PETR KADLEC PŘED JAREM 2019

14.03.2019 - Rozhovor: "Jsme si vědomi, že nás čeká náročné jaro!"

 

Téměř čtyři měsíce zažíval krajský fotbal zimní spánek. Hráči trénovali, funkcionáři sháněli posily, fanoušci se nudili, v lepším případě chodili na přípravná střetnutí. Tomu je nyní konec. Týden po divizi zahujuje 17.kolem svou druhou polovinu také Jihočeský krajský přebor. Předsezónní předpoklady o kvalitní a vyrovnané soutěži se jednoznačně naplnily, a jarní část by neměla býti jiná, spíše naopak. Půjde o prvenství v soutěži, ale také drtivá většina klubů musí v tabulce shlížet směrem dolů k sestupovým vodám. Kolik bude letos padat týmů je tradičně v tuto chvíli nejisté, ale oproti jiným létům by to letos nemuselo být nikterak vysoké číslo.

 

Nicméně díky vyrovnané tabulce neměl lehké zimní spaní v podstatě nikdo. To se týká i exdivizního Jankova, u jehož kormidla načíná druhý rok trenér Petr Kadlec. SK Jankov se v polovině soutěže ocitá na šestém místě s rovnými dvaceti body. Byť šesté místo vypadá příznivě, pětibodový rozdíl na poslední Protivín dává tušit, že jaro bude extrémně napínavé. Nuda by být neměla... :-). Hned úvodní jarní kolo přinese zápas, na který se musí těšit každý. Jankov se svými věrnými fanoušky zavítá na hřiště podzimního lídra do Olešníku. V prvním letošním měření sil se v Precis aréně radoval z výhry Olešník díky dvěma trefám Davida Lafaty v posledních deseti minutách. Tým trenérů Petra Kadlece a Petra Maxy má soupeři co vracet. A právě hlavního kouče, jenž vstupuje do druhého kalendářního období, jsme krátce před startem jara vyzpovídali.

 

Jak bys zhodnotil zimní přípravu?

"Přípravu hodnotím jednoznačně kladně. Vedení nám vytvořilo skvělé podmínky, absolvovali jsme vše co jsme si naplánovali. Co se týče tréninkové účasti, tak jsem v podstatě spokojen. Vždy by mohla být docházka lepší, ale je potřeba respektovat pracovní vytížení, které je v dnešní době pořád více a více náročnější. Více mě mrzí různá zranění, které hráče vyřadí na delší dobu. V porovnání s ostatními, si ale troufnu tvrdit, že by nám leckteří trenéři mohli závidět v jakém počtu trénujeme."

Co říci k odehraným zápasům?

"Odehráli jsem sedm přípravných utkání, ve kterých dostávali dostatečný prostor všichni hráči, kde měl každý z nich možnost nás přesvědčit o svých kvalitách. Jednotliví soupeři byli zvoleni tak, aby příprava byla pestrá. Výsledky jsme nijak nepřeceňovali ani nepodceňovali. Zápasy nám ukázaly, kde je potřeba přidat a na co se zaměřit. Vše ale nejde zlepšit mávnutím kouzelného proutku. Je potřeba na těchto věcech dlouhodobě a cíleně pracovat."

Absolvovali jste herní soustředění Mariánkách. Splnilo to svůj účel?

"Z mého pohledu jednoznačně, a to jak z hlediska tréninkového, tak týmového. Co jsem měl ohlasy od jednotlivých hráčů, tak byli také spokojeni. Měli jsme veškerý servis, který byl v podstatě na profesionální úrovni. Zpestřením byl příjezd našich fanoušků na sobotní zápas, kterým jsme v podstatě zakončili tu tréninkovou část soustředění. Vlastně jsme všichni dělali to co nás baví, takže ta spokojenost by se měla předpokládat."

Jak jsi spokojen se složením kádru? 

"Co se týče počtu hráčů, tak v podstatě spokojenost. Kádr je dostatečně široký, aby dokázal zvládnout náročné jaro. Chtěli jsme přivést klasického útočníka. To se nám sice nepodařilo, ale věřím, že si dokážeme poradit. Jsem rád, že se nám podařilo zajistit náhradu za Aleše Pavelce. Michal Hučík zapadl do Jankovské kabiny velice dobře a jeho výkony v přípravě ukázaly, že s Honzou Komárkem budou tvořit kvalitní brankářskou dvojici. Návratem Martina Kollára, Martina Rytíře, Petra Klímy a uzdravením Pavla Beránka jsme zase získali kvalitu a herní vyzrálost, která nám mnohdy na podzim chyběla."

Jak těžké je do Jankova přivést nové tváře?

"Tohle je věčné téma. Vzhledem k přestupovému řádu je mnohem těžší do zimní přípravy přivést nového hráče, než do té letní. Při oslovování hráčů mám já osobně dvě zkušenosti. Buď nemá hráč, byť třeba mladšího věku, sportovní ambice hrát vyšší soutěž a dělat fotbal na nějaké lepší úrovni, než ho dělá doposud. Nebo ještě vůbec než něco předvede na hřišti, chce podmínky, které jsou absolutně nesmyslné. Ani jedno moc nechápu a jsem rád, že v Jankovské kabině jsou z tohoto pohledu hráči, kteří vědí proč hrají fotbal. Další stránkou je pak samotné jednání s mateřskými kluby, o tom by ale určitě mohl více vyprávět náš manažer s prezidentem."

Máš jasno o základní sestavě v Olešníku? :-)))

"Ještě tam pár otazníků s kolegou máme. Uvidíme jak se nám podaří trefit se do té správné sestavy a to i vzhledem ke zdravotnímu stavu některých hráčů. Je dobré, že máme z čeho vybírat a hráči nám to dělají složitější :)))."

Na začátek asi nejtěžší možný soupeř. Jaké utkání očekáváš?

"První kola bývají většinou nevyzpytatelná. Očekávám super atmosféru před početnou diváckou návštěvou. Od nás očekávám nebojácný výkon s maximálním nasazením a koncentrací. Je to zápas na, který by se měli všichni těšit a ne se ho nedejbože bát."

S jakými cíli vstupuje Jankov do jarní části?

"Jsme si všichni vědomi toho, že nás čeká náročné jaro. V každém zápase o něco půjde a nikdo nebude chtít darovat body zadarmo. Budeme chtít uhrát co nejvíce bodů, předvádět fotbal, který bude naplňovat nejen nás ale i naše fanoušky, kteří za námi vždy stojí. Věřím, že současný kádr má na to být na konci soutěže v první pětce."

 

Přejeme trenérovi i celému mančaftu velmi podařené jaro.

AKTUÁLNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

12.kolo Krajského přeboru:

Ne 08.11.2020 - 14:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK LAŽIŠTĚ

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

DALŠÍ ZÁPAS "B"

12.kolo Okresního přeboru:

So 07.11.2020 - 14:00 hodin

TJ SLAVOJ SRUBEC

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

1. Listopadu

Martin Popelka (24 let)

 

10. Listopadu

Petr Řehoř (22 let)