POUŤOVÝ TURNAJ V NOVÉ VSI PRO DYNAMO "35"

 

 

p1030297I během krátké letní přestávky lze vidět fotbalisty SK Jankov v akci. Jedna taková možnost se naskytla návštěvníkům tradičního pouťového turnaje v Nové Vsi u Brloha, kde se konal fotbalový turnaj za účasti čtyř mužstev. Před turnajem odřekla svojí učast Křemže, a tak domácí pořadatel oslovil náš klub, jestli by do Nové Vsi nevyslal tým, který by se zúčastnil tohoto dlouholetého fotbalového klání. Nakonec trenérské duo Jan Jílek starší a Zdeněk Bürger dalo dohromady třináct hráčů různých generací, které se v horkém nedělním odpoledni vydalo na pouť do Nové Vsi.

 

 

 

Turnaje hraného na 2x30 minut se účastnila mužstva Nové Vsi, Dynama "35", Vrábče a kombinovaný tým SK Jankov hrající pod hlavičkou SK Jankov "35". Kádr našeho týmu byl následující: Ladislav Prener, Pavel Beránek st., Pavel Beránek ml., Marián Vašek, Petr Jílek, Jan Jílek ml., Zdeněk Bürger, Tomáš Bürger, Vojtěch Bürger, Petr Maxa, Petr Holba, Luboš Formánek a čechobrazilec Christian. Ačkoliv náš tým v obou odehraných duelech ani jednou neprohrál, díky neúspěšným penaltovým rozstřelům skončil na posledním čtvrtém místě. Přesto odehrál zajímavá, pro oko diváka pohledná utkání.

 

 

1.semifinále: Nová Ves - Vrábče 1:3 (1:1)

Domácí mančaft, který tvořili především hráči rezervního celku, byl od úvodu jasně lepší a také šel po zásluze do vedení. Jenže další šance využít již nedokázal a tak přišel trest v podobě vyrovnání. I druhá půle byla lepší domácí Nová Ves, ovšem ztroskotala na neproměňování gólových příležitostí a když hosté vytěžili z minima maximum, bylo z toho překvapení v podobě postupu Vrábče do finále.

 

 

2.semifinále: SK Jankov "35" - Dynamo "35" 3:3 (1:0), na penalty 3:5

Zajímavé utkání, ve kterém nebyla nouze o pohledné fotbalové akce. Gólově se první prosadili jankovští, když Pavel Beránek starší vybojoval míč na půlící čáře, Petr Holba si narazil míč s Janem Jílkem a celou akci zakončil přesným lobem - 1:0. Jenže Dynamo ukázalo svoji extrémní sílu po změně stran, kdy i díky dvěma pokutovým kopům otočilo skóre na 3:1 ve svůj prospěch. Když už se zdálo, že je o výsledku rozhodnuto, Jankov v samotném závěru dvěma góly výsledek srovnal. Nejprve po faulu na Pavla Beránka mladšího snížil z pokutového kopu Petr Jílek, aby v poslední minutě po chybě stoperské dvojice unikl do samostatného úniku Petr Holba a zkušeně kličkou gólmanovi vyrovnal. Po třech penaltách během druhé půle se tak diváci dočkali dalších deseti, které měli rozhodnout o postupujícím do finále. Kuriozitou bylo, že se do jankovské branky postavil Jan Jílek a na poslední pokus dokonce také jeho bratr Petr. Za náš celek postupně proměnili Petr Jílek, Pavel Beránek mladší a Petr Maxa. Až ve čtvrté sérii vychytal gólman Dynama Luboše Formánka a když následně proměnil pátý pokutový kop Dynama Marek Petrerka, bylo rozhodnuto.

