ROZHOVOR S PETREM MAXOU - ČÁST PRVNÍ

15.08.2018 - Rozhovor: "V týmu panuje výborná nálada téměř neustále!"

 

Odstartovala nová sezóna a my jsme rádi, že i v ní paní Martina Popelková ve spolupráci s dalšími funkcionáři a členy fanklubu připravuje pro všechny fanoušky a návštěvníky Precis arény tištěné zpravodaje vydávané na každém domácím utkání našeho týmu. Zpravodaje si u fanoušků získaly velkou oblibu a my věříme, že stejně tomu bude i po letošní sezónu. Při zápase s Českým Krumlovem vyšlo letošní první číslo, ve kterém jste se mohli dočíst novinky z tábora našeho "A"-týmu před startem krajského přeboru slovy asistenta trenéra a nově taktéž vedoucího týmu Petra Maxy. Jak už samotný nadpis napovídá, s bývalým hráčem SK Jankov vyjde ještě jeden rozsáhlejší rozhovor, na který se můžete těšit při následujícím utkání s Olešníkem.

   

Po zaslouženém odpočinku se "A" tým v polovině července pustil do letní přípravy. Jak bys tuto přípravu ze svého pohledu zhodnotil?

„Nedostatky se najdou asi vždycky, ale rozhodně hodnotím přípravu kladně. Jelikož v létě není mnoho času, navíc nám do toho každoročně zasahují Holašovické slavnosti, tak je ten program dost nabitý, ale kluci ho ve velké míře absolvovali poctivě. Z počátku jsme trénovali na naší dvojce a využívali kvalitního hřiště v Lipí, posledních čtrnáct dní se kocháme naším pažitem. I díky tropickému počasí byla příprava náročná, ale jak už jsem zmínil, kluci to vzali za správný konec, chodili poctivě a tréninky odmakali. Mrzí mě jen velké pracovní vytížení Davida Maršána, který musel dost tréninků vynechat, na druhou stranu věřím, že v mistrovských zápasech bude zase naším hlavním tahounem. Jsem přesvědčen, že jsme na sezónu dobře připraveni.“

Po odchodu některých hráčů došlo před sezónou k „doplnění“ kádru. Mohl bys nám o těchto posilách něco málo prozradit?

„V podstatě nás opustili tři hráči, další tři přišli. Prvním z nich je Petr Dolejšek z Dynama ČB. Vysoký, rychlý, tahový, prostě přesně ten typ, kterého jsme chtěli a jsme šťastni, že si vybral zrovna SK Jankov, protože zatím prokazuje, že je to výborný hráč a že by měl být velkou posilou. Z Táborska přišel Martin Hüttner. I ten byl předem vytipován. Martin je šikovný na balónu a určitě i on by měl v budoucnu být jedním z hráčů, o kterých ještě uslyšíme. Je třeba si uvědomit, že oběma klukům bude teprve 19 let a s mužským fotbalem se teprve seznamují. Proto chci apelovat na fanoušky, aby od nich nečekali hned zázraky, ale aby dali klukům čas na adaptaci. Strčím za ně ruku do ohně, že to budou velmi dobré posily pro náš klub. Třetím novým do kádru je Matěj Prediger, který je naším odchovancem. Za poslední rok udělal velký kus práce a především je na něm vidět ohromná chuť dále na sobě pracovat a zlepšovat se. Byť třeba aktuálně ještě úplně na KP mužů nemá, tréninky s tímto týmem mu hrozně pomůžou. Byl bych rád, kdyby z naší mládeže chodilo více takových hráčů. Na jaře byl dlouho zraněný Pavel Beránek. Ten přípravu absolvoval téměř celou a byť má aktuálně lehčí výron, měl by být brzy k dispozici. Strašně rád jsem za Marka Kroneisla, který na jaře nebyl vůbec k dispozici, ale v posledních dnech začal s tréninkem. Nejen kvůli týmu, ale kvůli jemu samotnému je mým největším přáním, aby mu zdraví vydrželo a on se mohl vrátit do sestavy. Když vezmu příchozí hráče, k nim připočtu právě uzdravené Beryho s Kronym, tak si troufám tvrdit, že máme silnější kádr než na jaře. Když už jsme u toho kádru, tak je třeba také zmínit, že u nás zůstal na jaře z béčka povolaný Honza Honner. Aktuálně nám ještě schází David Mensah, ve hře je příchod i dalšího hráče z Ghany, tak uvidíme. Když nám bude držet zdraví, může tento tým hrát hodně vysoko. Třeba i …… :-)))“

Během letní přípravy kádr absolvoval čtyři přípravná utkání. Ve dvou případech byl neúspěšný, ze dvou vyšel vítězně. Splnila tato utkání představy realizačního týmu?

