MEMORIÁL MILOSLAVA JEŽKA

Již tradičně se v samém úvodu přípravy na nový fotbalový ročník uskutečnil již desátý ročník memoriálu Miloslava Ježka v Olešníku. Pro všechny zúčastněné celky to byl vůbec první zápasový test, a tak se v týmech pochopitelně objevily i některé nové tváře, které by rádi trenéři viděli v mančaftu v blížící se sezoně. Ne jinak tomu bylo i v týmu SK Jankov, který si dojel pro obhajobu loňského vítězství i s novými a staronovými hráči. Po dopolední výhře jankovských starých pánů proti domácím Old Boys Olešník pak odpoledne opanovali celý turnaj i mladší fotbalisté Jankova, kteří dokráčeli k prvenství bez inkasované branky.

SK Jankov nedostal branku na tomto klasickém turnajovém klání již třetí rok po sobě! V roce 2010 po výhře 1:0 nad Zliví podlehl ve finále domácímu Olešníku až na penalty po bezbrankové remíze. V roce 2011 nejprve Jankov zdolal Vodňany 1:0, aby si ve finále lehce poradil s Dřítní 3:0. Stejných výsledků se stejnými soupeři dosáhli jankovští i tentokrát, ovšem v opačném pořadí. Každopádně výsledkově se Jankovu na memoriálu Miloslava Ježka daří bezvadně. Ačkoliv jde jen o přípravné zápasy, vítězství rozhodně potěší a mančaftu dodá energii do další náročné letní přípravy.

exhibice:  Old Boys Olešník - Old Boys Jankov 2:4 (1:2)

Branky: Maršán Jiří 2 - Maxa Václav 3, Jílek Petr

Jankovská pětatřicítka, ačkoliv má v Precis lize letní přestávku, absolvovala další přátelské utkání. Dostala pozvánku od stejně starých kolegů z Olešníka, aby sehrála exhibiční utkání v rámci fotbalové soboty v Olešníku. Na krásném hřišti viděli diváci zajímavý zápas, ve kterém nebyla nouze o pěkné fotbalové momenty. Za domácí Old Boys se dvakrát trefil někdejší trenér Jankova Jirka Maršán, ovšem prohru svého celku neodvrátil. Za Jankov se totiž dokázal třikrát prosadit zase někdejší hráč Olešníku a samozřejmě také Jankova Václav Maxa mladší, jednou skóroval Petr Jílek a tak náš tým zvítězil 4:2. Nejstarší hráčem na hřišti byl třiašedesátiletý hrající trenér Jan Jílek!

1.semifinále:  FK Olešník - FK Vodňany 0:0, na penalty 2:3

V prvním utkání sice branka nepadla, ovšem zajímavých situací bylo k vidění dost. Vodňany byly lepší, ovšem proměnit své šance nedokázaly. Paradoxně za to mohly pykat v samém závěru zápasu, kdy domácí ve velké šanci trefili tyč. V penaltovém rozstřelu byli vodňanští šťastnější a postoupili do finále.

2.semifinále:  SK Jankov - TJ Dříteň 3:0 (1:0)

To druhé semifinálové střetnutí divákům již branky nabídlo. Jankov byl favoritem tohoto zápasu, což potvrzoval od úvodní minuty. Do dvou velkých šancí se dostal Láďa Štefl, který oblékl jankovský dres po několika letech strávených v Rakousku a naposledy ve Křemži, bohužel proměnit nedokázal ani jednu. Střelecké štěstí neměli ani Petr Maxa a Josef Bohoněk, jejichž střely branku minuly. Ujala se až střela Petra Maxy z 23.minuty, kdy nachytal na švestkách brankáře Pospíšila ze standartní situace. V první půli se na hřišti v dresu Jankova objevilo hned pět nových jmen, které by mohli tým posílit. Byli jimi Radek Linha, Radek Hudec, Dušan Skopec, Milan Bláha a Ladislav Štefl. Do druhé půle zápasu hraného na 2x 30 minut nastoupil mimo jiné z hostování ve Čtyřech Dvorech vrátivší se Patrik Šejnoha a na hřišti byl hodně znát. Krátce po úvodu druhého dějství hlavou zajistil Jankovu dvougólové vedení. Navíc v poslední minutě po hlavičce Jana Šindeláře přidal Patrik Šejnoha ještě svojí druhou trefu a upravil výsledek na konečných 3:0. Jankov měl i další šance, ve kterých však střelecky neuspěl. Brankář Radek Linha, který v Jankově v minulosti také již působil, si tak odbyl vítěznou premiéru, navíc s čistým kontem.

Sestava SK Jankov: Linha - Beránek, Řezníček, Hudec, Štěcha - Rut, Bohoněk, Bláha, Skopec - Maxa, Štefl

střídali: Bürger, Nedvěd, Šejnoha, Šindelář, Kadlec, Lošek

o 3. místo:  FK Olešník - TJ Dříteň 4:3 (3:2)

Duel o třetí místo přinesl derby mezi domácím Olešníkem a Dřítní a nabídl brankovou přestřelku. Během hodiny viděli diváci sedm branek se šťastnějším koncem pro domácí. Ti tak po loňském posledním místě skončili tentokráte bronzoví.

Finále:  SK Jankov - FK Vodňany 1:0 (1:0)

Finálový souboj mezi dvěma účastníky krajského přeboru začal silným lijákem a minutou ticha za Miloslava Ježka. A rozhodnutí celého zápasu, hraného tentokrát na 2x 40 minut, přišlo velice záhy. Již v první minutě se dostal do obrovské šance Ladislav Štefl, ovšem vylámal si zuby na brankáři Janu Budínovi. Ovšem o pár vteřin později se do další stoprocentní šance dostal Michal Nedvěd, zachoval chladnou hlavu a kolem Budína poslal míč bezpečně do sítě. Vodňany se z rychlé inkasované branky rychle otřepaly a aktivní hrou se snažily o brzké vyrovnání. Ovšem jankovská defenziva v čele s brankářem Petrem Wolkem toho soupeři příliš nedovolila. Ten hrozil spíše ze standartních situací, jenže gólově se z žádné neurodilo. Během druhé půle, kdy vodňanští hru otevřeli, se naskytli i možnosti pro pojištění výsledku Jankovu. Krásnou akcí se blýskl Patrik Šejnoha, kdy se důrazně prosadil přes Vokatého, podstřelil vybíhajícího Budína, bohužel míč z brankové čáry v hodině dvanácté vykopl vracející se Jan Hajný. O chvíli později se po individuální akci Petra Maxy dostal do veliké šance Daniel Rut, branku však tváří v tvář gólmanovi minul. Vodňany hrající pod dirigentskou taktovkou skvělého Martina Souhrady se snažily, ale Petra Wolka nepřekonaly a kýženého vyrovnání se nedočkaly. Putovní pohár pro vítěze memoriálu tak mohli slavnostně zvednout nad hlavy hráči SK Jankov. Třešničkou na dortu bylo ještě jedno individuální ocenění. Cenu pro nejlepšího střelce turnaje obdržel Patrik Šejnoha, autor dvou branek!

Sestava SK Jankov: Wolek - Hudec, Lošek, Bláha, Štěcha - Rut, Bohoněk, Šindelář, Skopec - Nedvěd, Štefl

střídali: Bürger, Šejnoha, Kadlec, Maxa