FK OLEŠNÍK - SK JANKOV "B" 1:2 (0:1)

První přátelské utkání „Benfiky“ v letním přípravném období se odehrálo hned v prvním týdnu, po dvou náročných tréninkových jednotkách. Kdo viděl B – tým v loňské sezoně, asi by ani nepoznal, že jde o stejné mužstvo. Trenér František Řezníček přijel k zápasu do Olešníka s mnoha novými tvářemi, které dostaly příležitost se předvést. Přestože o výsledky této fázi přípravy tolik nejde, výhra 2:1 s účastníkem I.A třídy určitě dodá hráčům chuť a energii do dalších tréninků.

Do prvního poločasu poslal trenér obranu shodnou s loňskou sezonou, do útoku se postavili „áčkaři“ zato záloha byla složena kompletně z nových tváří – Milan Vaniš z Hrdějovic, Tomáš Weinhard z Českého Krumlova, Michal Chromý z Křemže a Dušan Skopec z Roudného. Do druhého poločasu pak nastoupil ještě další nováček, Martin Plocek ze Zbraslavi. O případném působení všech hráčů se ještě bude rozhodovat v dalších týdnech. Hned od úvodu se na obou stranách rodilo mnoho nepřesných přihrávek a krom soupeře hráči bojovali i s únavou po prvních trénincích.V prvním poločase byli o něco aktivnější domácí hráči, nicméně úvodní šanci si vytvořili jankovští. Na pravé straně se pěkně uvolnil jeden z nováčků – Milan Vaniš, ale střílel vedle, za chvíli se objevil v další tutovce, ale vysoko přestřelil. Domácí se prosazovali především kolmými přihrávkami mezi obránci. Po jedné z nich vychytal domácího útočníka Wolek. Poté stálo při našem brankáři i štěstí, když krásná střela domácích skončila na tyči. Následovaly ještě dvě akce po stranách. Na první centr těsně nedosáhl domácí útočník, ten druhý zas skončil nepřesnou hlavičkou. Nakonec se tedy prosadili jankovští. Před vápnem si Vojta Bürger a Petr Klíma vyměnili mezi sebou míč a Bürger střelou k tyči otevřel skóre – 0:1. Ještě před pauzou mohl přidat Bürger druhý gól, po krásném centru Klímy však hlavičkoval nad břevno.

Druhý poločas se velmi podobal tomu prvnímu. Opět byli o něco aktivnější hráči Olešníka, ale šance si vytvářeli i hosté. Nejprve málem zapadl do branky Klímův centr. Na druhé straně nebezpečnou střelu srazila naše obrana na roh. Olešník vyrovnal po dlouhém nákopu z vlastní poloviny, kdy si za stopery zaběhl Nýdl a kolem Wolka poslal míč do branky – 1:1. S dalšími šancemi už si Wolek poradil nebo domácí nepřesně zakončovali. Ani nám se nedařilo šance proměňovat. Napřed po pěkné přihrávce Šindeláře zakončil vedle Klíma. Poté si s Plockovo střelou z 25ti metrů poradil domácí brankář, který se vytáhl i po tvrdé střele Bürgera, kterou vytěsnil na roh. Nakonec se jankovští přece jen radovali z vítězství. Šindelář poslal dlouhý balon na Klímu, ten se zbavil obránce a střelou k tyči rozhodl utkání – 1:2.

FK Olešník - SK Jankov "B"  1:2 (0:1)

Branky: 50´Nýdl - 39´V.Bürger, 83´Klíma

Sestava SK Jankov "B":

1. poločas: Wolek – Černý, P. Jílek, T. Hála, Kadlec (18´ Babouček) – Vaniš, Weinhard, Chromý, Skopec – V. Bürger, Klíma

2. poločas: Wolek – Babouček, P. Jílek (50´ Šindelář), T. Hála, Kadlec – V. Bürger, Weinhard, Chromý, Formánek – Plocek, Klíma