PETR KADLEC HODNOTÍ SEZÓNU KP 2018/2019

24.06.2019 - Rozhovor: "Bude mi chybět derby s Roudným!"

 

"Malá divize". Tak nazval právě skončený fotbalový ročník krajského přeboru, který byl kvalitativně jeden z nejlepších v historii, trenér jankovského "A" - týmu Petr Kadlec. O vítězi bylo rozhodnuto celkem brzy, kdežto o sestupujících se rozhodovalo až v posledním kole. Hlavního trenéra Jankova, jenž coby jeden ze tří exdivionářů skončil uprostřed tabulky, jsme tradičně poprosili o zhodnocení celého ročníku. Ten nabídl spoustu příběhů, včetně nepříjemného zranění největší osobnosti celé soutěže Davida Lafaty. Předně nás však zajímalo, jak dvaatřicetiletý kouč viděl výkony vlastního mužstva, řeč přišla i na to, proč ho mrzí sestup Malše Roudné.

 

 

Zdravím trenére. Začněme obecně. Od letošního KP se hodně očekávalo. Jak se tato soutěž líbila či nelíbila tobě?

"Je pravda, že před sezónou se o KP mluvilo jako o "malé divizi". Mně osobně se úroveň celé soutěže zamlouvala. Dlouho se na obou pólech tabulky hrálo o hodně, v každém kole padalo poměrně dost gólů a v soutěži se objevovalo poměrně velké množství výrazných individualit."

Vítězem, zcela zaslouženě, se stal Olešník. Překvapilo tě, že vyhrál s tak obrovským rozdílem? A přesto postup odmítl…

"Přestože Olešník byl jedním z favoritů soutěže, tak se přiznám, že jsme nečekal, že soutěž ovládnou ve všech směrech a k tomu ještě v podstatě stylem start - cíl. Olešníku se podařil mimořádný úspěch, který se bude jen těžko opakovat. Co se týče postupu, tak já jsem toho názoru, že pokud někde zvítězím, tak bych prostě měl chtít postoupit dál a tu sportovní laťku si zvyšovat. Je to přeci podstata sportu chtít se poměřovat s těmi nejlepšími. Ale to je jen můj osobní názor, samozřejmě pak v tom rozhodování dále hraje roli další řada podstatných faktorů."

Na druhé straně tabulky se bojovalo do posledního kola. Nakonec to neustálo Roudné a Hluboká. Očekával jsi sestup těchto mužstev nebo jsi tipoval někoho jiného?

"Sestup těchto dvou mužstev podle mě neočekával nikdo a myslím si, že někdo tomu dodnes stále nedokáže uvěřit. I tento fakt potvrzuje to, že předchozí ročník KP prostě jednoduchý nebyl."

Sestup Roudného a Hluboké jankovského fanouška mrzí, protože v příštím ročníku tím přijde o čtyři prestižní derby. Cítíš to také tak?

"Nejenom divákům, ale myslím si, že i samotným hráčům budou tyto zápasy chybět. Přestože a nebo možná právě proto, že se všichni mezi sebou dobře znají, tak tyto zápasy mají vždy specifický náboj. Mně osobně bude hodně chybět derby s Roudným, kde jsem kdysi působil jako hráč."

Nyní se ale pojďme věnovat SKJ. Po loňském sestupu z divize jsi říkal, že jsme nesplnili cíl. Letos jsme skončili devátí, cílem byla první pětka. Tak jak jsi spokojen s naším vystoupením?

"Jednoduchým pohledem na věc je jasné, že konečné umístění musíme brát jako neúspěch nás všech. Jsem přesvědčený, že bychom se v té první pětce měli pohybovat, protože kvalita kádru a podmínky, které se pro fotbal v Jankově vytvářejí jsou pro tento cíl rozhodně adekvátní. Těch příčin proč se nám stanovený cíl nepodařilo splnit je určitě více. Mohl bych zde donekonečna rozebírat množství zraněných, absence rozdílových hráčů, nebo i aktuální sportovní formu jak celku, tak i jednotlivců. Pořád ale platí to, že ukázaná platí tady a teď."

