FK PROTIVÍN - SK JANKOV 0:1 (0:0)

06.10.2018 - 9.kolo Krajského přeboru: Bürger rozhodl o první venkovní výhře!

Juraj Kobetič a Petr Kadlec. Trenéři Protivína a Jankova měli před vzájemným utkáním hlavu plnou starostí se sestavami svých celků. Oba postrádali řadu hráčů, nicméně s tímto faktem se lépe vypořádali hosté, kteří byli po celé utkání lepším týmem a díky brance Vojtěcha Bürgera po hodině hry poprvé v této sezóně zvítězili na soupeřově hřišti.

Protivínu mimo jiných citelně chyběli dva klíčoví fotbalisté Jaromír Vorel s Ondřejem Prášilem. I hosté počítali velké absence a ještě na pátečním tréninku to vypadalo, že do hry bude muset naskočit asistent trenéra Petr Maxa. Nakonec nebylo potřeba.

Úvod zápasu nabídl scénář, který byl k vidění po většinu duelu. Protivín se stáhl na svou polovinu a čekal, co Jankovští vymyslí. Těm hra do plných dělala problémy a výrazně byla znát absence zkušeného Kroneisla, který většinou obstarává rozehrávku. A tak diváci pozorovali marnou snahu Jankova o kombinaci, která dlouho nikam nevedla. Přesto šance přišly. Největší možnost ke skórování v první půli dostal Sampson Issaka v 22.minutě, kdy ho mezi stopery vysunul Dolejšek, avšak sólový únik a následnou střelu k tyči bravurně nohou vyrazil Marek Hanus. Po následném Sedlicově rohu pálil pohotově na přední tyč Petr Dolejšek, jenže i tentokrát předvedl Hanus skvělý zákrok. Podruhé v utkání vyzval Sedlic Dolejška ke skórování v 37.minutě, za výsledek to ale mělo další zákrok Hanuse, prozatimního hrdiny Protivína. Domácí za první poločas netrefili prostor hostující branky. Zmínit však můžeme dva nebezpečné přímé kopy Moravce a především po další Moravcově standardní situaci v 39.minutě hlavičku Petra Sládka, která zamířila jen do boční sítě.

Rozhodně jsme na krajských trávnících viděli mnohem kvalitnější zápasy, a přestože se po změně stran i Protivín pokoušel o více útočnější hru, tento duel můžeme hodnotit jako podprůměrný. A nakonec ho rozhodla jediná branka, o kterou se po zásluze postarali hráči Jankova. Jirkovského nakrátko rozehraná standardní situace přes Sedlice a centrujícího Hüttnera doputovala do pokutového území, kde byl v ideálním náběhu Vojtěch Bürger, a byť jeho první pokus opět fantasticky Hanuš vyrazil, z dorážky se jankovský odchovanec nemýlil - 0:1. O několik minut později skončil balón po zásahu jednoho z bránících hráčů na břevně domácí branky, ale skóre se neměnilo. Co se hry týče, tak si domácí žádnou šanci nevytvořili, ovšem v utkání hrají velký prim standardní situace a ty měli svěřenci Juraje Kobetiče velice nebezpečné. V 71.minutě měl po jedné z nich další gól na hlavě Petr Sládek, leč pouze vyzkoušel Komárkovu pozornost. Gólman Jankova Jan Komárek svůj tým podržel i o čtyři minuty později, kdy dokázal zlikvidovat velkou šanci Radka Vojty. Tři minuty před koncem netrefil branku z přímého kopu Zbyněk Vorel a v nastaveném čase zase bezpečně lapil nebezpečně vypadající centr Komárek a se svými spoluhráči si mohl následně užít radost z prvního venkovního vítězství v této sezóně.

FK Protivín - SK Jankov 0:1 (0:0)

Branka: 60. Bürger

ŽK 1:1 (Rothbauer - Maxa)

Střely na branku: 3:8

Střely mimo: 5:2