PETR KADLEC HODNOTÍ PODZIM KP 2018

27.11.2018 - Rozhovor: "Dodnes jsem nevstřebal prohru v Blatné!"

 

Pět výher, pět remíz, pět proher. Bilance fotbalového "A" - týmu Jankova po podzimní části krajského přeboru. Po sestupu z divize byl Jankov pasován mezi kandidáty na horní příčky KP, avšak tato soutěž dostála svých předpovědí, že půjde o extrémně vyrovnanou a kvalitní soutěž. Bilance zelenobílých to jen dokazuje. Jestli jde o zklamání nebo o to, co se čekalo, necháme na posouzení každého z Vás. Každý na to má svůj pohled. My jsme však požádali o hodnocení člověka nejpovolanějšího. Člověka, jenž je s týmem v neustálém kontaktu, má hráče na očích, ví co je trápí a jaké jsou jejich možnosti. Člověka, jenž završil svůj první rok v pozici hlavního trenéra SK Jankov - Petr Kadlec.

   

Jak bys v globálu zhodnotil podzimní část v KP?

"Rozhodně se potvrdily všeobecné předpoklady, že letošní ročník KP bude enormně náročný a o zajímavé zápasy nebude nouze."

Je nasbíraných 20 bodů adekvátní ke složení kádru?

"Jeden úhel pohledu je složení a kvalita našeho kádru, ale vždy je potřeba vnímat i kvalitu, zkušenosti a složení kádrů ostatních týmů, které letos nastupují v KP. Dále je potřeba rozlišovat rozdíl v herním pojetí, na které tento tým v divizi nebyl zase tak úplně zvyklý a to je nebýt v pozici čekajícího na chybu soupeře, ale naopak se pokoušet svým chováním soupeře k chybě donutit. Abych tedy alespoň částečně odpověděl na otázku, tak 20 bodů musíme brát, ale zároveň je potřeba si vyhodnotit co udělat lépe a třeba i jinak, aby těch bodů bylo na jaře víc."

Dalo se dle tebe získat bodů více?

"Jsem přesvědčený, že rozhodně dalo. Osobně bych byl spokojený s 25 body."

Který zápas se týmu povedl nejvíce a který naopak nejméně?

"Nevím jestli se nám tento zápas herně úplně nejvíce povedl, ale cením si domácí výhry s Osekem, kdy jsme v 10. minutě prohrávali 0:2. V tomto zápase ukázal kolektiv svou vnitřní sílu. Dodnes jsem ještě úplně pořádně nevstřebal prohru v Blatné. Tento zápas beru jako nejméně povedený za celou dobu mého působení v Jankově."

V úvodu sezóny dostával tým velice laciné branky. Postupně se to zlepšovalo a nakonec máme čtvrtou nejlepší obranu, alespoň podle inkasovaných branek, v soutěži. Jak bys zhodnotil defenzivní činnost mužstva?

"Jeden zkušený trenér mi vždycky říkal, že každý tým je potřeba stavět od obrany a téměř sto procent trenérů bude říkat, že defenzivní činnost mužstva není jen o pěti lidech na hřišti. Celkově si myslím, že obranná činnost našeho mužstva je na celkem slušné úrovni a to zejména díky předešlým sezonám v divizi. Přesto ale v přípravě budeme pracovat na tom, jak se chovat v jednotlivých situacích tak, aby se dalo hovořit o aktivní obraně. Nejvíce ale budeme chtít pracovat na přechodové fázi hry, protože naše zbrklost a nepřesnost po zisku míče je někdy až zarážející a na hřišti tyto jednoduché ztráty stojí všechny hráče neskutečně mnoho sil a to nejen fyzických, ale i psychických."

V ofenzivě bylo chvíli jasno, chvíli zataženo. Zdálo se, že proti těm kvalitnějším týmům máme s útočnou hrou problémy. Tvůj názor?