Jedním z hlavních důvodů umístění uprostřed tabulky je nízká produktivita. S dvaačtyřiceti vstřelenými góly máme třetí nejhorší ofenzivu v soutěži. V čem vidíš největší příčiny tohoto problému?

"Odpověděl bych ve dvou rovinách, které ale spolu úzce souvisí. Jedna věc je si šance vytvářet a druhá věc je proměňovat je. Nejjednodušeji by se na tuto otázku dalo odpovědět, že nám prostě chybí klasický hrotový útočník, který dokáže šance proměňovat. Já ale vidím problém i v naší předfinální a finální fázi v útočné hře. Vybavuji si desítky velice slibně rozjetých příležitostí, které nedokážeme dotáhnout alespoň do zakončení. Pokud chceme být v další sezóně úspěšnější, tak se v tomto musíme zlepšit."

Hned v jedenácti zápasech jsme nedokázali skórovat vůbec. Na jaře osmkrát z patnácti zápasů, což je opravdu dost. Nastala oproti podzimu nějaká změna?

"Myslím si, že to v podstatě byl náš problém celý soutěžní ročník. Často jsme si dokázali pomoct standardními situacemi, z kterých jsme se dokázali často prosazovat, ale na ty se také nedá spoléhat pořád. Soupeři také koukají na videa stejně jako my a dokáží reagovat. Bylo také období, kdy jsme sice drželi míč, ale recept na obranu soupeře jsme nedokázali najít. Paradoxně v závěru soutěže jsme malinko pozměnili náš herní styl a ty šance přicházely, bohužel ale tomu pořád chyběla ta efektivita."

Kde nás tlačí bota víme. Pracuje vedení klubu na příchodu nějakých ofenzivních posil, spíše tedy nějakého střelce :-)))?

"V podstatě celé jaro se bavíme o hráčích, kteří by našemu týmu mohli pomoct a zapadnout do něj nejen fotbalově, ale i lidsky. Nějaké posily směrem do ofenzivy se nám podařily a stále ještě jsou v jednání další možné příchody. Konkrétní jména zatím prozrazovat nebudu."

Který zápas v celé sezóně se našemu týmu povedl nejvíce a který nejméně?

"V živé paměti mám otočený zápas v Třeboni. Tam se mi naše hra líbila a přestože jsme po dvou hrubých chybách inkasovali a nevypadalo to s námi zrovna nejlépe, tak jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme výsledek otočili. Více si ale vždy pamatuji porážky, které jsou z kategorie nepochopitelných. V tomto případě to bylo naše domácí utkání s Hlubokou, to se přiznám, že jsem se ještě hodně dlouho styděl."

Kterého nebo které hráče bys za výkony a přínos týmu nejvíce vyzdvihl?

"Nerad vybírám konkrétní hráče. Od toho jsou různé divácké ankety, kde jsou jednotlivé sympatie k hráčům pochopitelné. Já si vážím každého hráče, který chce za Jankov hrát, má rád fotbal a snaží se na sobě pracovat a zlepšovat se. Kdybych tedy vybral jednoho hráče, tak bych tím trochu popřel i to, že se chceme prezentovat jako tým."

Velkým tématem jara bylo nepříjemné zranění Davida Lafaty a následně disciplinárkou udělený roční trest pro faulujícího Karla Jonáše. Jaký je tvůj názor na tuto situaci?

"Je všem jasné, že jakékoliv zranění tohoto charakteru je vždy velmi nešťastné, ale s vyměřeným trestem se neztotožňuji a přijde mi jako vyloženě exemplární. Viděl jsem tuto sezónu mnohem horší zákroky (skoky oběma nohama proti hráči, několik kopnutí brankářů do hlavy, pěsti...) a je jen štěstí, že se při těchto nesmyslnostech, které do fotbalu nepatří, žádné horší zranění nestalo. Tyto evidentní zákroky, které vycházejí z frustrace a ne-respektu vůči soupeři, bych trestal právě tímto způsobem. Nejsem ale znalec disciplinárního řádu, ale takto to prostě cítím."

