MARTINA POPELKOVÁ, ŠÉFREDAKTOR ZPRAVODAJE

15.11.2018 - Aktuálně: "Nejvíce mi v paměti utkvěl zápas v Písku"!

 

Vážení čtenáři, určitě jste si již zvykli, že pravidelně na každý domácí fotbalový zápas je pro Vás připraven tištěný zpravodaj, ve kterém Vás informujeme o fotbalovém dění našeho klubu, především „A“ týmu. Mimo to Vám v každém vydání přinášíme rozhovory s osobnostmi, které se více či méně podíleli nebo podílejí na dění klubu SK Jankov. Všem, kteří nám o sobě prozradili, jak a kdy začali s fotbalem, jaká byla jejich fotbalová kariéra a další, bych chtěla ještě jednou touto cestou poděkovat za jejich čas. 

 

Dnes jsem udělala výjimku a rozhodla jsem se ponechat si v dnešním zpravodaji prostor k napsání těchto řádků. Naši pravidelní čtenáři možná vědí a pro ty, co nevědí … mé jméno je Martina Popelková (článek převzat z tištěného zpravodaje k utkání SK Jankov - TJ Sokol Lom).

Pocházím z malé vesničky ve Středočeském kraji a sem na Jih mě před několika lety „odvezl“ můj manžel Jarda. Mým velkým koníčkem je myslivost a samozřejmě fotbal. Přiznám se ale, že skloubit rodinu a tyto dvě aktivity je někdy opravdu náročné. V mém příspěvku se nedočtete, kdy jsem začala s fotbalem a jaká byla moje fotbalová kariéra. Jako většinu holek mě fotbal moc nezajímal. Ale jak to bývalo skoro v každé vesnici se fotbal hrál. Nejinak tomu bylo i u nás. Ovšem namísto toho, abychom my, holky fandily, tak jsme byly „nuceny“ s klukama lítat za míčem po hřišti. Důvod byl prostý, poměr 4 kluci a 11 holek. Samozřejmě se hrálo podle našich holčičích pravidel, žádné fauly … a tak :-))))). Bylo to tenkrát fajn a moc ráda na tu dobu vzpomínám.

Fotbalu jsem naplno začala „propadat“ až po té, co se náš starší syn Martin rozhodl, že se bude tomuto sportu věnovat. Protože se nikdy do ničeho moc nehrnul, byla jsem ráda, že se konečně rozhodl pro nějakou činnost. Popadla jsem kopačky a vyrazili jsme na blízký stadion SKP Č.B.“ Tady by se možná i dalo říct, že to je začátek mé fotbalové kariéry… „kariéra fotbalové mámy“… pravidelné návštěvy tréninků, fotbalových utkání, turnajů …. nevynechala jsem tehdy snad jediný zápas … a k tomu patřil a patří samozřejmě i veškerý servis okolo :-)))… určitě mi všechny ženy, které mají doma fotbalistu, dají za pravdu …:-))) Pak začal s fotbalem i náš mladší syn Tomáš, a to teprve začal ten pořádný fotbalový kolotoč. Bohužel ten ale musel ve 14 letech ze zdravotních důvodů s fotbalem skončit. Jsme rádi, že alespoň Martin hraje dál.

A jak jsem se dostala do Jankova? Bylo to právě díky Martinovi. Když končil sezónu 2014/2015 v dorostu SKP Č.B., oslovil jej tehdejší trenér „A“ mužstva Ivo Čech, na doporučení současného trenéra Petra Kadlece. Slovo dalo slovo, a tak jsem tady :-))).

Zpočátku jsme z časových důvodů na zápasy Jankova jezdit nemohli. Prvním utkáním bylo utkání s Katovicemi. Když jsme dorazili na hřiště, jen jsme zírali na tu partu troubících a hulákajících jankovských fandů, tedy přesněji, já jsem zírala a Jarda začal troubit a hulákat také :-))).

Každopádně, co mi nejvíc utkvělo v paměti, byl zápas v Písku v KP, ve kterém Lukáš Voráček vstřelil jediný gól utkání a tím zajistil Jankovu druhý historický postup do divize. Euforie v hledišti a po skončení zápasu, kterou jsem sledovala zpovzdálí byla nepopsatelná. Všichni, kdo tenkrát u toho byli jistě potvrdí. Nikdy by mě ale ani ve snu nenapadlo, že do této party budeme jednou patřit i my. Je pravdou, že jsme dlouhou dobu byli mimo dění kotle, ale začlenili jsme tak nějak postupně s každým navštíveným zápasem. A pak těch zážitků přibývalo, ale to by se sem nevešlo :-))).