 

 

o 3.místo: Nová Ves - SK Jankov "35" 3:3 (2:1), na penalty 5:4

 Do utkání o třetí místo domácí celek oproti prvnímu duelu značně posílil a více sil z počátku bylo znát. Nová Ves více běhala a byla aktivnější. Naopak jankovští měli veliké problémy dostat se do tempa. Toho domácí fotbalisté náležitě využili a dostali se celkem brzy do dvougólového vedení. Jenže hosté zbraně nesložili a ještě do poločasu snížili. Centr Luboše Formánka prodloužil Petr Jílek a Vojta Bürger hlavou na zadní tyči poslal míč do sítě. Ve velkém vedru síly rychle ubývaly a když ve druhé půli Milan Ďurica po faulu Petra Jílka sám z pokutového kopu opět skóre navýšil, nevypadalo to s naším celkem příliš dobře. Ovšem ten ukázal pevnou vůli a podobně jako v prvním utkání dokázal dokráčet do penaltového rozstřelu. Po akci Petra Maxy s Petrem Holbou snižoval v jednoduché pozici Christián a o pár minut později po faulu na agilního Petra Holbu vyrovnával z další penalty spolehlivý exekutor Petr Jílek. Ve zbývajích minutách již branka nepadla, i když obrovskou šanci měl hrající coach Zdeněk Bürger, ovšem jeho hlavu domácí brankář bravurně zlikvidoval. Na penaltový rozstřel zůstal v jankovské brance klasický brankář Ladislav Prener, k vítěznému konci to však nevedlo. Po úspěšným pokusech Petra Jílka a Pavla Beránka mladšího ve třetí sérii netrefil branku Petr Maxa a dostal domácí do výhody. Ačkoliv poté ještě vykřesal jiskřičku naděje Petr Holba, domácí exekutoři byli bezchybní a mohli se radovat ze třetího místa. Na náš celek tak zbylo až poslední místo:-(((

 

 

Finále: Dynamo "35" - Vrábče 5:0 (1:0)

Z počátku utkání se hosté s velkým favoritem ještě drželi, měli také první šanci, proměnit ji ovšem nedokázali. Po brance Peterky však vedli po prvním poločase starý páni Dynama. Po změně stran už to byla hra kočky s myší, Dynamo jasně dominovalo a bylo jen otázkou, jaký přiděl Vrábči nadělí. Nakonec po výhře 5:0 oprávněně mohlo zvednout vítězný pohár nad hlavu!

 

 

konečné pořadí:

1. Dynamo ČB "35"

2. Vrábče

3. Nová Ves

4. SK Jankov "35"

 

Nejlepší hráč SK Jankov: Petr Holba

Nejlepší střelec SK Jankov: Petr Jílek (4 branky - všechny z pokutových kopů), Petr Holba (3 branky)

 

 

 

 

 

text Petr Maxa

foto Luboš Formánek starší

 

 

 

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

22.02. - Přípravné utkání:

SK LHENICE

1:0 (1:0)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

25.02. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:3 (1:2)

TJ MÍR DÍVČICE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

UMT Strakonice

So 29.02.2020 - 14:00 hod.

SK OTAVA KATOVICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 48:14 39
 2. Český Krumlov
 39:11 33
 3. Sokol Lom
 51:17 32
 4. Protivín
 35:15 31
 5. Milevsko
 27:16 28
 6. SK Jankov
 23:13 27
 7. Čimelice
 29:29 21
 8. Dražice
 27:32 20
 9. Osek  30:27 18
10. Táborsko B
 21:33 17
11. Lažiště
 29:36 16
12. Rudolfov
 16:26 15
13. Třeboň
 22:34 12
14. Junior Strakonice
 10:30 12
15. Blatná
 14:50  8
16. Sezimovo Ústí
 10:48  6

DALŠÍ ZÁPAS "B"

Přípravné utkání:

UMT Stará Hlína

Pá 28.02.2020 - 19:00 hod.

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

5. Února

Martin Hüttner (21 let)

 

13. Února

Petr Klíma (31 let)

 

15. Února

Martin Lovička (29 let)

 

20. Února

Daniel Kočer (21 let)

 

27. Února

David Maršán (35 let)