JOSKA TEAM - VENGLOŠ TEAM 5:3 (3:2)

01.12.2018 - Dříteň 2018: Patnáctý ročník halového souboje!

V sobotu 1.12.2018 se ve sportovní hale v Dřítni uskutečnil patnáctý ročník prestižního halového utkání JOSKA TEAM versus VENGLOŠ TEAM. Jde o zápas současných i bývalých hráčů SK Jankov. Toto klání, které v roce 2001 založili kapitáni obou týmů Pepa Novák a Václav Maxa, se stalo tradičním a všichni aktéři se na něj každoročně těší. Letos byl k vidění vyrovnanější zápas, ve kterém byl VENGLOŠ TEAM herně lepším týmem, avšak zklamal v koncovce. A díky tomu, že se fotbal stále hraje na góly, kterých více vstřelili domácí, šťastnější byli po výhře 5:3 hráči JOSKA TEAMU.

Poslední tři uskutečněné ročníky zvládli mnohem lépe svěřenci Václava Maxy. Jenže včetně samotného kapitána se pro letošek omluvila další řada tradičních hráčů (Chlumecký, Kollár, Stejskal, Maršán, Honner). Do sestavy se tak po dlouhých letech vrátili Radek Maxa s Jirkou Kochem, premiérový duel absolvovali Jan Šebelka s Václavem Jirkovským.

Četné absence řešil v minulých letech především Pepa Novák. Kapitán domácích byl pro letošek tak výrazných problémů ušětřen, byť i on musel počítat ztráty (Votýpka, Jílek J., Návara). Na druhou stranu do své nominace zařadil také několik nováčků, jmenovitě třeba zkušeného Josefa Baboučka nebo nám všem dobře známého Tomáše Smékala. Tento kanonýr, který byl hlavním tahounem Jankovské postupové sezóny 2015/2016, jasně prokázal své střelecké schopnosti i v hale a především díky jeho hattricku JOSKA TEAM zvítězil. Od prvních minut se hrálo ve velkém tempu. Skóre bylo dlouhou dobu vyrovnané, stejně jako samotná hra. Oba týmy měly své šance, ale gólmani Martin Lébl s Davidem Hrubým chytali pozorně a dlouho drželi čisté konto. Změna skóre přišla až ve druhé polovině prvního poločasu, a rázem se s góly roztrhl pytel. Radost, až euforie, panovala v domácím táboře. JOSKA TEAM využil slabší chvilky soupeře a v rozmezí dvou minut vstřelil tři góly, přičemž ten třetí vzal na svá bedra sám kapitán "Joska". Pro VENGLOŠ TEAM šlo o obrovskou ránu do sebevědomí, nicméně tým ukázal svou sílu a ještě do poločasu se po brankách noviců Václava Jirkovského a Jana Šebelky vrátil do zápasu. Poločasový výsledek 3:2 sliboval pro druhé dějství velký boj. A ten také přišel, byť to byl boj VENGLOŠ TEAMU s gólmanem Martinem Léblem a svojí střeleckou neschopností. Zápas se po celý druhý poločas hrál v podstatě pouze na jednu branku, jenže vyrovnat se hostům nepodařilo. Naopak s velkou dávkou štěstí skóroval na druhé straně Tomáš Smékal a zařídil domácím dvougólové vedení. Byl to právě Tomáš Smékal, který se nemohl dívat na zoufalou produktivitu soupeře a utkání vlastním gólem na 4:3 znovu řádně zdramatizoval. Závěrečné minuty žádný zvrat nepřinesly. Snaha se hostům upřít nedala, ale v koncovce chyběl kanonýr, který by vytvořené šance proměnil. To domácí ještě Pepou Novákem nastřelili tyč a v úplném závěru, kým jiným, Tomášem Smékalem rozhodli o svém vítězství. JOSKA TEAM po třech prohrách v řadě zastavil výsledkový pád a především díky hattricku Tomáše Smékala zvítězil 5:3. Lze říci, že vyhrál šťastnější, nikoliv lepší. Jak se shodli smutní hráči VENGLOŠ TEAMU po zápase v kabině, opět se potvrdilo, že fotbal nemá logiku :-))).

Nicméně součástí tohoto klání je i následné posezení u dobrého jídla a pití. A tam už jde rivalita stranou. JOSKA TEAM dal několikrát za večer vítěznou písničkou "To jsme si je pěkně půjčili" jasně najevo, kdo že to vyhrál, ale hlavně se všichni ruku v ruce pěkně pobavili a zavzpomínali i na starší časy. V celkovém zúčtování se do vedení 7:6 na zápasy dostali svěřenci Pepy Nováka, dvakrát se hrálo nerozhodně.

Děkujeme právě Josefu Novákovi za zorganizování této akce a pevně věříme, že se za rok ve zdraví zase znovu sejdeme...

Branky: Smékal T. 3x, Klimeš J., Novák J. - Jirkovský V., Šebelka J., vlastní Smékal T.