SK Jankov - SK Rudolfov 1:1 (1:0)

Dalším soupeřem v Hlubocké zimní lize byl pro jankovské fotbalisty celek Rudolfova. Ačkoliv náš celek počítal četné ztráty, se stejným problémem se musel vypořádat i poslední celek krajského přeboru. I tak ale byl Jankov favoritem utkání a chtěl z toho souboje vyjít vítězně. Realita však byla jiná, jankovští podali ostudný výkon a nakonec mohou být rádi za remízu.

Už předzápasový pohled na jankovské hráče nevěstil nic dobrého. Fotbalisté jakoby neměli chuť ani náladu k absolvování přípravného zápasu a tak to také vypadalo i na hřišti. Ačkoliv první půle byla ještě z domácí strany "snesitelná", k ideálnímu výkonu to mělo daleko. Jankov hrozil nejčastěji ze standartních situací, kterých měl v první pětačtyřicetiminutovce víc než dost. Jejich exekuce se ujal Petr Maxa, ale ani v jednom případě míč za zády brankáře Nárovce neskončil, ačkoliv k tomu v několika případech mnoho nechybělo. V nadějné šanci se po Kadlecově přesném centru objevil Vojta Bürger, ovšem hlavou míč mezi tři tyče nasměrovat nedokázal. Hosté z Rudolfova hrozili většinou po chybách jankovské defenzivy. Především Jan Honner v prvním dějství několikrát chyboval. Ale i tak brankář David Hrubý příliš práce neměl a celkem bez potíží udržel čisté konto. Domácí zahrozili ještě nepřesnou střelou Petra Holby a ve 27.minutě se dočkali i vstřelené branky. Petr Stejskal vybojoval s pomocí Petra Holby na pravé straně míč, vydal se na cestu do vápna, kde přesně našel nabíhajícího Petra Klímu a ten zblízka prostřelil Nárovce - 1:0. Více toho obě mužstva nepředvedla. Druhá půle přinesla větší aktivitu "Perštátu", který vypadal, že má více chuti a především sil. Samotná hra se přiostřila a k vidění bylo několik ostrých zákroků. Hosté si vypracovali i pár šancí. Tu největší měl Dubský, který unikl obráncům, ale výtečným zákrokem ho vychytal Petr Wolek. Jankov toho směrem dopředu předvedl pramálo. Jednu z mála šancí měl v 63.minutě, kdy poslal Petr Maxa míč z trestného kopu z velice výhodné pozice za vápnem těsně nad břevno. Hosté byli za svoji aktivitu odměněni v 78.minutě, kdy nekoncentrovanost jankovské obrany potrestal po autovém vhazování technickou střelou Syrovátka - 1:1. Poté měl Rudolfov ještě několik nadějných příležitostí, ale vítěznou branku se mu vstřelit nepodařilo. Naopak tříbodovou trefu měl na kopačce na druhé straně Honza Šindelář, jenže tvrdou ranou z vápna branku přestřelil. Velká marodka poslala na hřiště v závěru i brankáře Davida Hrubého na hrot nebo třeba Petra Jílka vypomáhajícího z B-týmu. Ačkoliv nám chybělo několik hráčů, ostatní k zápasu přistoupili s velkým nezaujetím a svým přístupem zklamali nejen trenéry, tak především fanoušky. Byl to zřejmě nejhorší výkon týmu za poslední rok!

Petr Jílek přišel jako jankovský patriot pomoci mužstvu z "Benfiky"

SK Jankov - SK Rudolfov  1:1 (1:0)

Branky: 27´Klíma - 78´Syrovátka

ŽK 1:1 (Kadlec-Novotný)