IVO ČECH - POSEZÓNÍ ROZHOVOR

 

cech smallMáme za sebou další fotbalový rok a přichází tak řada na bilancování. A to české, popřípadě jankovské, musí být jen pozitivní. Soutěžní ročník 2011/2012 přinesl několik zajímavých, především kladných zpráv. Tak například český nároďák postoupil na EURO, kde se dokázal probít i ze základní skupiny, v Evropě Českou republiku velice dobře reprezentovala Viktorka Plzeň, v lize se bojovalo o mistrovský titul do posledního kola, z divize po dlouhých letech nespadl žádný jihočech a i v Chance KP se bylo na co dívat.

 

 

Vítězem se staly Dražice, které ovšem postup o soutěž výš odmítly, a tak se z postupu raduje Malše Roudné. Naopak nejhorší rok prožívali v Kaplici, kde místní Spartak bude hrát přístí sezónu "pouze" oblastní I.A třídu. Nás všechny samozřejmě nejvíce zajímalo účinkování našeho SK, který se držel po celý rok v horních patrech tabulky a nakonec obsadil konečné šesté místo. To je oproti minulým ročníkům, podobně jako bodový zisk, znovu posun výše. My jsme poprosili hlavního trenéra SK Jankov Ivo Čecha, aby nám letošní Chance Krajský přebor zhodnotil tak, jak ho viděl svýma očima. Pochopitelně s detailnějším zaměřením na náš klub.

 

 

Jak bys v globálu zhodnotil právě skončený ročník Chance KP?

"Myslím, že od začátku bylo celkem jasné, které týmy se v tomto ročníku budou pohybovat na předních příčkách a na konci tabulky. S malými změnami to tak bylo po celou sezónu. Nemám přesný přehled, ale jarní část byla, co do bodových zisků jednotlivých mužstev, asi vyrovnanější."

Jankov skončil na šestém místě s čtyřiceti pěti body, což je o pět bodů více než v loňském roce. Panuje s tímto bodovým ziskem a umístěním v tabulce spokojenost?

"Chtěli jsme navázat na loňský ročník a skončit v horní polovině tabulky. Po podzimní části s jarní předehrávkou jsme měli 28 bodů, což byl velice slušný základ a v tuto dobu jsem uvažoval nad ziskem 50 bodů. Bohužel jsme měli „hubený“ květen se třemi prohrami a porážka s Kaplicí, která již byla čtvrtou na jaře v domácím prostředí, se dá také označit za zbytečnou. Celkově se dá říci, že já osobně jsem spokojen, ale mohlo to být lepší a určitě je na čem pracovat."

Mělo mužstvo na to, aby uhrálo ještě více bodů?

"Vždy je na to uhrát více a mne mrzí hlavně ty čtyři porážky doma, Vodňany, Soběslav, J.Hradec a Kaplice. Všechny jsme prohráli o jednu branku a ve dvou případech jsme ji dokonce obdrželi v poslední minutě."

Které utkání bylo dle tvého názoru nejlepší a naopak které utkání tvým svěřencům vyšlo úplně nejméně?

"Špatný zápas jsme neodehráli v Roudném, s Lažišti, s Prachaticemi. Asi všichni budeme chtít zapomenout na pětibrankový příděl v posledním zápase v Dražicích, dobré nebylo ani utkání s Vodňany."

Jak jsi byl spokojený se složením kádru a s přístupem hráčů po celou sezónu?

"S kádrem jsem celkem spokojen, opět jsme se přesvědčili, že s 13-ti hráči se tato soutěž hrát nedá. Měl jsem v kádru P.Stejskala, který po dvou zápasech skončil, konec soutěže již nehrál pro problémy se zády Lošek, krátkodobější výpadky měli i další, např. Sedlic pro opakující se angíny, Holba s Maxou s koleny apod. S přístupem je to jako s bodovým ziskem, vždy by to mohlo být lepší, ale není to nejhorší. Každopádně si hráči musí uvědomit, že nic nepřijde samo a bez tréninku v patřičném nasazení to nejde. Myslím, že tam máme ještě dost slušné rezervy. Měli bychom být na sebe náročnější, zodpovědnější k sobě i kolektivu, kde trávíme tolik volného času."

Víme, že se snažíš o kolektivní pojetí a nikdy nestavíš na jednotlivcích. Přesto prosím o tři jména, kterým tento ročník vyšel úplně nejlépe a kteří mančaft táhly?

"Tak tahle otázka opravdu není pro mne. Navíc podzimní část si již ani nepamatuji. Pokud musím, tak vyberu z každé řady jednoho za celý soutěžní ročník - Řezníček, Holba, Bohoněk."

 

    

 

Vítězem krajského přeboru se staly Dražice. Byly opravdu nejlepší a staly se krajským přeborníkem po právu?

"Myslím, že ano. I dle posledního kola, kdy hráči Dražic ukázali, že mají velkou kvalitu a zkušenosti. Nás může těšit, že jsme jim po dobrém výkonu připravili na podzim první porážku."

Naopak Černý Petr zůstal Kaplici, která se s KP loučí. V minulosti si Spartakovský dres také oblékal, takže předpokládám, že si Kaplici sestup nepřál?

"To určitě ne, ale již v zimě to nevypadalo úplně dobře. Kádr Kaplice opustilo za poslední roky mnoho kvalitních hráčů, které mladí ještě zcela nenahradili a to je asi hlavní důvod. Sestup nepřeji nikdy nikomu, navíc v Kaplici mám doteď kamarády."

Letní přestávka je velmi krátká, už přemýšlíš nad novou sezónou, která startuje 10.Července nebo si dáš oddych a fotbal z hlavy na chvíli vypustíš?

"Nad novou sezónou přemýšlím již minimálně měsíc (smích), takže o oddychu nemůže být řeč. Jednak chceme udržet kádr pohromadě a také dát v přípravě šanci vytypovaným hráčům. Bylo tedy nutné je oslovit, o což se s manažerem Beránkem vždy nějak podělíme. Chtěl jsem si v předstihu zajistit kvalitní soupeře pro přátelská utkání, takže nějaká činnost je již cca od poloviny května."

Mohou se fanoušci v Jankově těšit na nové posily nebo je ještě moc brzy?

"Jak jsem naznačil v předchozí odpovědi, něco máme rozjednaného. Platí ale, že kádr máme slušný, i když konkurence a zastupitelnost je také třeba, navíc máme dvě mužstva."

Na závěr trochu z jiného soudku. Koho tipuješ na vítěze EURA 2012 a jak si zatím s průběhem šampionátu spokojený?

"Z pohledu českého fanouška spokojenost s postupem ze skupiny. Finále daleko, ale přestože někteří favorité již jsou na cestě domů, jeden z nich zůstal, Němci vypadají dobře. Vyřazovací boje budou podle mne vyrovnané a pokud nás Portugalci vyřadí, mohou klidně celý turnaj vyhrát."

 

 

 

 

Děkujeme trenéru Ivo Čechovi za jeho ochotu, přejeme mu příjemnou dovolenou a spousty elánu do jeho další práce v SK Jankov.

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

09.11. - 1.kolo Okresního přeboru:

TJ SOKOL ŘÍMOV

0:6 (0:6)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)