SK JANKOV - TJ DRAŽICE 3:0 (2:0)

28.10.2018 - 12.kolo Krajského přeboru: Šňůra neporazitelnosti Jankova natáhnuta na deset zápasů!

Český národ oslavolal sto let od založení republiky. Fotbalisté Jankova a Dražic si toto krásné jubileum vyšperkovali vzájemným soubojem, který nakonec výsledkově dopadl mnohem lépe pro domácí celek. Ten z osmi zahrávaných rohových kopů během první půle vytěžil dvě branky, jednu přidal po efektní práci Jana Šebelky v druhém poločase a můžeme říci, že si zaslouženě došel pro vítězství 3:0. Vše podtrhl chyceným pokutovým kopem Aleš Pavelec.

Jankov nastoupil podruhé v řadě v červené sadě dresů a ve stejném složení, v jakém před týdnem uspěl v derby na Hluboké. Dražice počítaly větší ztráty a z Precis arény, stejně jako při poslední návštěvě před třemi lety, odjely s prázdnou.

Trenér čtvrtého celku krajského přeboru Marian Horka musel oželet absenci především ofenzivního dua Kromka - Hojdar. A když ze zdravotních důvodů musel po čtvrthodině hry opustit trávník kapitán a nejzkušenější hráč Dražic Miloš Veselý, nevěstilo to pro hosty nic dobrého. Na post stopera tak musel nastoupit sám hrající trenér Horka a byl tak přítomen prvnímu vážnějšímu ohrožení vlastní branky. V 17.minutě se do slušného zakončení po Šebelkově přihrávce dostal Popelka, jehož střelu Baka vyrazil na rohový kop. Vyloženou gólovku si Jankov vypracoval v 23.minutě, kdy Sedlic prodloužil dlouhý nákop Loška, Issaka v samostém úniku nepřelstil výborného Baku, který se vzápětí vyznamenal proti střele Bürgera, kterou s vypětím všech sil vyrazil na břevno vlastní branky. Převaha domácích fotbalistů byla zúročena v 31.minutě, kdy si na Sedlicův rohový kop naběhl Vojtěch Bürger a umístěnou hlavičkou na zadní tyč zařídil Jankovu vedení - 1:0. Dražice během první půle zahrozily jen jednou a bylo z toho břevno. To se rozezvučelo po rohu Štechera a následné hlavičce Lukáše Stuchlíka. V 41.minutě zahrávali jankovští již osmý rohový kop a opět z něho vytěžili maximum. Tentokráte si na krásný Sedlicův balón naběhl Martin Popelka, a že z těchto pozic dokáže skórovat, by mohli vyprávět na Hluboké - 2:0.

Dvoubrankové vedení domácích v polovině střetnutí bylo zcela zasloužené. Vývoj duelu však domácí tým lehce uchlácholil a ten po změně stran nedokázal navázat na své předchozí vystoupení. Rázem bylo ve hře mnoho ztrát a zápas postrádal větší tempo. Dražice to samozřejmě vycítily a vysunuly presink hluboko na útočnou polovinu domácích. Nicméně ze zaběhnutých pořádků nic nevybočilo a snížení mohlo přijít jen po standardní situaci. V 62.minutě měl gól na hlavě Marian Horka, avšak po rohovém kopu hlavičkoval zhruba dva metry nad Pavelcovu branku. Na druhé straně se seznamoval s prostorem a umístěním branky Šebelka, leč v 69.minutě to byla předzvěst následného KO. To přišlo patnáct minut před koncem duelu, kdy Jan Šebelka Maršánovu přihrávku svojí chytrostí přetavil v oklamání dvou protihráčů a nekompromisním zakončením - 3:0. Alespoň více znervóznět domácí tým v cestě za pohodlným vítězstvím mohli dražičtí osm minut před koncem. Maršán v pokutovém území fauloval Horku a pískala se penalta. Daniel Štecher jí namířil doprostřed branky, padající Aleš Pavelec jí nohou vyrazil a skvělým zákrokem tak dal razítko na zasloužené vítězství Jankova.

SK Jankov - TJ Dražice 3:0 (2:0)

Branky: 31. Bürger, 41. Popelka, 75. Šebelka

ŽK 4:2 (Maršán, Fajtl, Bürger, Mužík - Bareš, Stuchlík L.)

Střely na branku: 8:3

Střely mimo: 4:5