SK JANKOV ZAHÁJIL PŘÍPRAVU

21.1.2019 - Aktuálně: SK Jankov zahájil zimní přípravu!

 

Exdivizní tým Jankova má za sebou první týden zimní přípravy. Hráči v úterý absolvovali šestikilometrový výběh, ve středu a v pátek si už užívali přítomnosti balónu na hlubocké umělce. Tři tréninky v týdnu budou v podstatě po celou přípravu, přípravné duely odstartují na začátku února. Na přelomu února a března se vydají kluci na soustředění do Mariánských Lázní, kde nastartují finální fázi celé přípravy. Co ale fanoušky asi zajímá nejvíce, je aktuální složení kádru. A proto jsme tu my, abychom vám veškeré novinky z kabiny jankovského "A" - týmu přiblížili...

 

Na úvodním úterním tréninku počítal největší ztráty realizační tým. Šéf klubu byl pracovně v zahraničí, sportovní manager na dovolené a masér Honza Šváb se zotavuje po složité operaci kolena. Hráče tak přivítalo trenérské duo Kadlec - Maxa, ale také členové fanklubu, kterým byla zimní pauza podobně dlouhá :-))).

 

Odchody:

Na prvním srazu už chyběl Roman Mužík, o jehož odchodu jsme vás informovali před koncem roku. Bohužel méně očekávaná, avšak o to větší ztráta přišla v podobě odchodu gólmana Aleše Pavelce, který kývl na nabídku rakouského Pregartenu. A tak nastala doba hledání nového strážce branky, jelikož klub na úrovni KP může jít do sezóny s jedním gólmanem jen stěží. V kabině by jste marně hledali také ghanské posily. Jejich jarní působení v Jankově je nepravděpodobné, klub s nimi nepočítá. Kdo se pohybuje blíže týmu, určitě zaslechl informace o možném odchodu ještě jednoho hráče, v podzimní části soutěže jednoho z nejklíčovějších tahounů týmu. S radostí můžeme oznámit, že tento středopolař "prozatím" v Jankově zůstává a my pevně věříme, že tomu tak bude i po skončení přestupního termínu do zahraničí. Byť nejde vyloženě o odchod z klubu, zelenobílí nemůžou pro jaro počítat se službami Jakuba Zajíce. Levonohý obránce stihl na podzim odehrát pouhé jedno utkání, poté začal laborovat s bolavým kotníkem. Kuba prochází léčebným procesem u špičkového doktora v Praze, avšak kdy a jestli vůbec se vrátí na trávník není zcela jasné. Každopádně si všichni moc přejeme, aby se dal dohromady a znovu oblékl dres SK Jankov.

 

Staronové tváře:

Příjemnějšími informacemi jsou ty, které se týkají hráčů, kteří se rozhodli hájit barvy našeho klubu. A v těchto případech jde o opětovná jména. Mezi ně můžeme započítat třicetiletého Pavla Beránka. Ten je sice součástí kádru již delší dobu, jenže v podstatě jako u Jakuba Zajíce i Pavel měl na podzim vleklé zdravotní potíže a týmu na hřišti v patnácti duelech pomohl pouze třemi minutami. "Beryho" zdravotní stav je nyní o mnoho lepší a my doufáme, že to tak vydrží. Svými zkušenostmi a přehledem ve hře je týmu nadmíru prospěšný. Velký návrat zažívá odchovanec Jankova Petr Klíma, jenž ukončil svoji pracovní misi ve Spojených arabských emirátech a znovu se pokusí oprášit zářnou kariéru. V týmu se tak vedle sebe sejdou staří dobří známí z úspěšné generace našich dorostenců (Bürger, Honner, Lošek, Klíma). Po půlročním angažmá v Rakousku zvolil návrat do známého a příjemnějšího prostředí Martin Rytíř. Člen mistrovského kádru z roku 2016 by měl zvýšit konkurenci na stranách zálohy. Comeback se chystá i v podobě příchodu zkušeného pamětníka prvních divizních časů Martina Kollára. Ten už toho v zelenobílých barvách zažil dost a my si přejeme, aby toho zažil ještě víc. Byť zatím nedošlo k definitivní dohodě ani mezi hráčem ani mezi jeho mateřským klubem, v "Kolíkovo" návratu by nemělo nic bránit.

 

Nováčci:

Asi není tajemstvím, že oči jankovských bafuňářů směřovaly k posílení ofenzivní části, především pak k angažování klasického útočníka. I přes velkou snahu a oslovení několika "střelců" v rybářské síti žádný z nich zatím uloven nebyl. Jednání s některými hráči ještě pokračují, ovšem nic se nenachází v takové fázi, abychom mohli zmiňovat konkrétní jména. Co zmínit můžeme, je příchod ofenzivně laděného Martina Lovičky. Kmenový hráč Hluboké to už v Jankově zkoušel v létě 2013, nakonec dal ale přednost vyšší soutěži v Čížové. Nyní se Martin rozhodl pro klub z malé jihočeské vesničky, za což jsme samozřejmě rádi. Sedmadvacetiletý fotbalista by mohl být tím, na kterého budou v Jankově hodně spoléhat, co se útočné hry, potažmo střelecké produkce týče. O Martinovo služby jankovští hodně stojí, jaká bude domluva s Hlubokou se teprve uvidí. Jak už bylo zmíněno v úvodu, mimo útočníků se vedení klubu muselo zaobírat tématem kolem náhrady za Aleše Pavelce. Parťáka Jan Komárek našel v devatenáctiletém Michalu Hučíkovi. Mladý gólman, jenž prošel Hrdějovicemi, Slávií a naposledy působil v Lomnici nad Lužnicí, s týmem zahájil přípravu a nyní je na vedení, aby se na případném přestupu dohodl s jeho mateřským oddílem.

Všem novým, staronovým i stávajícím hráčům přejeme, aby je fotbal hlavně bavil a dělali ho s láskou. Výsledky se dostaví... :-))))

Už se těšíme, až bude Petr Klíma prohánět hráče soupeře jako "za mlada" :-)))


 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

25.02. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:3 (1:2)

TJ MÍR DÍVČICE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

DALŠÍ ZÁPAS "B"

Přípravné utkání:

UMT Stará Hlína

Pá 28.02.2020 - 19:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)