FRANTIŠEK ŘEZNÍČEK SLAVÍ ŠEDESÁTINY!

22.09.2018 - Aktuálně: Životní jubileum pana Františka Řezníčka!

 

22.9.1958. Datum narození, nebojíme se říci, jednoho z velikánů jankovské kopané. Významného životního jubilea se dožívá muž, jenž svůj život zasvětil SK Jankov. Bývalý hráč, trenér, funkcionář, fanoušek s obrovským jankovským srdíčkem. Muž, jehož jméno sahá i za hranice Jihočeského kraje. Muž, jenž si zahrál 2.ligu. Hráč s vynikající levou nohou. Později trenér znám svou přísností a disciplínou. Dámy a pánové, šedesátých narozenin se dožívá pan FRANTIŠEK ŘEZNÍČEK.

 

 

Velkým fotbalistou a Jankovákem byl už jeho otec. Jenže v době, kdy František začínal s fotbalem, nebyl v Jankově žákovský tým, a tak musel společně se svým sousedem Jiřím Mrkvanem cestovat do nedaleké Nové Vsi. Tam byl jeho prvním trenérem pan Jan Anderle, otec dlouholetého hráče Dynama ČB Jiřího Anderleho. Už v žákovské kategorii narazil na jednoho z nejslavnějších protihráčů, proti kterým se kdy postavil :-))). Za tým Loučovic hrával Dušan Kollár, jehož syn Martin se proslavil i v barvách našeho klubu. Byť se tehdy František s Dušanem neznali, čas  a osud je zblížil a dodnes jsou to velcí kamarádi. František byl talent od pána Boha a není divu, že jeho kroky vedly záhy do Dynama ČB. Právě tam se v jednom týmu potkal a zblížil s Dušanem Kollárem, ale za spoluhráče měl i o něco slavnější hráče, například Josefa "Blochina" Veselého, Miroslava Čížka, Miroslava Janů nebo třeba legendárního Františka Straku. Jak v tehdejší době nebývalo nic neobvyklého, mimo fotbalu se Řezňovi dařilo i na ledě, ale mnohem větší kariéru udělal na zeleném trávníku s kopačkami na nohou. Následovala vojna a přestup do VTJ Tachov. I tam působil s Františkem Strakou, který byl "mazákem" a s "bažantama" se nepáral, což sám Franta poznal a dodnes na extrenéra Sparty, Slavie i reprezentace nevzpomíná s velkou oblibou :-))). Po návratu z vojny zamířil zpět do Dynama ČB, kde po boku bratří Tobiášů, Ivana Nováka, Ivana Melky nebo například Pepíka Jodlů hrával 2.ligu. Bohužel poměry v tehdejším kádru nebyly pro mladého kluka z vesnice příliš nakloněny, a tak se rozhodl z Dynama odejít a přestoupil do Olešníku. Tam hrával s rodinnými klany Bartušků, Maršánů a Lafatů 1.A třídu. Po narození syna Martina se rozhodl vrátit domů a natrvalo se usadil v SK Jankov. Z pozice hráče, střelce a tahouna týmu se v roce 1994 stal hrajícím trenérem a v roce 1996 slavil první úspěch v podobě postupu z okresního přeboru do I.B třídy. Až do roku 1999 působil v roli hrajícího kouče, než pověsil kopačky na hřebík a plně se věnoval trenérské dráze. Nutno říci, že dráze úspěšné. S týmem postupně postoupil do I.A třídy a krajského přeboru, aby v roce 2005 přepsal historii klubu postupem do celostátní divize. Po prvním divizním roce se stáhl ze scény, aby se později k týmu v roli trenéra ještě jednou nakrátko vrátil. Pod jeho rukami prošlo a vyrostlo několik skvělých hráčů, především díky jeho pověstné přísnosti. Dodnes je člověkem s velkým fotbalovým přehledem, který má jankovské srdíčko a fotbal v jeho rodné obci miluje.

Tatínkem byl František Řezníček starší, jeden ze zakladatelů SK Jankov, zároveň taktéž trenér a dlouholetý funkcionář. Ten společně s manželkou Annou mimo malého Františka ještě vychovali další tři děti. Bratry Petra a jankovským příznivcům více známějšího Milouše, a také dceru Hanku, dnes Petráčkovou, maminku slavného paralympionika Arnošta Petráčka. Sám František se zamiloval do Aleny Klímové, se kterou se oženil a měli spolu dceru Petru a syna Martina. Dnes je pyšným dědečkem čtyř vnoučat (Matěj, Vojtík, Anička, Adélka), kterým rád věnuje svůj volný čas.

Aktuálně je František Řezníček členem disciplinární komise krajského fotbalového svazu, pochopitelně stálým velkým fanouškem SK Jankov, jenž zřídka kdy vynechá nějaký zápas a zároveň obrovským srdcařem, kterému není lhostejný chod klubu. Nebojíme se říci, že rozhodně patří mezi největší jankovské velikány!! Pro klub toho udělal jako málo kdo jiný a v kronice SK Jankov bude navěky nesmazatelným písmem zapsán jako Jankovák s velkým J.

Za SK Jankov Františku Řezníčkovi především děkujeme, zároveň mu k jeho krásnému životnímu jubileu přejeme pevné zdraví, spousty radosti se svými blízkými a stálou náklonnost k našemu klubu :-))).

 

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

14.10 - 10.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

0:0 (0:0)

TJ SOKOL ŽELEČ

 

---------------------------------------

13.10 - 10.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

1:2 (0:2)

SLOKO ČB "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

11.kolo Krajského přeboru:

Ne 21.10.2018 - 15:30 hod.

TJ HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 30:10 25
 2. Český Krumlov
 16:6 21
 3. Katovice
 24:13 19
 4. Lom u Tábora
 25:18 19
 5. Hluboká
 16:13 17
 6. Dražice
 18:18 17
 7. SK Jankov  18:14 14
 8. Osek
 16:20 14
 9. Milevsko
 12:17 14
10. Třeboň
 13:14 11
11. Roudné
 16:19 11
12. Blatná
 12:15 11
13. Želeč  7:14  8
14. Rudolfov
 11:18  7
15. Čimelice  8:26  6
16. Protivín
 9:16  5

DALŠÍ ZÁPAS "B"

11.kolo Okresního přeboru:

Ne 21.10.2018 - 15:30 hod.

HORNÍ STROPNICE

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

13. Října

Patrik Sedlic (26 let)