SK JANKOV - TJ MALŠE ROUDNÉ 2:0 (2:0)

24.03.2019 - 18.kolo Krajského přeboru: Exdivizní derby vyznělo pro Jankov!

Nedělní program 18. kola krajského přeboru nabídl mimo jiné okresní derby dvou exdivizních týmů. Jankov v něm v domácí Precis aréně díky dvěma vstřeleným gólům v prvním poločasu porazil Roudné 2:0. Bylo to jediné vítězství domácího celku v tomto kole! Roudné se po druhé porážce v řadě propadlo na samé dno hodně vyrovnané tabulky.

Úvod utkání obstarala minuta ticha za nedávno zesnulého Jana Bürgera, jednoho ze zakládajících členů SK Jankov. Ovšem po smutečním úvodu bylo v Precis aréně zanedlouho veselo. Téměř čtyři stovky diváků se prvního gólu dočkalo již v 7.minutě.

Domácí měli výhodu rohového kopu. Kollárův centrovaný balón se odrazil k Petru Klímovi a ten ho napálil pod břevno - 1:0. O tři minuty později pálil z hranice vápna Roudenský Kodras, avšak Komárkovu branku zhruba o metr minul. Po čtvrthodině hry střílel o dost přesněji Hála, dokonce trefil i zařízení, jenže Komárek se blýskl dobrým zákrokem a Hálovu povedenou střelu vyrazil. Ve vyrovnaném střetnutí přišla další gólová příležitost v 26.minutě, kdy Maršán vyzval ke skórování Kočera, ten však v zakončení přeloboval nejen vyběhnuvšího Hřebejka, ale také i hostující branku. V 36.minutě jásala Precis aréna podruhé. Jankovští předvedli ukázkový protiútok, Kollár vysunul Klímu, ten přihrál do pokutového území a František Lošek, jenž se z pozice stopera vydal na útočný výlet, nedal Hřebejkovi šanci - 2:0.

Dvoubrankové poločasové skóre bývá zrádné, jenže tým Jankova se s tím popasoval skvěle. Roudnému za druhý poločas dovolil pouze jedinou šanci, byť nemalou. Píša využil otevřeného středu obrany, obdržel pěknou přihrávku a řítil se do velké šance. Vracející se Lošek však stačil do jeho střely vložit svou kopačku a balón srazil na rohový kop. O minutu později to na druhé straně zkoušel technicky, avšak nepřesně, navrátilec do sesavy Patrik Sedlic. Ve zbytku utkání byla k vidění marná snaha Malšanů o zkorigování výsledku a také několik slibně vypadajících protiútoků Jankova, které ovšem nebyly dotáhnuty do gólového úspěchu. Častá střídání a několik žlutých karet závěr zápasu rozkouskovaly natolik, že se z fotbalového pohledu nestalo už nic. Nicméně Jankovu to vadilo pramálo, jelikož z prestižního derby bral důležité tři body.

SK Jankov - TJ Malše Roudné 2:0 (2:0)

Branky: 7. Klíma, 36. Lošek

ŽK 3:6 (Lošek, Fajtl, Bürger - Kadlec, Otepka M., Hřebejk, Píša, Zachař, Kodras)

Střely na branku: 4:2

Střely mimo: 8:7