PETR KADLEC HODNOTÍ SEZÓNU DIVIZE 2017/2018

25.6.2018 - Rozhovor: "Nepodařilo se nám bohužel splnit cíl!"

 

Před sezónou vedením klubu stanovený cíl zachránit se splněn nebyl. SK Jankov po dvou letech opouští divizi. To je zřejmě nejzásadnější a nejstručnější hodnocení našeho "A" - týmu. Dvacet podzimních bodů vypadalo nadějně, avšak extrémně vyrovnaná soutěž zapříčinila fakt, že na záchranu letos nestačilo ani 40 bodů. Ovšem ani na ty SK Jankov nedosáhl. Na jaře pod vedením nového trenéra Petra Kadlece získal tým 12 bodů. Právě hlavního trenéra jsme poprosili o podrobnější rozbor, zda-li bylo v silách týmu uhrát bodů více. Ptali jsme se, jak vůbec hodnotí uplynulý půlrok v našem klubu, které hráče by vyzdvihl, ale také jsme nakoukli do budoucnosti :-))).

 

Jak bys v globálu zhodnotil tvůj první půlrok v Jankově?

"První půlrok bych zhodnotil ze dvou úhlů pohledu. Z pohledu sportovního ho musím hodnotit tak, že se nám bohužel nepodařilo splnit cíl, který jsme měli a tím byla záchrana v divizní soutěži. Z pohledu lidského tento půlrok hodnotím velmi kladně. Potvrdilo se mi, že lidi okolo klubu jsou prostě jedna velká fotbalová rodina, která táhne za jeden provaz a to nejen v období, kdy se daří, ale i naopak."

Podzimních dvacet bodů bylo dobrým počinem, bohužel na záchranu bylo potřeba uhrát minimálně to samé i na jaře. Co říkáš na to, že ani 40 bodů letos na záchranu nestačilo?

"Divize je velice specifická soutěž, kde za určitých okolností může vyhrát každý s každým. To potvrzuje i ten fakt, že v konečné tabulce dělí první nesestupové místo od třetího pouhé 4 body. V 1. lize letos stačilo na záchranu 31 bodů, proto si myslím, že uhrát 40 bodů a spadnout je dost kruté, ale prostě je to tak, podmínky jsou pro všechny stejné a soutěž nakonec opustí ti, kteří v ní nahráli nejméně bodů."

Jak vůbec hodnotíš divizi jako soutěž takovou?

"Spousta hlasů tvrdí, jak divize není to co bývala a že jí dnes hrají hráči, kteří by neměli dříve ani na KP. Sice nejsem takový fotbalový pamětník, abych toto mohl tvrdit, ale z mého pohledu je divize náročná soutěž, ve které má každý tým osu složenou z velmi kvalitních hráčů, kteří mají mnohdy bohatou a zajímavou kariéru a to i ve vyšších soutěžích. Obecně většina hráčů co v této soutěži nastupuje si prošla nejsilnějšími kluby v daném regionu a z těchto klubů si přinášejí osvojené automatismy a návyky. Celkově bych tedy proto úroveň divize rozhodně nepodceňoval."

My jsme na jaře uhráli 12 bodů. V čem vidíš největší příčiny toho, že těch bodů nebylo více?

"Všichni si uvědomujeme, že 12 bodů je prostě málo. Těch příčin je celá řada. Víme v jakých místech nás tlačila bota a budeme se snažit v průběhu letní přípravy tyto nedostatky odstranit. Když bych měl hledat největší příčinu, tak je to klasicky o poměru vstřelených a obdržených branek. Těch obdržených bylo v našem případě bohužel velmi mnoho. Nerad bych, aby to vyznělo jako kritika pouze defenzivních hráčů, vždy je to o celkové kvalitě a přístupu celého týmu a to platí i pro útočnou fázi hry. Zápasy se rozhodují ve vápnech a zejména v těch bylo naše chování mnohdy neúčelné."

Určitě nám chyběly body z domácích zápasů. Čím to, že se nám před domácími fanoušky nedařilo tak, jako na podzim?

"My jsme většinou do domácích zápasů vstoupili aktivně. Z naší aktivity jsme ale nedokázali vytěžit nějakou větší výhodu, která by nás uklidnila a naopak se skoro stalo pravidlem, že z první velké šance soupeře jsme inkasovali. To na psychice nepřidá a je pak obrovsky náročné znovu do zápasu naskočit. To mě asi na celém jaru mrzí nejvíce, že jsme ty zápasy nedokázali zvládnout i přesto, že jsme do nich dobře vstoupili a naše výchozí pozice v tu danou chvíli byla dobře rozehraná."

