FC ŠUMAVA FRYMBURK - SK JANKOV "B" 2:3 (1:1)

Ještě před nejoblíbenější částí sezony – dokopnou, čekalo naše B-mužstvo, stejně jako v loňské sezoně, utkání ve Frymburku. Oproti předchozímu roku, jsme letos odjížděli k zápasu s jistotou záchrany. Když navíc „áčko“ předehrálo své utkání v pátek a odpadly tak starosti se sestavou, mohli jsme k utkání přistoupit v klidu a užít si ho. Ačkoli ani jedno z mužstev o nic nehrálo, bylo znát, že nikdo nechce zbytečně prohrát. Nudná podívaná to však nebyla. Před oběma brankami bylo rušno a tak si velmi slušný počet diváků přišel na své.

Úvodních pár minut nabídlo vzájemné oťukávání. Oba týmy čekaly, s čím přijde soupeř. Jako první jsme se osmělili my. Na levé straně zakombinovali V. Bürger, P. Maxa a Hejda, ke střele se dostal prvně jmenovaný, ale domácí srazili na roh. Po rohu se hnali do protiútoku domácí hráči. Tomáš Hála přerušil faulem, jenže frymburští nás překvapili rychlou rozehrávkou a David Hrubý zastavil domácího útočníka faulem až ve vápně. Míč si na penaltu vzal frymburský kapitán Micák a střelou k tyči otevřel skóre - 1:0! Aktivitu pak převzali jankovští. Na levé straně zakombinovali pendlové Klíma a V. Bürger, Klíma poslal pěkný centr do vápna, ale Hejdova střela skončila nad brankou. V 17. minutě poslal pěkný centr na zadní tyč Petr Maxa, ale Tomáš Bürger zakončoval těsně vedle tyče! V těchto chvílích jsme byli jasně lepší, ale domácí obrana odolávala. Ve 21. minutě našel Vojta Bürger pěkně Honzu Šindeláře, jeho střela ale skončila v boční síti! O minutu později utekl na své straně Petr Jílek, centrem našel na malém vápně Petra Maxu, ale ten branku přestřelil! Přímý volný kop pak získali domácí, ale zkušený Kuna zamířil vysoko nad. Ve 30. minutě získal po rohu odražený míč Rut, z 25ti metrů vystřelil k tyči, ale domácí brankář Vítek jeho střelu vytáhl na roh! Ve 35. minutě střílel Hejda, ale Vítek jeho střelu vyrazil. V 36. minutě se po rohu prosadil Jílek, ale míč z jeho hlavy skončil na tyči! Hned nato střílel Klíma, ale domácí brankář si s trochou problémů poradil. Na druhé straně se ukázal domácí kapitán Micák, který střílel jen těsně vedle! Vyrovnáno bylo ve 41. minutě! Kuneš výborně vyvezl míč z vlastní poloviny až před vápno, tam ho předal Maxovi a ten střílel přesně k tyči -1:1! Domácí mohli jít opět do vedení hned po rozehrávce Micák utekl po lajně a jeho zblokovaný centr málem skončil v brance! Poločas tak, i přes převahu hostů, skončil nerozhodně.

I v druhém poločase jsme se jako první osmělili my. Klíma centroval do vápna, V. Bürger a Hejda se však nakonec neprosadili. Následně jsme nezachytili dlouhý výkop domácích, ve velmi dobré šanci se ocitl Budík, ale na poslední chvíli jsme původní zaváhání napravili. V 57. minutě střílel těsně vedle opět domácí Micák. O pár minut později střílel vysoko nad Milan Račák. V druhém poločase byli aktivnější a nebezpečnější domácí, ale šance měli i jankovští. V 66. minutě fauloval před vápnem Šindelář. Volný přímý kop zahrával Micák, ale jeho tvrdou střelu výborně vyrazil Hrubý! V 68. minutě opět prošel dopředu Kuneš, míč předložil Maxovi, ale jeho zakončení skončilo na tyči! V 70. minutě poslal středem Vojta Bürger Ruta, ten prošel kolem Kuny, ocitl se ve velmi dobré situaci, ale na poslední chvíli mu ukopl míč domácí obránce! Hra se poté trochu uklidnila, aby pak nabrala neuvěřitelný spád! V 82. minutě se na půlce do vlastních kliček zmotal Šindelář, míč ztratil a do protiútoku vyrazili domácí. První pokus domácího útočníka skvěle zlikvidoval Hrubý, ale dobíhající Budík se k míči dostal první a hlavou ho poslal do branky -2:1! Jenže hosté se nevzdali. V 85. minutě rozehráli Maxa s Černým rychle volný přímý kop. Černý poslal míč na zadní tyč, Vojta Bürger ho vrátil do ohně a Petr Jílek poslal míč nechytatelně pod víko -2:2! A aby toho nebylo málo, tak v 87. minutě poslal Černý do úniku Klímu, ten prostřelil Vítka a jankovští šli do vedení – 2:3! Frymburští už se na odpověď nevzmohli a 3 body tak putovaly do Jankova!

FC Šumava Frymburk - SK Jankov "B" 2:3 (1:1)

Branky: 9´ Micák z pen., 82´ Budík - 41´ P. Maxa, 85´ P. Jílek, 87´ P. Klíma

ŽK: 3:4 (Kuna, D. Račák, Vítek – Hrubý, P. Jílek, P. Maxa, Šindelář)

Nejlepší hráči: Micák – Kuneš