SK OTAVA KATOVICE - SK JANKOV 2:1 (0:0)

17.11.2018 - 15.kolo Krajského přeboru: Na závěr podzimu třetí prohra v řadě!

Exdivizní Jankov během podzimní části deset zápasů v řadě neprohrál a vypadalo to na celkem slušný podzim. Jenže pak přišly tři prohry v řadě, které ve vyrovnané tabulce KP se ziskem dvaceti bodů nejsou žádným velkým luxusem. V posledním letošním utkání padli svěřenci trenérů Kadlece s Maxou na hřišti Katovic, kde na první trefu domácích stačil odpovědět Petr Dolejšek, avšak Otava si vzala vedení rychle zpět a zápas už v hektickém závěru ukočírovala ke třem bodům.

Katovicím se v poslední době nadmíru dařilo a to v souboji s Jankovem potvrdily. Jejich ofenzivní síla je obrovská, o čemž se po celé utkání jankovská obrana s Alešem Pavelcem v brance přesvědčovala. Úvodní desetiminutovka patřila lépe hostům, kteří do zápasu vstoupili aktivně.

Výsledkem toho byla šance v 10.minutě po rohovém kopu Sedlice a Popelkově zakončení, které ovšem Švehla s vypětím všech sil na brankové čáře zneškodnil. V podstatě z protiútoku zkoušel střelecké štěstí na druhé straně Kagui, Pavelec napodobil svého protějška a taktéž ve svém úvodním zákroku uspěl. Že se gólman Jankova vyspal do dobrého dne, zjistili katovičtí v 17.minutě, kdy měl první obrovskou příležitost David Zoubek, jenže Pavelec včasným vyběhnutím jeho zakončení zkomplikoval a také vyrazil. Pavelec byl úspěšný i o pár minut později proti střele Uhera z vápna. To už bylo v době, kdy vládu nad utkáním převzaly Katovice. Další střelecký pokus si připsal Tušer po Zoubkově sklepnutí, avšak tomuto pokusu chyběla větší přesnost. O mnoho přesněji mířil dvě minuty před pauzou Repa, za již překonaným Pavelcem však zasáhl Kroneisl a míč z brankové čáry vyhlavičkoval. Hosté nehráli druhé housle, jenže jejich přechodová fáze postrádala větší klid ve finální fázi a proto v drtivé většině jejich útočné akce končily dříve, než by musel Švehla v domácí brance nijak výrazně reagovat.

I v úvodu druhého poločasu byla větší kvalita i aktuální pohoda vidět více na svěřencích trenéra Romana Malého. V 47.minutě se k nebezpečné hlavičce dostal Repa, v 49.minutě šel zase sám na Pavelce Uher. V obou případech střelci selhali a zamířili mimo tři tyče. Tutovku si vytvořil také Jankov, jmenovitě po přihrávce Dolejška Patrik Sedlic, leč střelu z ideální pozice poslal o pár centimetrů vedle. Skóre se změnilo v 59.minutě po ztrátě jankovských na pravé straně, čehož využil Repa finální přihrávkou a Vladimír Uher ve skluzu na přední tyči zajistil Otavě vedení - 1:0. Inkasovaná branka hosty vybudila k zvednutému úsilí. Rázem to byli oni, kdo pod tíhou výsledku tlačili na pilu. V 63.minutě zatáhl balón po pravé straně Jirkovský, načepoval ho do šestnáctky na Bürgera, ovšem vyrovnání se prozatím nekonalo. I přes zvýšenou aktivitu Jankov na větší gólovou příležitost čekal marně, přesto se dočkal vyrovnání po zdánlivě málo nebezpečném útoku. Ten přišel v 85.minutě, kdy propadli oba stopeři Katovic ve středu hřiště, Kočer sklepl míč k nohám Petra Dolejška a ten umístěnou střelou k tyči nedal Švehlovi šanci - 1:1. Radost z vyrovnání netrvala dlouho. Nějakých třináct vteřin od rozehrání poslal Hajdušek dlouhý balón dopředu, Požárek jej prodloužil, Oleksandr Kagui utekl Kroneislovi a kolem Pavelce vrátil Otavě vedení - 2:1. Zaplněný katovický areál bouřil, utišit ho mohl v 88.minutě Vojtěch Bürger, jemuž na hranici pokutového území prostrčil míč Maršán, bohužel pro Jankov nejlepší střelec hostů v obrovské šanci selhal. A když minutu po něm na druhé straně napálil po breaku tvrdou ranou tyč Vláďa Uher, na výsledku 2:1 se už nic nezměnilo.

SK Otava Katovice - SK Jankov 2:1 (0:0)

Branky: 59. Uher, 86. Kagui - 85. Dolejšek

ŽK 1:1 (Zoubek - Fajtl)

Střely na branku: 8:5

Střely mimo: 7:6