Na závěr sezóny se v rámci oslav šedesátiletého výročí klubu odehrál exhibiční zápas proti staré gardě Slavie Praha, kde sis také zahrál. Jak sis to užil a co bys Jankovu do dalších let popřál?

"Celé oslavy byly velmi hezky uspořádány a povedly se nejen z pohledu programu, ale i jeho organizace. Je potřeba si připomínat osobnosti, díky kterým se můžeme bavit fotbalem v krásném prostředí a snažit se pokračovat v jejich práci. Velice se povedla i knižní publikace vydaná právě při příležitosti tohoto výročí. Přečetl jsem ji jedním dechem. Na samotné exhibici jsem původně měl být jen jako divák, ale nakonec jsem se v poslední chvíli dostal do užší nominace náročného realizačního týmu a zápas jsem si tak mohl užít i na hřišti. Někteří naši hráči se tak vžili do mé trenérské role a rádi si něco k mému výkonu na hřišti řekli :) Jankovu do dalších let přeji hlavně jednu věc, z které všechno vychází. Pořád stejnou partu obětavých lidí, kteří to s SK Jankov myslí vážně a považují ho opravdu za svou fotbalovou rodinu."

Asi můžeme prozradit, že příprava na další ročník KP začíná 10.7. Co nás v ní čeká?

"Čeká nás měsíc přípravy, ve které odehrajeme čtyři přípravná utkání (1x divize, 3x I. A třída). Příprava bude v létě klasicky krátká, ale o to intenzivnější. Samozřejmě součástí přípravy bude i naše každoroční pořadatelská účast na Selských slavnostech v Holašovicích."

Jak budeš trávit krátkou letní přestávku?

"Jako každý rok se odeberu na Lipno, kde si budu čistit hlavu a připravovat se na další náročné období."

Něco závěrem?

"Nemůžu zapomenout na poděkování všem našim fanouškům, kteří to s námi nemají často jednoduché, ale pořád nám fandí a podporují nás jak jen je to možné. Všichni si toho velmi vážíme. No a ještě nemůžu zapomenout na naše super fotografky Naty Kočerovou a Míšu Mikešovou, protože jejich fotky ze zápasů jsou vždy velice povedené."


Trenérovi děkujeme za rozhovor, stejně tak za kvalitní reprezentaci klubu a přejeme mu klidnou a pohodovou letní pauzu:-)))

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

11.10. - 8.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:0 (0:0)

TJ JISKRA TŘEBOŇ

 

-----------------------------------

10.10. - 8.kolo Okresního přeboru:

SK ÚSILNÉ

4:1 (2:1)

SK JANKOV "B"

DALŠÍ ZÁPAS "A"

Přípravné utkání:

Ne 07.02.2021 - 15:30 hodin

UMT Třeboň

FK SPARTAK KAPLICE

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Český Krumlov  19:9    19
 2. Osek  19:10  17
 3. SK Jankov
 15:11  17
 4. Čimelice
 21:16  16
 5. Olešník
 18:14  15
 6. Protivín  16:13  15
 7. Dražice
 13:10
 15
 8. Milevsko
 17:15  14
 9. Třeboň
 13:11
 11
10. Týn nad Vltavou
 11:20  10
11. Táborsko B
 13:13   9
12. Strakonice
 12:14   8
13. Lažiště
 12:17   7
14. Sezimovo Ústí
 14:21   7
15. Blatná   8:20   7
16. Rudolfov   7:14   5

NAROZENINY

1. Ledna

Pavel Beránek (32 let)

 

14. Ledna

František Lošek (30 let)

   

21. Ledna

Václav Jirkovský (23 let)

   

27. Ledna

Jan Honner (29 let)

  

27. Ledna

Martin Rytíř (25 let)