plány do budoucna?

„Vše, co v SK Jankov děláme musíme dělat co nejlépe a nejpoctivěji a všichni společně z toho mít radost. Příští rok oslavíme 60 let od založení klubu. SK Jankov po celou tu dobu funguje jako taková velká fotbalová rodina. Vždy tady byla skvělá parta. Je úplně jedno kdo jaké má vzdělání, jaké zaměstnání, komu je kolik let, všichni jsme SK Jankov, jeden tým, jedna rodina. To jsou mé plány a cíle, jak dál pokračovat s fotbalem v Jankově. V roce 1959 to začalo a od té doby si Jankov vychovává své hráče, funkcionáře i fanoušky a příznivce. Chci, aby tomu tak bylo dále a stále tady fotbal fungoval ve stejném duchu. Co se sportovních přání týče, byl bych moc rád ještě to v divizi někdy zkusit.“ :-)))

Co bys vzkázal fanouškům SK Jankov?

„FANS SK Jankov je něco nevídaného, všem fanouškům patří velké díky za to, jak fandí a podporují náš klub. Nikdy jsem si ani ve snu nepředstavoval, že SK bude mít takový kotel.“ :-)))

I pro Tebe stejná závěrečná otázka …. Sparta, Slavia nebo Baník?

„Tuto odpověď asi nikdo ani číst nebude, neboť všichni víte, že jedině Slavie.“ :-)))

„Závěrem bych chtěl dodat, že každá generace SK Jankov měla své osobnosti a výjimečné lidi, kteří byli hlavními tahouny a iniciátory budování a vytváření podmínek pro fotbal zde v Jankově. Všem těmto lidem chci poděkovat za jejich přístup, práci a energii, kterou do Jankovského fotbalu dávají. Za důležité a výjimečné osobnosti Jankovského fotbalu já například považuji Emana Tušla, Miloslava Postla, Františka Řezníčka st., Jana Jílka st., Karla Mrkvana, Václava Maxu st., Františka Řezníčka ml., Františka Stejskala, Jana Jílka ml., Františka Kudláčka, Ivo Čecha... Možná jsem si teď na někoho nevzpomněl, tak se omlouvám.“.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Ti, aby se Tvé přání co nejdříve splnilo.


 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)