„Tak tady úplně spokojenost nepanuje. Předně je třeba říci, že nám v žádném případě nešlo o výsledky, ale raději jsme chtěli vidět v těchto zápasech věci, které budeme chtít předvádět i v mistrákách. První utkání s juniorkou Dynama ještě nebylo tak špatné. Nebo jsme neměli žádná velká očekávání. Ale určitě, byť jsme prohráli 3:2, jsme herně nepropadli. Druhé utkání ve Lhenicích jsme chtěli pojmout fyzicky náročně, proto jsme tam jeli asi s osmnácti hráči. Bohužel se nám to dařilo v podstatě jen prvních 30.minut, když přimhouřím oči, tak poločas. Druhý poločas bylo jedno obrovské zklamání, protože většina hráčů na hřišti to doslova odsalámovala. Třetí duel s Hlubokou se hodnotí těžce. Předně je vidět výborný výkon soupeře v první půli. My jsme střídali dobré věci s horšími. Bohužel jsme měli mnoho ztrát, které nás brzdili v lepším výkonu. Ve druhé půli jsme Hlubokou nepustili téměř za půlku, vypracovali jsme si dvě až tři gólovky, ale gól jsme nedali. Generálka s Čimelicemi, co se výsledku týče vypadá krásně a jednoznačně, nicméně vůbec ten zápas nepřeceňuji. Ano, podali jsme dobrý výkon, asi nejlepší v přípravě, ale pořád to byla jen příprava. Soupeř přijel jen s dvanácti lidmi. Hrál dobře po stranách, nicméně Hluboká na mě udělala mnohem lepší dojem. Navíc kdyby Čimelice v 57.minutě z penalty vyrovnaly, bůhví, jak by to dopadlo a zápas se mohl hodnotit jinak. Ještě mě mrzí nesehrané utkání se Soběslaví, na to jsem se těšil. Tři ze čtyř přípravných zápasů jsme hráli ve středu, o víkendu jen jeden. I to je trochu neobvyklé.“

Los prvního duelu SK Jankov padl na exdivizní tým Slavoj Č. Ķrumlov. V jarní části divizní soutěže vyšel z tohoto duelu vítězně právě Krumlov. Jankov má dnes výhodu domácího hřiště. Věříš v úspěch svých svěřenců? Zvolil realizační tým na tento, troufám si říci, sledovaný duel speciální přípravu nebo taktiku?

„Všichni jsme si vědomi jak síly soupeře, tak důležitosti vstupu do sezóny. Zápas s Krumlovem bude asi šlágr kola, ale totéž můžeme říci i o druhém utkání s Olešníkem a třetím s Roudným. Los k nám byl poměrně tvrdý, na druhou stranu KP bude hodně náročný a my bychom měli být z divize zvyklí na náročné zápasy. Žádnou speciální přípravu nebo taktiku jsme na Krumlov nedělali. Vždy se snažíme připravit co nejlépe bez ohledu na soupeře. Na druhou stranu jsme se byli s Kadlim před týdnem podívat na Krumlov v generálce s Dynamem U19. Je to tým, který známe, který oproti divizním časům taktéž nedoznal velkých změn. Kvalitní stoperská dvojice, ve středu hřiště tvůrce hry Novák, vpředu snajpr Tauber a nová posila Fischer s vynikající levou nohou. To je asi osa, na kterou si musíme dát největší pozor. Bude to zápas dvou vyrovnaných týmů. Pro nás bude klíčové hrát vzadu bez chyb a pokud možno na nulu. Sami dva až tři góly dáme a s podporou našich fanoušků zvítězíme!“

Jaká panuje v týmu nálada před novou sezónou?

„V týmu panuje výborná nálada téměř neustále, někdy je to až na škodu. Ale sami se řídíme heslem, že fotbal hrajeme pro radost a zábavu, takže je třeba něco tolerovat. Na druhou stranu je třeba vždy rozlišit, kdy se můžeme bavit a kdy je potřeba máknout, abychom hráli důstojnou soutěž hodnou tomuto klubu. Ten nám vytváří výborné podmínky a my mu to jako tým musíme někde splatit.“

 

Děkuji za rozhovor a přeji celému týmu do nové sezóny mnoho úspěchů. Martina Popelková.

 

 

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

15.06.- 30.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:1 (0:1)

SK OTAVA KATOVICE

 

---------------------------------------

15.06. - 26.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

3:0 kontumačně

TEMELÍN / OLEŠNÍK "B"

KONEČNÁ TABULKA KP

 1. Olešník
 94:17 79
 2. Katovice
 71:32 61
 3. Sokol Lom
 64:41 55
 4. Třeboň
 56:40 46
 5. Český Krumlov
 53:45 41
 6. Osek
 48:60 41
 7. Protivín
 43:41 40
 8. Milevsko
 43:51 40
 9. SK Jankov
 42:43 39
10. Čimelice
 51:61 38
11. Blatná
 51:69 35
12. Želeč
 44:58 32
13. Rudolfov  37:55 32
14. Dražice
 45:72 30
15. Hluboká  34:67 30
16. Roudné
 48:72 27

NAROZENINY

8. Června

Marek Kroneisl (42 let)

 

8. Června

Vojtěch Bürger (28 let)