Které zápasy řadíš mezi ty nejpovedenější? A naopak na které bys raději zapomněl? :-)))

"Za náš nejpovedenější zápas osobně považuji ten v Sedlčanech. Věřím, že ten zápas musel vtáhnout každého kdo měl možnost ho sledovat a nebo být jeho přímým aktérem. No a pak samozřejmě každý zápas, ve kterém jsme dokázali bodovat. Logicky těch zápasů, na které bych nejraději zapomněl je více, ale když bych měl nějaké zmínit, tak to bude domácí zápas s Aritmou Praha a venkovní zápas v Č. Krumlově."

Jak už v Jankově bývá zvykem, kádr postihla různá a dlouhodobá zranění. Jak moc to ovlivnilo naše výkony?

"Krátkodobá zranění tak nějak k dlouhodobé soutěži patří. My jsme ale měli v průběhu jara 4 dlouhodobě zraněné hráče. To je citelná ztráta a mnohem menší prostor k nějakému manévrování. Věřím, že kdyby všichni dlouhodobě zranění hráči měli možnost nastoupit do více zápasů, tak by naše situace mohla být jiná. To není výmluva, ale jen konstatování faktu."

Které hráče bys vyzdvihl za svůj přínos pro tým?

"Tady si dovolím nikoho nejmenovat, protože já věřím tomu, že každý z hráčů chtěl týmu odevzdat to nejlepší co v něm v tu danou chvíli bylo. Samozřejmě některým se to dařilo více, některým méně, ale já si vážím každého hráče, který chce v Jankově hrát a obětovat mu svůj čas 4 krát v týdnu."

Velkou kapitolou jsou rozhodčí. Byť asi nemáš úplné srovnání, můžeme říci, že výkony sudích na podzim a na jaře byli zcela rozdílné. Jak bys zhodnotil výkony mužů v černém?

"Snažím se k rozhodčím moc nevyjadřovat. Tady se držím hesla "Nesnaž se ovlivnit to, co ovlivnit nejde", ale můžu konstatovat jedinou věc a to takovou, že oproti mládeži je to trošku jinak."

Nelze nezmínit jankovské fans. Jsou prostě TOP! Co říkáš na jejich podporu ve všech zápasech?

"Super. Všem bych chtěl ještě jednou poděkovat za nedocenitelnou podporu v průběhu celého jara a doufám, že nám svou přízeň budou fans projevovat i v další sezóně."

Koukněme trošku dopředu. Zdá se, že KP bude v nadcházející sezóně extrémně silný. Co říkáš na jeho složení a jak si podle tebe povede SK Jankov?

"Nejvyšší krajská soutěž bude hodně zajímavá a o dobré zápasy nebudou nouze, což slibuje jak složení týmů, tak i jmen, které se budou v KP objevovat. Jsem si vědom toho, že nás nečeká nic jednoduchého a bude potřeba se na soutěž co nejlépe připravit. Věřím, že stejně to už teď vnímají i hráči."

Mohl bys poodtajnit průběh letní přípravy a případné změny v kádru?

"Změny v kádru určitě budou a to jak na straně odchodů, tak příchodů s tím, že bych si přál, aby těch odchodů bylo co nejméně (nejlépe žádné). Letní příprava se v těchto dnech stále ještě ladí. Prozradit mohu, že přípravu zahájíme 11.7. a čeká nás pět přípravných utkání. Budeme mít pouze měsíc na to, abychom byli co nejlépe připraveni a proto věřím, že hráči k přípravě přistoupí maximálně zodpovědně."

Jak budeš trávit dovolenou?

"Dovolenou budu trávit tradičně v tuzemsku a to konkrétně na chalupě u Černé v Pošumaví."

Něco závěrem?

"Závěrem bych chtěl poděkovat všem lidem co se okolo fotbalu v Jankově pohybují za jejich podporu a obětavost."

 

 Trenérovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu příjemnou dovolenou.

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

15.06.- 30.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:1 (0:1)

SK OTAVA KATOVICE

 

---------------------------------------

15.06. - 26.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

3:0 kontumačně

TEMELÍN / OLEŠNÍK "B"

KONEČNÁ TABULKA KP

 1. Olešník
 94:17 79
 2. Katovice
 71:32 61
 3. Sokol Lom
 64:41 55
 4. Třeboň
 56:40 46
 5. Český Krumlov
 53:45 41
 6. Osek
 48:60 41
 7. Protivín
 43:41 40
 8. Milevsko
 43:51 40
 9. SK Jankov
 42:43 39
10. Čimelice
 51:61 38
11. Blatná
 51:69 35
12. Želeč
 44:58 32
13. Rudolfov  37:55 32
14. Dražice
 45:72 30
15. Hluboká  34:67 30
16. Roudné
 48:72 27

NAROZENINY

8. Června

Marek Kroneisl (42 let)

 

8. Června

Vojtěch Bürger (28 let)