SK JANKOV ZAHÁJIL PŘÍPRAVU

21.1.2019 - Aktuálně: SK Jankov zahájil zimní přípravu!

 

Exdivizní tým Jankova má za sebou první týden zimní přípravy. Hráči v úterý absolvovali šestikilometrový výběh, ve středu a v pátek si už užívali přítomnosti balónu na hlubocké umělce. Tři tréninky v týdnu budou v podstatě po celou přípravu, přípravné duely odstartují na začátku února. Na přelomu února a března se vydají kluci na soustředění do Mariánských Lázní, kde nastartují finální fázi celé přípravy. Co ale fanoušky asi zajímá nejvíce, je aktuální složení kádru. A proto jsme tu my, abychom vám veškeré novinky z kabiny jankovského "A" - týmu přiblížili...

 

Na úvodním úterním tréninku počítal největší ztráty realizační tým. Šéf klubu byl pracovně v zahraničí, sportovní manager na dovolené a masér Honza Šváb se zotavuje po složité operaci kolena. Hráče tak přivítalo trenérské duo Kadlec - Maxa, ale také členové fanklubu, kterým byla zimní pauza podobně dlouhá :-))).

 

Odchody:

Na prvním srazu už chyběl Roman Mužík, o jehož odchodu jsme vás informovali před koncem roku. Bohužel méně očekávaná, avšak o to větší ztráta přišla v podobě odchodu gólmana Aleše Pavelce, který kývl na nabídku rakouského Pregartenu. A tak nastala doba hledání nového strážce branky, jelikož klub na úrovni KP může jít do sezóny s jedním gólmanem jen stěží. V kabině by jste marně hledali také ghanské posily. Jejich jarní působení v Jankově je nepravděpodobné, klub s nimi nepočítá. Kdo se pohybuje blíže týmu, určitě zaslechl informace o možném odchodu ještě jednoho hráče, v podzimní části soutěže jednoho z nejklíčovějších tahounů týmu. S radostí můžeme oznámit, že tento středopolař "prozatím" v Jankově zůstává a my pevně věříme, že tomu tak bude i po skončení přestupního termínu do zahraničí. Byť nejde vyloženě o odchod z klubu, zelenobílí nemůžou pro jaro počítat se službami Jakuba Zajíce. Levonohý obránce stihl na podzim odehrát pouhé jedno utkání, poté začal laborovat s bolavým kotníkem. Kuba prochází léčebným procesem u špičkového doktora v Praze, avšak kdy a jestli vůbec se vrátí na trávník není zcela jasné. Každopádně si všichni moc přejeme, aby se dal dohromady a znovu oblékl dres SK Jankov.

 

Staronové tváře:

Příjemnějšími informacemi jsou ty, které se týkají hráčů, kteří se rozhodli hájit barvy našeho klubu. A v těchto případech jde o opětovná jména. Mezi ně můžeme započítat třicetiletého Pavla Beránka. Ten je sice součástí kádru již delší dobu, jenže v podstatě jako u Jakuba Zajíce i Pavel měl na podzim vleklé zdravotní potíže a týmu na hřišti v patnácti duelech pomohl pouze třemi minutami. "Beryho" zdravotní stav je nyní o mnoho lepší a my doufáme, že to tak vydrží. Svými zkušenostmi a přehledem ve hře je týmu nadmíru prospěšný. Velký návrat zažívá odchovanec Jankova Petr Klíma, jenž ukončil svoji pracovní misi ve Spojených arabských emirátech a znovu se pokusí oprášit zářnou kariéru. V týmu se tak vedle sebe sejdou staří dobří známí z úspěšné generace našich dorostenců (Bürger, Honner, Lošek, Klíma). Po půlročním angažmá v Rakousku zvolil návrat do známého a příjemnějšího prostředí Martin Rytíř. Člen mistrovského kádru z roku 2016 by měl zvýšit konkurenci na stranách zálohy. Comeback se chystá i v podobě příchodu zkušeného pamětníka prvních divizních časů Martina Kollára. Ten už toho v zelenobílých barvách zažil dost a my si přejeme, aby toho zažil ještě víc. Byť zatím nedošlo k definitivní dohodě ani mezi hráčem ani mezi jeho mateřským klubem, v "Kolíkovo" návratu by nemělo nic bránit.

 

Nováčci:

Asi není tajemstvím, že oči jankovských bafuňářů směřovaly k posílení ofenzivní části, především pak k angažování klasického útočníka. I přes velkou snahu a oslovení několika "střelců" v rybářské síti žádný z nich zatím uloven nebyl. Jednání s některými hráči ještě pokračují, ovšem nic se nenachází v takové fázi, abychom mohli zmiňovat konkrétní jména. Co zmínit můžeme, je příchod ofenzivně laděného Martina Lovičky. Kmenový hráč Hluboké to už v Jankově zkoušel v létě 2013, nakonec dal ale přednost vyšší soutěži v Čížové. Nyní se Martin rozhodl pro klub z malé jihočeské vesničky, za což jsme samozřejmě rádi. Sedmadvacetiletý fotbalista by mohl být tím, na kterého budou v Jankově hodně spoléhat, co se útočné hry, potažmo střelecké produkce týče. O Martinovo služby jankovští hodně stojí, jaká bude domluva s Hlubokou se teprve uvidí. Jak už bylo zmíněno v úvodu, mimo útočníků se vedení klubu muselo zaobírat tématem kolem náhrady za Aleše Pavelce. Parťáka Jan Komárek našel v devatenáctiletém Michalu Hučíkovi. Mladý gólman, jenž prošel Hrdějovicemi, Slávií a naposledy působil v Lomnici nad Lužnicí, s týmem zahájil přípravu a nyní je na vedení, aby se na případném přestupu dohodl s jeho mateřským oddílem.

Všem novým, staronovým i stávajícím hráčům přejeme, aby je fotbal hlavně bavil a dělali ho s láskou. Výsledky se dostaví... :-))))

Už se těšíme, až bude Petr Klíma prohánět hráče soupeře jako "za mlada" :-)))


 

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

01.07. - 3.kolo Turnaje přátelství:

SK JANKOV

1:2 (0:0)

TJ MALŠE ROUDNÉ

 

-----------------------------------

03.07. - 3.kolo Corona cupu:

SK JANKOV "B"

4:4 (1:3)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

So 18.07.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK SPARTAK SOBĚSLAV

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. FK Olešník
 22:10 14
 2. SK Dynamo ČB "B"
 16:9  9
 3. Malše Roudné
 10:15  8
 4. SK Jankov
  8:11  6
 5. Jiskra Třeboň
 11:12  5
 6. Český Krumlov   6:16  3

DALŠÍ ZÁPAS "B"

4. kolo Corona cupu:

So 11.07.2020 - 10:00 hodin

SOKOL KŘEMŽE

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

17. Srpna

Jan Komárek (21 let)