SK ZLIV - SK JANKOV "B" 1:2 (0:1)

zliv jankovDruhé přípravné utkání přivedlo náš B – tým na hřiště loňského účastníka I.A třídy - SK Zliv. V sobotním odpoledni se odehrálo zajímavé utkání s šancemi před oběma brankami. V prvním poločase, hraném za tropického vedra, byli o něco lepší jankovští a po zásluze vedli. V tom druhém, hraném za silného deště, byli naopak aktivnější domácí fotbalisté, kteří se však po druhém inkasovaném gólu vzmohli pouze na snížení a „Benfika“ tak vyhrála i druhé přípravné utkání.

Oproti prvnímu utkání v Olešníku, kdy jsme kazili velké množství přihrávek a nedokázali podržet míč na svých kopačkách, došlo k mírnému zlepšení. I přesto jsme však kazili více, než je zdrávo a je tak stále na čem pracovat! Od úvodních minut jsme měli míč na kopačkách a získávali jsme převahu především díky množství standardních situací, které velmi dobře zahrávali Luboš Formánek a především Michal Chromý.o první z nich zastavovali domácí až na malém vápně, druhou poslal Milan Bláha hlavou kousek vedle tyče, třetí pak kroutil Michal Chromý přímo do horního růžku, ale domácí brankář vytáhl na roh. Do slibné pozice se dostával i Michal Nedvěd, ale jeho pokus vyrazil brankář na roh. Po těchto šancích už přišla branka, kdy po rohovém kopu protlačil hlavou míč za brankovou čáru Milan Bláha – 0:1. Zlivští zlobili především kvalitní souhrou dvojice Ira – Rys ve středu hřiště. Velmi zkušená obrana Jankova však jejich nájezdům odolávala. Největší šanci tak nabídla chybou v rozehrávce domácím sama, v tu chvíli však prokázal své kvality David Hrubý a zakončení domácího útočníka vytáhl na tyč! Domácí pak ještě dvakrát zahrozili, ale zakončení zpoza vápna chytil Hrubý a další střela proletěla těsně vedle tyčky. Na konci poločasu se ještě do vápna proháčkoval Nedvěd, ale jeho zpětná přihrávka byla sražena k brankáři.

Druhý poločas přinesl kromě deště i zvýšenou aktivitu domácích. Ti se hned v úvodu půle dvakrát řítili na Davida Hrubého, ale ani jednou netrefili branku! Poté se po rohovém kopu Formánka dostal k nebezpečné hlavičce Jílek, ale domácí brankář míč na brankové čáře udržel! Následovala další šance domácích, ti ale podruhé v zápase dokázali trefit pouze tyč Hrubého branky! To na druhé straně předvedl fotbalovou parádu Michal Nedvěd, když si zpracoval kousek před vápnem míč, nasadil jesličky hned dvěma obráncům a střelou k tyči zvýšil vedení na 0:2! Domácí Zliv doplácela na neproměňování šancí, kdy její útočník opět v solidní pozici netrefil branku. Následně na sebe opět upozornil Michal Nedvěd, který se zbavil ve vápně obránce a těsně minul horní roh domácí branky! Střelou z dálky se připomněli ještě Bláha s Chromým, ale ani oni neuspěli. Zliv se nakonec gólu přece jen dočkala. V 84. minutě fauloval ve vápně Filip Černý, následný pokutový kop proměnil domácí Rys a snížil na konečných 1:2. Tento výsledek už oba týmy znají. Jankov stejným rozdílem porazil Olešník a Zliv přesně před týdnem, také stejným výsledkem, podlehla našemu soupeři pro druhé kolo I.B třídy - Sokolu Kamenný Újezd.

SK Zliv - SK Jankov "B"  1:2 (0:1)

Branky: 84´Rys z pen. - 19´Bláha, 60´Nedvěd

Sestava SK Jankov "B": Hrubý – Bláha, P. Jílek, T. Hála, Babouček – Skopec (46´ Černý), Weinhard (65´ Skopec), Rut (46´ Vaniš), Formánek – Chromý – Nedvěd