A jak to bylo s nápadem připravovat jankovský zpravodaj? Tu myšlenku jsem nosila v hlavě několik měsíců, ale konečné rozhodnutí padlo na venkovním zápase s Dobříší na podzim 2017, kde takový svůj zpravodaj vydávali. Řekla jsem, že by bylo fajn, kdybychom nějaký zpravodaj měli také. Pepa Ludačka mě tenkrát na to odpověděl „Tak ho udělej a budeš vidět, jak budou všichni čumět“:-)))))). Pořád jsem ale nevěděla jak na to, a trvalo ještě nějakou dobu, než jsem se opravdu rozhodla jej zpracovat. Nakonec se to podařilo a první číslo zpravodaje bylo na světě. Příprava začíná již následně po odehraném domácím utkání, připravím obálku a otázky na rozhovor. Po dalším odehraném venkovním zápase začne moje práce naplno – doplňování tabulek, výsledků odehraných zápasů, ohlasů na utkání, foto atd. atd. Spoustu času stráveného hledáním a psaním. Ale bez toho, aniž by mě ta práce bavila, by to určitě nešlo. Po té jde zpravodaj do tisku, sešít a v této konečné podobě jej dostáváte Vy, návštěvníci domácích zápasů SK Jankov. Nevím, jak moc se mi podařilo splnit Pepovo tvrzení, ale doufám, že se čtenářům alespoň trochu náš zpravodaj líbí a rádi si jej vždy přečtou.

V těchto řádcích bych chtěla poděkovat především již zmíněnému Pepovi Ludačkovi, který mě, ač nevědomky, v mém nápadu podpořil, Vaškovi Maxovi za pomoc při přípravě rozhovorů v mých nesmělých začátcích, Petrovi Maxovi za jeho skvělé příspěvky, našim krásným slečnám fotografkám Míše Mikešové a Natálce Kočerové za jejich parádní fotky ze zápasů, Obci Jankov za umožnění tisku zpravodaje a především paní Marii Vaňkové, která tento tisk zajistí, celému FANS, že jsou tací jací jsou a doufám, že takovými i zůstanou a samozřejmě mojí rodině, která trpí nejvíc :-))), ale která mě v tom podporuje. Pokud jsem na někoho zapomněla, tak snad mi tento prohřešek odpustí.

Co říci na závěr. Myslím si, že klišé „ženská fotbalu nerozumí“ není pravdou, protože každá správná fotbalová máma, je tímto sportem pohlcena :-))). Díky fotbalu jsem poznala spoustu skvělých lidí a jsem ráda, že mohu být součástí tak velké fotbalové rodiny. Přála bych si, aby fotbal, který se hraje na amatérské úrovni byl pro všechny hráče a fanoušky především zábavou a potěšením ze sportu, a to i když se zrovna moc nedaří.

Málem bych zapomněla na tradiční závěrečnou otázku … Sparta, Slavia nebo Baník? :-))) … samozřejmě, že … SK JANKOV !!! :-)))…

Vážení přátelé a příznivci jankovského fotbalu, doufám, že Vás mé řádky nenudily, mějte krásné dny a věřím, že nám zachováte přízeň i v následné jarní sezoně. Martina Popelková.

 

Jménem SK Jankov děkujeme Martině za její skvělou práci!

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

01.07. - 3.kolo Turnaje přátelství:

SK JANKOV

1:2 (0:0)

TJ MALŠE ROUDNÉ

 

-----------------------------------

03.07. - 3.kolo Corona cupu:

SK JANKOV "B"

4:4 (1:3)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

So 18.07.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK SPARTAK SOBĚSLAV

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. FK Olešník
 22:10 14
 2. SK Dynamo ČB "B"
 16:9  9
 3. SK Jankov   8:11  6
 4. Malše Roudné
  7:12  6
 5. Jiskra Třeboň
  11:12  5
 6. Český Krumlov   3:13  2

DALŠÍ ZÁPAS "B"

4. kolo Corona cupu:

So 11.07.2020 - 10:00 hodin

SOKOL KŘEMŽE

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

17. Srpna

Jan Komárek (21 let)