TJ DRAŽICE - SK JANKOV 5:0 (3:0)

Před posledním zápasem sezóny se oba celky vzájemně dohodly, že svůj zápas odehrají netradičně již v pátek. Domácí měli jistotu prvního místa v tabulce, a ačkoliv po dlouhých jednáních postup do divize odřekli, titul krajského přeborníka jim již nikdy nikdo nevezme! Na dražickém stadiónu se sešla slušná divácká kulisa, které dopomohlo i příjemné sluneční počasí. A domácí hráči jim představili pozoruhodné představení, na které se nezapomíná. V letargii hrající Jankov rozstříleli vysokým pětigólovým rozdílem.

Dražice se celý tento ročník mohly spolehnout na výbornou defenzivu, o čemž svědčí fakt, že z celkových třiceti odehraných zápasů obdržely pouze šestnáct branek! Takovou bilancí se v celém kraji nemůže jiné mužstvo pochlubit. Vyjímkou je vítěz Okresní soutěže jindřichohradecka, kde Stará Hlína inkasovala prozatím pouze třináctkrát, ovšem má na svém kontě o devět zápasů méně. Pečlivě propracovanou obranu Dražic nedokázala překonat ani snaha Jankova, která ke vší úctě tentokrát nedosahovala úrovně soutěže kvalit Krajského přeboru. Od samotného úvodu utkání bylo patrné, jak že se bude toto střetnutí vyvíjet. Domácí se chtěli se svým publikem rozloučit vítězně a tak k tomu také přistoupili. Hráli aktivně a s chutí, kdežto soupeř z Jankova jako by byl myšlenkami na blížící se dokopné a zápas pojal spíše z povinnosti. Ve 12.minutě přichystal Jan Kromka první velkou příležitost pro hrajícího trenéra Miloše Veselého, jenže proti byl brankář Petr Wolek a domácího nejlepšího muže vychytal. To v 18.minutě už byl bez šancí, když po dlouhém nákopu gólmana Janoucha a sklepnutí Kromky výstavní ranou do levé šibenice otevřel skóre Karel Novotný. Po půl hodině hry vysunul nádherným pasem Veselý levého beka Martina Šahajdu, který střelou na bližší tyč prostřelil Wolka - 2:0. Hosté příliš nehrozili. Střela Petra Maxy skončila v náruči Janoucha, pokus Petra Klímy zase branku minul. Vážnější ohrožení Janouchovi branky přišlo až ve 44.minutě, kdy byl faulován Vojtěch Bürger a hosté měli možnost snížit z trestného kopu. Ten rozehrál navrátilec po zranění Petr Maxa, bohužel branku zhruba o metr přestřelil. A tak vzápětí přišel trest na druhé straně. Bürgerovo špatnou rozehrávku vystihl Miloš Veselý a nádhernou střelou do šibenice potěšil domácí obecenstvo potřetí - 3:0. V prvním poločase byli dražičtí lepším týmem, ovšem dá se říci, že vytěžili z minima maximum. Ze čtyř střel na bránu třikrát skórovali, za to dvakrát tak překrásně, že by se oba autoři mohli předhánět v rubrice Borec nakonec!

Do druhé půle přišli v hostujícím dresu na hřiště Petr Holba s Patrikem Sedlicem a i když na nich byla vidět velká chuť výsledek zdramatizovat, zbytek spoluhráčů pokračoval v nastaveném trendu z první půle a k těmto dvěma se žádný jiný nepřidal. Navíc záhy po začátku hry se domácím podařilo odskočit již na čtyřgólový rozdíl. Po chybě hostujících zadáků přeloboval Wolka Jan Kromka - 4:0. Jankov zahrozil po Kadlecově centru a hlavičce Vojty Bürgera, ta však směřovala nad branku. V 70.minutě se prezentoval individuální akcí Petr Holba, obešel několik protihráčů, ovšem v samotné koncovce trefil přesně prostor, kde stál připravený Pavel Janouch. O tři minuty později pálil nad Patrik Sedlic a tím uzavřel veškerou ofenzivní činnost svého týmu. V 81.minutě Kromka připravil palebnou pozici pro Radka Voneše, ten vypálil tvrdě a přesně, ovšem Petr Wolek vytlačil míč nad břevno. O dvě minuty později podobná akce se stejnými aktéry. Voneš zakončuje, Wolek chytá. Poslední půlhodinu odehrál na křídle jinak povoláním brankář David Hrubý a prezentoval se tvrdou střelou z přímého kopu do zdi v samotném závěru utkání. Poslední slovo však měl gólman Dražic Pavel Janouch. V 89.minutě se pískala penalta a domácí šestatřicetiletý gólman penaltu sám za velkého aplausu proměnil. Dokončil tak trápení Jankova, který si z Dražic odváží pověstného "bůra". Naopak domácím se povedl nejen tento zápas, ale celá kompletní sezóna Chance KP 2011/2012 a tímto Dražicím gratulujeme!!!

TJ Dražice - SK Jankov  5:0 (3:0)

Branky: 18´Novotný, 30´Šahajda, 45´Veselý, 48´Kromka, 89´Janouch

ŽK 1:2 (Veselý - Beránek, Hrubý)