"Tak tady ta odpověď je jasná a každý, kdo nás jen trochu sleduje tak ví, že s klasickým hrotovým útočníkem, který umí zakončit, máme problémy. Na začátku podzimu jsme na tomto postu zkoušeli několik variant a i když každý z hráčů, který na této pozici nastoupil se snažil plnit pokyny a makal na maximum, tak to pořád nebylo ono. Pak se tam celkem slušně chytil v zápase s Roudným Roman Mužík, ale díky jeho zdravotním komplikacím jsme opět museli po několika zápasech hledat. V této době nás doplnil Sampson Issaka a vypadalo to, že by nám mohl vytrhnout trn z paty. S odstupem času jsem tedy více a více přesvědčen, že právě absence klasického "střelce" byla pomyslným jazýčkem na vahách v zápasech s týmy ze samotné špičky tabulky. Oproti tomu jsem zase celkem spokojen s tím, že mimo dvou zápasů jsme vždy dokázali minimálně jeden gól vstřelit."

Můžeme přes zimu očekávat posílení ofenzivy? :-)))

"Celý realizační tým pracuje na tom, aby se v přípravě objevili v kádru nové tváře. A ano, poohlížíme se zejména po hráčích, kteří by mohli být platní zejména směrem dopředu."

Mohl bys zmínit některého/některé hráče, kteří byli nejvýraznějšími oporami mužstva?

"Nerad bych, aby odpověď vyzněla nějak alibisticky, ale pokud bych začal někoho jmenovat, tak by odpověď byla velmi dlouhá, protože bych si neodpustil zmínit každého hráče, který je součástí Jankovského kádru. Vážím si všech hráčů stejně a každý má pro tým svůj přínos."

V průběhu podzimu tým posílil ghanský fotbalista Sampson Issaka. Panovala s jeho výkony spokojenost?

"Sam je velmi snaživým typem fotbalisty s dobře nastavenou mentalitou a bezesporu svoje kvality má. Nesmírně těžké musí být pro každého hráče přijít do neznámého prostředí a bez znalosti jazyka co nejrychleji zapadnout nejen fotbalově, ale i lidsky. Na Samovi jsem viděl touhu a chuť pro Jankov bojovat. Je škoda, že se mu nepodařilo dát ze začátku první gól, který by ho uklidnil a nastartoval k dalším, protože týden od týdne bylo vidět, že si svoji roli uvědomuje a mrzelo ho, že jí tak úplně nedokázal naplnit. Myslím si, že neodehrál vůbec špatné zápasy a od jeho příchodu se jeho výkonnost zlepšovala a zlepšovala."

KP je nesmírně vyrovnaný , překvapilo tě to?

"Tak to rozhodně nepřekvapilo. V soutěži se objevuje řada zajímavých hráčů, kteří by obstáli ve vyšší soutěži a to nejen ti zkušenější, ale i mezi těmi mladšími by se dalo pohodlně vybírat. Podzim všem ukázal, že může hrát v podstatě každý s každým vyrovnaný zápas, který rozhodnou maličkosti. Snad jen Olešník z tohoto tvrzení svými kvalitními výkony vybočuje."

Které týmy na tebe udělaly nejlepší dojem a které naopak podle tebe zůstaly za očekáváním?

"Těch týmů co mají svojí kvalitu je v KP letos poměrně dost. Každý z těchto týmů má svoji hru založenou na trochu něčem odlišném, ale to vychází z typologie jednotlivých hráčů a přístupu trenérů. Obecně ale mám radši týmy co se snaží tvořit, než bořit. Mezi tyto týmy řadím zejména Olešník, Č. Krumlov, Lom a Katovice. Co se týče týmů, které zůstaly za očekáváním, tak to je vzhledem k bodovým rozestupům v tabulce velmi krátkozraké hodnocení, protože kdyby se hrálo třeba ještě další dvě kola, tak by mohla tabulka vypadat úplně jinak. Myslím si ale, že v Roudném očekávali od podzimu určitě více a s nepovedeným závěrem podzimu také asi v Krumlově mnoho lidí nepočítalo."

Mohl bys porovnat úroveň hry v divizi a KP?

"Divize je samozřejmě mnohem náročnější soutěž a to i přes to, že je letos KP mimořádně kvalitní. Hráči v divizní soutěži mají mnohdy lépe zafixované automatismy, hra je silovější, rychlejší a takticky více svázaná. V neposlední řadě je v podstatě v každém divizním týmu nějaký hráč, který si vyzkoušel profesionální soutěž."

