SK JANKOV - SK RUDOLFOV 0:0 (0:0)

21.04.2019 - 22.kolo Krajského přeboru: Nudné derby skončilo bezgólovou remízou!

Bída s nouzí. Tak by se dal stručně zhodnotit nedělní zápas Jankova s Rudolfovem. Na oba celky jakoby dolehlo teplé počasí a sváteční velikonoční čas. Hrálo se velice podprůměrné utkání s minimem šancí na obou stranách, ze kterého nemohl vzejít jiný výsledek než bezgólová remíza.

Mnohem větší radost ze zisku bodu určitě panuje na straně Rudolfova, který do Precis arény přijel s viditelnou defenzivní taktikou. Prvních dvacet minut se hrálo v jasné režii Jankova, který však svou převahu do gólového vyústění nepřetavil.

První vážnější šance přišla paradoxně v momentu, kdy tlak Jankova pomalu slábl. Hüttnerovu přihrávku pod sebe nedokázal ideálně trefit Beránek a míč se došoural vedle. Ve 43.minutě si na Kroneislův centr naskočil Bürger, ale hlavou prostor branky taktéž netrefil. Na druhé straně Komárek zneškodnil dva centry aktivního Kuny, jinak se mohl v domácí brance leda tak opalovat. Po pětačtyřiceti minutách svítilo na ukazateli skóre 0:0, stejně to bylo i na střelecké pokusy směřující mezi tři tyče.

Druhý poločas přeci jen nabídl před oběma brankami více vzruchu, leč na očekávané strhující derby zdaleka nedošlo. Radost v Jankově vypukla v 51.minutě, kdy domácí fotbalisté dostali po rohovém kopu Sedlice a hlavičkách Bürgera a Klímy balón do sítě, jenže zvednutý praporek asistenta rozhodčího radost zelenobílým záhy vzal. Po hodině hry předvedl šílenou malou domů Šebelka, čímž dostal pod velký tlak gólmana Komárka, ten v nouzi namazal míč Šindelářovi, ale následně ho parádním zákrokem vychytal. Jankovští zahrozili opět po rohovém kopu Sedlice, tentokrát hlavičkoval osamocený Kroneisl, ovšem opět bez gólového efektu. V 71.minutě poslal centrovaný balón do vápna Kuna a ten skončil k překvapení všech na břevně Komárkovy branky. Hned z protiútoku měl gól na noze Jan Šebelka, ale svým zakončením vedle jen podtrhl svůj nemastný výkon. V brance neskončil ani rychlý protiútok domácích o tři minuty později, když Sedlicovu střelu zblokoval na poslední chvíli jeden z hostujících obránců. Prosbu fanoušků o vítězný gól nevyslyšel ani střídající Petr Klíma, jehož přízemní střelu v 83.minutě dokázal Teringl vyrazit. A když ani v 90.minutě nepropálil hradbu těl před sebou Tomáš Maxa, dospěl podprůměrný zápas k remíze 0:0. Téměř tři stovky fanoušků opouštělo Precis arénu v rozladěné náladě.

SK Jankov - SK Rudolfov 0:0 (0:0)

ŽK 2:2 (Bürger, Fajtl - Maxa, Kuna)

Střely na branku: 3:2

Střely mimo: 6:0