Máš za sebou první rok ve funkci trenéra SK Jankov. Jak bys ten rok zhodnotil?

"Za ten rok jsem zažil snad všechny pocity, které se dají ve sportu zažít a to jak ty pozitivní, tak i ty negativní. Ale pořád ty pozitivní značně převažují. Vážím si toho, že se můžu podílet na fungování v klubu, ve kterém to není jen o třech trénincích týdně a jednom zápase o víkendu, ale i o mnohých dalších věcech, které vše dotvářejí do obrazu, který Jankovský fotbal má."

Jak to vypadá se zimní přípravou? Na co se můžeme nebo nemůžeme těšit?

"Zimní příprava letos vychází na devět týdnů, což je poměrně dlouhá doba. V podstatě se bude odehrávat v hodně podobném duchu jako minulý rok, kdy nám naše vedení opět vytvořilo super podmínky. Čekají nás přípravné zápasy s týmy z různých soutěží, a to od I.A třídy až po Divizi, včetně konfrontace s týmy z Juniorské ligy respektive z Celostátní ligy dorostu. Jedna zásadní novinka nás ale v přípravě čeká. Díky aktivitě našeho prezidenta vyrazíme na zimní soustředění, které bude pojaté zejména jako herní. Věřím, že tento nový prvek bude nejen příjemným zpestřením, ale že zároveň přispěje k potřebnému vyladění formy před náročným jarem."

Otázku na složení kádru pro jaro si necháme do zimy. Víme, že některá jména, co se odchodů i příchodů týče, jsou ve hře. Jistě víme, že v klubu skončil Roman Mužík. Co bys řekl na adresu tohoto fotbalisty, kterého v jeho kariéře notně zabrzdilo vážné zranění?

"Já si Romana vážím nejen po sportovní stránce, ale i po té lidské. Vzhledem k tomu jakým způsobem se dokázal po nepříjemném zranění do fotbalu vrátit dokazuje nejen velkou vůli, ale hlavně vztah k fotbalu a Jankovu. Jsem rád, že jsem mohl takto charakterního člověka zažít v kabině i mimo ni. Chtěl by mu tímto za jeho služby, které v Jankově odvedl poděkovat a popřát mu hodně štěstí v osobním i sportovním životě."

Co plánuješ v zimní přestávce?

"Tak rozhodně odpočinek, najít si čas sám pro sebe a malinko se dát fyzicky dohromady. Hlavně mě ale čeká téměř měsíční dovolená na Novém Zélandu, kde již několik let žije moje mamka."

Něco závěrem?

"Chtěl bych popřát našemu masérovi co nejrychlejší rekonvalescenci po náročné operaci kolene. Dále za celý rok děkuji všem našim skvělým fanouškům za jejich neskutečnou podporu, vedení za vytváření skvělých podmínek, Nehodovi za to, jak se stará o trávník a areál, a celkově všem lidem, kterým na Jankovském fotbalu záleží."

Děkujeme trenérovi za jeho čas a přejeme mu pohodově strávenou zimní přestávku. Hlavně se nám z toho Zélandu vrať :-))).

 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

01.07. - 3.kolo Turnaje přátelství:

SK JANKOV

1:2 (0:0)

TJ MALŠE ROUDNÉ

 

-----------------------------------

03.07. - 3.kolo Corona cupu:

SK JANKOV "B"

4:4 (1:3)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

So 18.07.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK SPARTAK SOBĚSLAV

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. FK Olešník
 22:10 14
 2. SK Dynamo ČB "B"
 16:9  9
 3. SK Jankov   8:11  6
 4. Malše Roudné
  7:12  6
 5. Jiskra Třeboň
  11:12  5
 6. Český Krumlov   3:13  2

DALŠÍ ZÁPAS "B"

4. kolo Corona cupu:

So 11.07.2020 - 10:00 hodin

SOKOL KŘEMŽE

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

17. Srpna

Jan Komárek (21 let)